Radzik  Dołączył: 24 Lip 2006
t0m3k, ostatnia wersja chyba najlepsza. ( co nie znaczy, ze nie zrobił bym inaczej :evilsmile: 8-) :-P )
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Niestety na wszystkich na pierwszym planie dominuje ostry pazur.
 

t0m3k  Dołączył: 17 Kwi 2008
Odświeżam temat 8-)
9.


Staram się opanować technikę czarno białych zdjęć i czytam wszystko co w necie znajdę :D Jak ktoś ma jakieś ciekawe linki lub porady to proszę pisać :)
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Extra rodzinna fotka, dobrze się takie ogląda w rodzinnym albumie :-B
 

t0m3k  Dołączył: 17 Kwi 2008
To muszę znaleźć rodziców dzieciaków ;-)
Siedziałem sobie na boisku i się przypętały to cyknąłem foto.
 

w4syl  Dołączył: 16 Lis 2007
ta 9 jest świetna, jeśli chodzi o moment.
CB jest też niezłe wg mnie, choć powyłaziły wokół dzieci jakieś dziwne obwódki .
 

andreo  Dołączył: 27 Cze 2008
w 9/ Bardzo Dobra Sytuacja :lol: - kontrasty wręcz przeciwnie :-/
 

t0m3k  Dołączył: 17 Kwi 2008
10

11


[ Dodano: 2008-07-16, 15:47 ]
12
 

Effendi  Dołączył: 20 Kwi 2006
Zdjęcie dziewczyny skadrowałbym tak żeby jej oczy znalazły się w lewym górnym rogu czyli wyciąłbym tak z 1/4 od góry i lewej. Centralny kadr mi tu nie leży. A poza tym podoba mi się bardzo! :-)

W 9 trochę za ciasno, a dzieci wyglądają jak z 2 różnych zdjęć, nic ich nie łączy (bynajmniej nie sugeruję fotomontażu)...
10, 11 poprawnie (do bólu) skadrowane i chyba tylko tyle.
12 trochę mnie odpycha estetycznie więc sie nie wypowiem, ale modelka ma potencjał :-D
 

t0m3k  Dołączył: 17 Kwi 2008
Effendi napisał/a:
odpycha estetycznie
tzn? Obróbka? Wypowiedz się jaśniej abym wiedział na co następnym razem zwrócić uwagę :)
 

Effendi  Dołączył: 20 Kwi 2006
No i jak tu dyplomatycznie z tego wybrnąć... :-)
Zespół cech zewnętrznych modelki odpowiedzialnych za wygląd w połączeniu ze stanem napięcia mięśni twarzy oraz dużym kontrastem samego zdjęcia sprawia, że nachodzi mnie refleksja: "Jezu Chryste!!!". Następnie staram się myśleć o czymś przyjemnym, najlepiej puchatym. :mrgreen:
 
maslot  Dołączył: 11 Cze 2008
Effendi napisał/a:
No i jak tu dyplomatycznie z tego wybrnąć... :-)
Zespół cech zewnętrznych modelki odpowiedzialnych za wygląd w połączeniu ze stanem napięcia mięśni twarzy oraz dużym kontrastem samego zdjęcia sprawia, że nachodzi mnie refleksja: "Jezu Chryste!!!". Następnie staram się myśleć o czymś przyjemnym, najlepiej puchatym. :mrgreen:

Ja bym raczej powiedział, że ekspozycja niepoprawna.
Fotki z dziećmi za to bardzo mi się podobają. (Mam nadzieję, że nie brzmi to dwuznacznie.)
 

andreo  Dołączył: 27 Cze 2008
Witaj t0m3k
Z zainteresowaniem i ciekawoscią obejrzałem Twoje "z zamierzenia portrety"... ;-)

Pozwól, że się odniosę do....
t0m3k napisał/a:
Effendi napisał/a:
odpycha estetycznie
tzn? Obróbka? Wypowiedz się jaśniej abym wiedział na co następnym razem zwrócić uwagę :)


MZ mamy tu do czynienia z odwiecznym dylematem "jakość czy przekaz"... :?:

Moje zdanie jest następujące... Twoje prace nie są idealne technicznie ... ale za to pełne przekazu socjologicznego-życiowego-osobistego; zarówno Twojego o Modelach jak i sytuacjnego-fotografii o Tobie=Twojej wrażliwości artystycznej i ludzkiej...

Przepraszam za być może zbyt patetyczne słowa... reasumując ja akceptuję taką fotografię jaką ty prezentujesz ze względu na jej przekaz - i nie "odrzucam" jej ze względu na jakość techniczną - gdyż ona IMO nie jest przeszkodą w pozytywnym ich odbiorze ...

Pozdrawiam i Dobrego Światła Życzę
Zapraszam do mojego wątku ...Tu...
 

Effendi  Dołączył: 20 Kwi 2006
andreo napisał/a:
Moje zdanie jest następujące... Twoje prace nie są idealne technicznie ... ale za to pełne przekazu socjologicznego-życiowego-osobistego

Ja aż takiej głębi w nich odnaleźć nie umiem, ale każdy odbiera sztukę trochę inaczej i to jest piękne ;-)
9 i 'starsza pani' cz-b są trochę zbyt kontrastowe. A co do tego drugiego... tak na poważnie, to chodziło mi o to, że można się tej pani przestraszyć, szczególnie w takim kontraście i z taką miną - dlatego mi nie leży. Chyba mi te czarrrrne brwi też bardzo przeszkadzają. :-)
Aby być w porządku z kompozycją należałoby umieścić jej głowę w prawej części kadru i dać trochę przestrzeni w kierunku, w który spogląda.
 

griffin  Dołączył: 19 Cze 2008
10. super ujeta ,kadr nadaja troche formy fotografi wojennej.. tak mi sie skojarzylo
Jak na moj gust B/W udalo Ci sie nawet opanowac.. 8-)
 

t0m3k  Dołączył: 17 Kwi 2008
13.


14. ISO1600


15. ISO800
 

Alojzy N.  Dołączył: 30 Kwi 2008
14 mi się podoba. Pierwsza myśl była: "Jezu, ale tandetna ramka i obróbka", druga: "A... to kadr taki i tekstura ściany... fajne!". Naprawdę przyjemne zdjęcie.

Szkoda że takie małe zamieszczasz (tutaj chyba zwyczajem jest 700px na dłuższym boku).

[ Dodano: 2008-07-28, 16:20 ]
Po zastanowieniu - kadrowałbym tak, żeby ta rama w środku nie cięła modelki. ;)
 
studentmibm  Dołączył: 29 Mar 2008
jak dla mnie 14 super. Fajne kolory.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
15 super. Dziewczyna ślicznie wyszła.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
14 super. Jakby nie ta poprzeczka tnąca nogi, byłaby 10/10, ale i tak jest fajnie. No i to światło!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach