bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
pawelek-79, pewnie chłopaki z dpreview nie czytali jeszcze brokatowych, tam wyraźnie napisali, że matryca w k20d jest nieudana.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Wczoraj w jakimś piśmie powziętym do ręki w empiku wyczytałem, że K20D ma małą dynamikę matrycy :-P co test to inne wyniki ;-) Ale i K10D nie ma się czego wstydzić szczególnie jeśli robi się w RAWie.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
bEEf, no to jak najszybciej musze sie zabrac za tlumaczenie 'brokatowych' i podesle im linka do wersji przetlumaczonej. Szkoda zeby taki fajny serwis jak dpreview pisal takie glupoty o K20D :mrgreen:
 
forestowy
[Usunięty]
ThomFoto napisał/a:
siwyyy77 napisał/a:
ormalnie guuruuuu... czy moje potrzeby też znasz :shock:


bez urazy ale zobaczymy co powiesz i zrobisz jak puszki FF beda w cenie ok 4-5 K.


Przecież już są.....
http://allegro.pl/search....untry=1&order=p
i co ??? i nic....
Jakoś nie widać żeby wszyscy lecieli do Canona

pawelek-79 napisał/a:


ThomFoto, za kazdym razem jak sie wypowiadasz o tym FF, to mam wrazenie, ze dla ciebie to Swiety Gral fotografii.


Święta racja

 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
forestowy, wiesz... jakby on mial bagnet K to bylby juz w moich lapkach....
Przestancie udowadniac ze FF jest niepotrzebny.....
 
forestowy
[Usunięty]
Fafniak napisał/a:

Przestancie udowadniac ze FF jest niepotrzebny.....

Może przestańmy udowadniać że FF to panaceum na wszystko potrzebne każdemu, bo takie odnosze wrażenie czytając posty ThomFoto.

P.S A jaki to problem zmienić system jak FF komuś niezbędny ?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
forestowy napisał/a:
A jaki to problem zmienić system jak FF komuś niezbędny ?

eeeeee
noooooo szkla ?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
eeeeee
noooooo szkla ?
A tam szkła. Ważne, że korpus FF :-P

[ Dodano: 2008-06-27, 18:52 ]
Przecież był link z podpiętym Limitedem do Canona 5D.
 
forestowy
[Usunięty]
Fafniak napisał/a:
forestowy napisał/a:
A jaki to problem zmienić system jak FF komuś niezbędny ?

eeeeee
noooooo szkla ?

L'kom od C TEŻ niczego nie brakuje :mrgreen:
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Fafniak napisał/a:
Przestancie udowadniac ze FF jest niepotrzebny.....


Fafniak - nie zamierzam udowadniac ani tego, ze jest, ani tego, ze nie jest. Z mojego punktu widzenia, jako amatora pstrykacza to wszystko jedno. Nawet bardziej mi odpowiada wieksza GO przy jasnych szklach niz w FF.
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
Fafniak napisał/a:
Przestancie udowadniac ze FF jest niepotrzebny.....


Nikt nie udowadnia. Ci którzy faktycznie wiedzą do czego służy 24x35 to albo robią na filmach albo kupili sobie 5d (lub coś więcej).
Jak ktoś potrzebuje i wie jak używać to faktycznie na takiego 5d, to pewnie na trzech, czterech ślubach w średniej miejscowości zarobi.
PS. Ale mnie się widzi, że niektórzy to potrzebują tylko rozmawiać o FF ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
forestowy napisał/a:
L'kom od C TEŻ niczego nie brakuje :mrgreen:
Nie zrozumiałeś. Przy zmianie systemu trzeba zainwestować w szkła. Jeżeli ktoś ma pokaźną ilość, w dodatku z najwyższej półki, to tego nie zrobi. Co innego, jak ma się dwa, trzy obiektywy.
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
argawen napisał/a:
Przy zmianie systemu trzeba zainwestować w szkła. Jeżeli ktoś ma pokaźną ilość, w dodatku z najwyższej półki, to tego nie zrobi.


Jeśli bym miał parcie na FF to bym sprzedał... cykanie fotek puszką FF bezcenne, za wszystko inne zapłacisz kartą .........

Jeśłi ktoś brał limitedy za wielkiej wody (czyli zapewne 90% ich posiaaczy) to strata wcale nie będzie duża, ba może jej wcale nie być ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
siwyyy77 napisał/a:
Jeśłi ktoś brał limitedy za wielkiej wody
Zależy kiedy kupował. W tej chwili jest świetny przelicznik. Dwa szkła kupowałem, jak $ był powyżej 3zł.
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
No fakt dolar mocno spadł... jadnak podtrzymuję zdanie, że jeśli komuś FF niezbędne to można zmienić system, zwłaszcza, że pentax chyba nic nie wspominał o FF, więc data premiery jest nieokreślona... rok, trzy :?: :!:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
siwyyy77 napisał/a:
jadnak podtrzymuję zdanie, że jeśli komuś FF niezbędne to można zmienić system
Osobiście nie mam zamiaru zmieniać systemu dla FF. Ale posiadanie większej ilości dobrych, drogich szkieł jest pewnym utrudnieniem.
 
BobSz  Dołączył: 11 Lut 2007
[quote="pawelek-79"]Ja tam mam K110D i czekam na K300D z matryca z K20D, bo bardzo mi sie podoba dynamika matrycy w zakresie 9 EV (Fuji S5PRO - 11.8EV, K10D i K100/K110D ok7.5 EV).

A czy to nie Fafniak wspominał że dynamika w K20D jest niższa niż w K10D?

Pozdrowienia
Bogdan
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
BobSz napisał/a:
A czy to nie Fafniak wspominał że dynamika w K20D jest niższa niż w K10D?


Nie przypominam sobie. Ale zapomnialem dodac, ze jeszcze zalezy mi na malych rozmiarach K100/200D, akumulatorkach R6, a mniejszy wizjer jakos przeboleje.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Jak pomacasz k10 lub k20, to zdanie zmienisz. :-D
 

4d3  Dołączył: 29 Lis 2007
pawelek-79 napisał/a:
akumulatorkach R6

tez tak myslalem jak strzelalem kompaktem, ale wygoda dedykowanego akumulatorka jest rewelacyjna, wyciagasz sztuke i wsadzasz sztuke, a nie paprzesz sie z kilkoma i sprawdzasz polaryzacje przy wkladaniu

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach