Niemy  Dołączył: 22 Cze 2008
[Niemy] surowa krytyka mile widziana
Odkryłem "fotografie do oceny" niedawno. Wypowiadać na temat fot innych sie krępuję bo krytyczny bywam choć sam poziom nijaki reprezentuję więc sie narazie wstrzymałem.
Mój wątek zginie zapewne gdzieś w tłumie, bo mało co zdjęć będę dodawał ale wskazówki czy oceny bardzo bym sobie chwalił.

Wszystkie fotki MZ-M + skan u fotografa, jeśli nie to napisze

1. ta fotka juz tu była w innym dziale ale spodobała mi sie
50/1,7 @ ok 2? niepamiętam niestety nie ma EXIFa + AGFA APX 100


2. Tamron 70-210/3,8 @ 190/5,6 + AGFA APX 100


3. Helios 50/1,8 @ 8 + kodak 200
Jesienny wiatr


[ Dodano: 2008-11-29, 23:23 ]
PS. zawsze miałem problem z jasnością monitora, u mnie sa te zdjęcia ładne, czernie są czarne znaczy, pojede do siostry i wszystko jest za jasne, jak jest na prawde?
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
1. Albumowe, troszkę porysowane.
2. Ładnie, lecz wolał bym nieco inaczej skadrowane (by było widać uszka tej Pani)
3. Niby zwykłe, ale przyciąga moją uwagę. Leci w prawo.
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
2 najlepsze, wolał bym jednak z brodą ;-)
 

Niemy  Dołączył: 22 Cze 2008
Cytat
3. Niby zwykłe, ale przyciąga moją uwagę. Leci w prawo.
tak zoriętowałem sie jak wrzuciłem ale już nie chciało mi sie poprawiać, wybaczcie :roll:

2. jakoś lubie ciasne kadry, niekoniecznie mi wychodza :mrgreen: a tak w ogóe to po części mój autoportret, nawet podwójny :shock: :shock:
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Dwójka - ma to "cuś" (choć rzeczywiście przydało by się przyciąć trochę prawa stronę,tak by nadal cały obraz był niesymetryczny).
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Niemy, mam takie same zdanie jak MarWoj.
 
foo
[Usunięty]
1. To kwestia gustu, ale ja bym starał się modelem bardziej wypełnić kadr: podejść bliżej, by ściąć górę i lewą stronę; jeśli by warunki pozwoliły, skierować aparat w prawo (pokazać więcej drogi). I mniejszą przyslonę (=głębię ostrości).
2. Za przedmówcami: za mocno skadrowane. Można pokombinować z dodatkowym docięciem - może by coś z tego wyszło...
3. Plaża. Ale co jest tematem zdjęcia? Kałuże? Latawce? Ludziki? Jak dla mnie, latawce i ludzie zaśmiecają to zdjęcie.

Jak dla mnie najlepsze jest 1.: bardzo przyjemne.

[Przy okazji witam wszystkich: dobrego światła!]
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Portret sylwetkowy to ot, taka sobie fotografia albumowa. Następny portret z twarzą już znacznie lepiej choć nie powala. Widoczek to niestety klapa. Krzywy horyzont, woda wlewa się do lądu, kadr nie przedstawia nic ciekawego a i obróbka szwankuje. Wyprane z kolorów foto z dziwnym zafarbem na niebie.
 

Niemy  Dołączył: 22 Cze 2008
4.
Tamron 135/2,5 @ 4 + kodak 400


5.
Tamron 70-210/3,8 @ ok 180mm/8 + kodak prof. 400
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
5 mimo bałaganu krzaczorow nawet całkiem całkiem. Szczęśliwego nowego roku :lol:
 

Niemy  Dołączył: 22 Cze 2008
6.
tamron 70-210,kodak iso 400


7.
tamron 70-210,kodak iso 400


8.
tamron 70-210,kodak iso 400
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
pierwsze fotki fajne, 2 portret mi sie podoba, ta plaza tak jak przedmówcy mowili przyciaga wzrok
Z ostatnich to 8 najładniejsza MSZ
6 niby fajne ale nie wiadomo dokładnie co jest tematem - czy ta pływajaca czy ta kapiaca sie - moze jakbyś dał sama kąpiacą sie.
7 jakoś do mnie nie przemawia
co do 4 i 5 to wydaje mi sie ze 5 lepsza
 

Niemy  Dołączył: 22 Cze 2008
Dawno nic nie doawałem, ale w końcu poszedłem zrobic sakny w labie

Wyszło z nich między innymi to:
Niestety nie bardzo pamiętam czym było robione, chyba tamron 135mm pewnie przymknięty do wartości około 8
fuji film 400 iso
9.

roślinność segetalna

Jakoś mi sie spodobała taka kolorowa sceneria ;-)

 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
W miarę fajne zdjęcia. Jednakże na ostatnim wydaje mnie się za dużo bałaganu. Ja wiem, że czerwony mak miał przyciągać wzrok, jednak MZ inne kwiatki tenże wzrok niestety odciągają. Jeśli chodzi o tego typu fotografię to jest portal MZ z bardzo wysokim poziomem: http://www.fotografia-przyrodnicza.art.pl/ Raz już go polecałem w innym wątku, ale przypomnę raz jeszcze. :-)
 

Niemy  Dołączył: 22 Cze 2008
sculptor napisał/a:
W miarę fajne zdjęcia. Jednakże na ostatnim wydaje mnie się za dużo bałaganu. Ja wiem, że czerwony mak miał przyciągać wzrok, jednak MZ inne kwiatki tenże wzrok niestety odciągają. Jeśli chodzi o tego typu fotografię to jest portal MZ z bardzo wysokim poziomem: http://www.fotografia-przyrodnicza.art.pl/ Raz już go polecałem w innym wątku, ale przypomnę raz jeszcze.


Owszem owszem polecałeś a ja sobie oglądałem.

szczerze mówiąc przy tym zdjęiu brakowało mi mniejszego ISO albo szarego filtra. chciałem zrobic ostre hebry z makiem i żółte rozmyte mocno plamy ale wyszło jak wyszło. Bałagan jest zamierzony. potem wrzuce takie bez bałaganu :-P

[ Dodano: 2009-06-26, 19:00 ]
Na odbitce jakoś lepiej to wygląda niż na skanie. Kiedy ja będę mial w końcu D-SLR

Tamron 210/5,6
10.


[ Dodano: 2009-06-26, 20:17 ]
11. 50/1,7 + konwerter 2x + fuji film 400
 

void  Dołączył: 02 Mar 2009
4 6 9 10 11 - za kolory - lubie takie :-)
 

Niemy  Dołączył: 22 Cze 2008
MZ-M + m-28/2,8 @ 11 | ISO 400
11.
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
fajnie wyszlo :)
 

Niemy  Dołączył: 22 Cze 2008
Oba moim MZ-M + tamronem 135mm z konwerteram x2, ISO 400
12.

13.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach