Hasek  Dołączył: 07 Lis 2007
  Dalmierze z AF-em ?
Witam moglby mi ktos wymienic lub podac jakiegos linka gdzie znajde te modele dalmierzy, ktore posiadaja AF-a ? ;>

Z gory dziekuje ;)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Contax G1 i G2
 

Hasek  Dołączył: 07 Lis 2007
i tylko one go posiadaja ?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Nikon L35 AF?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
co to za dalmierze? Albo AF - a wtedy badz co badz "kompakt" - albo dalmierz...
 

Hasek  Dołączył: 07 Lis 2007
no znalazlem na allegro Minolte Hi-Matic AF2 i co mozecie o tym aparacie powiedziec ?

[ Dodano: 2008-06-25, 13:48 ]
Bo sie wlasnie zastanawiam nad kupnem jakiegos dalmierza tylko nie wiem jakiego, myslalem o takim z AF-em bo to praktyczne dlatego zadalem takie pytanie.
Jednak ze na dalmierzach sie nie znam jedynie Vilie i Canoneta G-lll QL mialem w rekach...
a co wy byscie mi doradzili ? Dobrze by tez bylo zeby cena byla w miare rozsadna
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Hasek napisał/a:
no znalazlem na allegro Minolte Hi-Matic AF2

Hasek napisał/a:
myslalem o takim z AF-em bo to praktyczne dlatego zadalem takie pytanie.


Jak to sobie wyobrazasza - dalmierz + AF?

Jesli chcesz dalmierz, to chyba najlepszym wyborem bylby Canonet 17Ql, jesli AF - wybor "małpek" jest dosyc duzy...
 

Hasek  Dołączył: 07 Lis 2007
A bo ja wiem :D jak juz mowilem nie znam sie, myslalem -czytajac w innych watkach-,ze takie sa... ale widze ze najwidoczniej czegos nie doczytalem
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
A to sie musisz zdecydowac... bo filozofia pracy diametralnie inna... :-)
 

Hasek  Dołączył: 07 Lis 2007
nie malpki mnie raczej nie interesuja ;)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
milo napisał/a:
Contax G1 i G2

To w takim razie to są dalmierze czy nie?
 

Hasek  Dołączył: 07 Lis 2007
Nie no chce sprobowac zabawy z typowym dalmierzem. Street mnie bardzo kreci ;) (nie chce sie Alkos podlizywac czy cos ale codziennie ogladam Twojego bloga) jednak latanie z duza lustrzanka i torba na ramieniu mnie nie zachwyca, dlatego postanowilem kupic cos malego i porecznego.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Cytat
To w takim razie to są dalmierze czy nie?


Sa, bo AF korzysta z dalmierza do ustawienia ostrosci.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
milo napisał/a:
Sa, bo AF korzysta z dalmierza do ustawienia ostrosci

alkos napisał/a:
Albo AF - a wtedy badz co badz "kompakt" - albo dalmierz...

alkos to o co chodzi bo nie rozumiem :roll:
 

Hasek  Dołączył: 07 Lis 2007
Zdano, ja teraz tez juz nic nie kumam :P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
To w takim razie to są dalmierze czy nie?


Nie, chociaz czasem tak sie na nie mowi - maja dalmierz elektroniczny, czyli AF.

Cytat
Sa, bo AF korzysta z dalmierza do ustawienia ostrosci.


Nazwalbyś MeSuper dalmierzem? A w koncu korzystasz z dalmierza wbudowanego w matowke... Mowie o klinach.

Hasek napisał/a:
Street mnie bardzo kreci ;) (nie chce sie Alkos podlizywac czy cos ale codziennie ogladam Twojego bloga) jednak latanie z duza lustrzanka i torba na ramieniu mnie nie zachwyca, dlatego postanowilem kupic cos malego i porecznego.


Dzieki :-) Moze jakiegos malego Hi-matica jednak.... ;-) Tylko ze dalmierzem robi sie strit trudniej na poczatku... pozniej zreszta tez ;-) W porownaniu z contaxem G2 to wszystkim robi sie trudno ;-)

[ Dodano: 2008-06-25, 13:14 ]
Hasek napisał/a:
nie malpki mnie raczej nie interesuja ;)


Mam na mysli nie-lustrzanki z AF.

Czyli taka np. małpka jak Konica Hexar AF albo Contax G2 ;-)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
alkos napisał/a:
Nazwalbyś MeSuper dalmierzem? A w koncu korzystasz z dalmierza wbudowanego w matowke... Mowie o klinach.


To po co sa dwa okienka w G1 czy w Hexarze?
 

Hasek  Dołączył: 07 Lis 2007
Ja zawziety jestem i lubie wyzwania wiec to, ze bedzie trudno sie nim robic zdjecia mnie nie przeraza :) i wlasnie tak myslalem o jakims czarnym Hi-maticu :D
Poczytam jeszcze o tych wszystkich dalmierzach na forum zanim sie na cos zdecyduje ;)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
milo napisał/a:
To po co sa dwa okienka w G1 czy w Hexarze?


A co to za roznica jak dziala AF? W hexarze sa 3, w G2 4.

Chodzi o to, ze nie ustawiasz tego sam, nie nakładasz obrazkow na siebie. Z definicji każdy AF jest dal-mierzem...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Cytat z instrukcji G1:
Cytat
Based on the Contax philosophy of producing a "camera which works", this 35 mm AF range finder camera with focal plane shutter is extremely easy to use [...]


Przeciez wiadomo o co chodzi. I nie chodzi glownie o fakt nakladania obrazkow. Moim zdaniem mozna zrobic uproszczenie, mowiac, ze Hexar AF i Contax G to dalmierze AF.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach