Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
alkos, Dzięki ;-) :-B :-B
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Eldred napisał/a:


Jaki jest najlepszy z najtańszych skanerów do negatywów?
Jeśli tylko do 35mm, to można tanio dostać Minoltę DS IV lub jeszcze taniej DS III.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Eldred napisał/a:
Jaki jest najlepszy z najtańszych skanerów do negatywów?

V350 i zaden inny.

[ Dodano: 2008-09-20, 14:51 ]
Maciej napisał/a:
Jeśli tylko do 35mm, to można tanio dostać Minoltę DS IV lub jeszcze taniej DS III.

Taniej niz V350? I co z gwarancja?
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
dan napisał/a:
Taniej niz V350? I co z gwarancja?
Za 600 zł można mieć DS III. A gwarancja po co? Nie ma gwarancji już na te skanery. A i tak ludzie je kupują.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Maciej napisał/a:
Za 600 zł można mieć DS III.

V350 za 400zl.

Maciej napisał/a:
Nie ma gwarancji już na te skanery. A i tak ludzie je kupują.

Papierosy zabijaja. A i tak ludze je pala.
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Nie palę.
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
dan napisał/a:
V350 za 400zl.

V200 za 260 zł. Dopłacać 50% tylko za wciągarkę? Nie ma sensu... Chyba, że ktoś hurtowo będzie skanował...
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
rjan, No właśnie to doczytałem i chyba wybiorę V200, patrzę jeszcze czy nie ma czegoś innego w podobnej cenie, no i zastanawiam się czy nie poczekać na pierwsze testy tego dedykowanego budżetowego, do którego dałem linka na poprzedniej stronie, bo lansują go nawet na onecie :shock:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
rjan napisał/a:
Nie ma sensu...

Jesli ktos robi wiecej niz jeden film na dwa tygodnie, to ma sens.

Pieprzyc ramki! :evil:
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
rjan napisał/a:
Nie ma sensu...

wywołałem wczoraj (no, już dzisiaj /kurde, jednak już wczoraj :-D /) moją pierwszą rolkę i po południu się bawiłem w skanowanie. pod koniec filmu była klisza była fikuśnie zawinięta i nie chciałem jej upychać do podajnika - przeciąłem pasek na 2 i upychałem do ramek. następnym razem (czekaj, to chyba teraz!) przyczepię odważnik na końcu filmu, co by się wyprostował porządnie (film, nie odważnik).
*puf*

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Suszę filmy obciążone, potem tnę na paski po 6 klatek i dopiero skanuję. Przy takim suszeniu pasek jest wygięty około 5 mm i nie ma żadnego problemu z wkładaniem do ramek. Problem miałem ze starymi filmami, które przez lata leżały zwinięte w rolki. Nie pomyślałem przed pocięciem, żeby je dobrze namoczyć i ponownie wysuszyć.

[ Dodano: 2008-09-21, 13:56 ]
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
dan napisał/a:
Pieprzyc ramki! :evil:

Czyżby Twój V500 tak bardzo zaszedł Ci za skórę?

plwk, ostatnio pierwszy raz wołałem tri-x'a. Płukałem pod koniec w mirasolu, suszyłem pod obciążeniem. I co? Po wyjęciu z koreksu wywinął się wzdłuż (profil litery "U") żelatyną na zewnątrz. 6 godzin później, czyli po nocy, wciąż był wywinięty, tylko tym razem w drugą stronę. I tak mu zostało... Trzymałem 2 doby pod górą książek i jeszcze się nie poddał. Chyba potraktuję go żelazkiem :evil:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na zdjęciu zdjęty zaraz jak stwierdziłem, że wysechł, dzisiaj wywołany i dzisiaj skanowany.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
plwk, oooo no to jak widzę, że plwk używa Epsona V100 to spokojnie mogę V200 kupować (^_^)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na moje pamiątkowe zdjęcia badziewny V100 wystarczy ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
pewnie bym kupił V100 ale chyba nie ma go już w sklepach, jest tylko V200 który zresztą wydaje się być tym samym skanerem ze zmienioną nazwą.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To następna generacja. V100 ma rozdzielczość optyczną 3200 a V200 4800. Zapewne są również inne drobne zmiany.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
rjan napisał/a:
Czyżby Twój V500 tak bardzo zaszedł Ci za skórę?

Tak, jak mam nim skanowac maly obrazek, to mi sie zle robi... I to mimo tego, ze moje filmy sa zawsze proste, a pasek filmu przyciskam w ramce szybką (zamiast tego oryginalnego plastiku dociskajacego).
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
V200 ponoć dużo szybciej skanuje...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Eldred, weź na raty V500.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach