Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
[ lampa] Lampa z fotocelą + kit 18-55 = klops ;(
Otóz mam taki problem. Ma ja sobie lampe z fotocela. Z manualnymi szkłami (50 1.4 K) wręcz ćwierka. Problem zaczyna się z kitem. Pomimo, ze błysk jest wyzwalany to chyba za wcześnie albo za poźno. W kazdym badź razie nie da sie jej uzywać z sukcesami.

Może macie jakies rady ??


PS. Boje sie wkładać do stopki bo cholera wie ile to moze mieć napięcia, a sprawdzić zowu nie mam czym. Moze ktoś chociaz wie ile taki ELKON 18 LB 2 moze mieć napiecia ( ma wbudowana fotocele )
 

jacekzom  Dołączył: 20 Kwi 2006
A jakie ma znaczenie rodzaj obiektywu do naswietlenia zdjecia z lampa blyskowa?
50mm jest OK, a 18-55 nie (zla synchronizacja), moze to gupie, ale ja nie rozumie.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ma spore znaczenie.
Z obiektywem bez styków wbudowana lampa wali pełną mocą, ale za to raz.
Z kitem lampa działa w P-TTLu - wysyłając przedbłysk pomiarowy wyzwala fotocelę wcześniej, niż tego chce autor pytania.
Jeśli obiektyw ze stykami ma pierścień przysłon, to wystarczy go traktować jak szkło manualne, czyli aparat na M, ustawiać przysłonę pierścieniem i mierzyć światło AE-L (choć w przypadku zdjęć z lampą w ciemnych pomieszczeniach to pomiar zastanego mało ważny jest) - wtedy wbudowana lampa będzie pracować w TTLu (jeden błysk).
No, ale kit pierścienia przysłon nie ma - i nie wiem jak sobie poradzić z tym problemem. Jak robiłem próby ze zdalnym wyzwalaniem AF-500FTZ, używając wbudowanej lampy w deesie (działającej w P-TTLu, samo wyzwalanie oczywiście było "manualne") - to znaczenie miała moc ustawiona na wyzwalanej lampie, już nie pamiętam od jakiej wartości mocy starczało, żeby zareagować i na przedbłysk i na błysk właściwy.
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Umocuj swoja lampe na listwie pod aparatem i zmien fotocele. Jesli na stopce lampa bedzie miala ponad 30V - moze uszkodzic aparat. Jedyny problem, czy twoja lampa ma mozliwosc podlaczenia dodatkowego kabelka do wyzwalania?

Tutaj jest polska mysl techniczna i blyska z kazda lampa, bo to jest inteligetna i mikroprocesorowa :mrgreen:
http://mif.sold.pl/product_info.php?products_id=39

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach