seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
Jasne Zdano na tym twoim zdjęciu całkiem ok. ale to co zrobiłem w sklepie to nie bardzo może jażeniówki, i biała powierzchnia którą fotografowałęm dały mocno widoczny efekt?

Czy ktoś może potwierdzić lub zaprzeczyć o różnicach w budowie sama i pentaxa, czy może to róznica między 10, a 20?

Jeszcze jedno jak by ktoś chciał kupić np DA 50-200 pentaxa to w MM w Szczecinie można kupić za jedyne 1099 zł :shock:
P.S. może powinienem umieścić to w wątku dobra cena na Pentaxa.

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
seweryn1 napisał/a:
iso 6400 to porażka

Porażka to narzekać na szumy nie widząc odbitek ;-)
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
plwk napisał/a:
Porażka to narzekać na szumy nie widząc odbitek


Racja mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
plwk napisał/a:
Porażka to narzekać na szumy nie widząc odbitek
Ja odbitki widziałem i potwierdzam to co plwk napisał :mrgreen:
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
seweryn1 napisał/a:
4. Menu K20 tragedia, wiem że to kwestia przyzwyczajenia, ale w samsungu jest dużo czytelniejsze i bardziej eleganckie


Tak właśnie powstają teksty do testów na stronach internetowych gdy użytkownik jednego aparatu/systemu testuje inny.
Menu poziome w (moim) aparacie to git a skoro jest pionowe w innym to znaczy że producent dał d... -1,2 punkta
Skoro np. firma X (moja) nie uszczelnia korpusów to firma Y, która uszczelnia robi to niepotrzebnie. 0 punktów
Guzik z lewej strony w firmie X (mojej) jest świetny, a z prawej strony w firmie Y pogarsza ergonomię. -1,5 punkta
Górny wyświetlacz? Po co skoro u mnie nie ma? -1punkt
Podświetlany górny wyświetlacz? Bezsens. Po co podświetlać coś co jest niepotrzebne -2 punkty
;-)
 

szela  Dołączył: 02 Lip 2007
Cytat
Tak właśnie powstają teksty do testów na stronach internetowych gdy użytkownik jednego aparatu/systemu testuje inny.
Menu poziome w (moim) aparacie to git a skoro jest pionowe w innym to znaczy że producent dał d... -1,2 punkta
;-)


- ale czasmi jest tak, ze jedne menu jest bardziej przejrzyste i funkcjonalne od drugiego ...:) ... zgodze sie z jednym nie powinno sie oceniac gdy wczesniej sie na tym nie pracowalo :)
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
szela napisał/a:
ale czasmi jest tak, ze jedne menu jest bardziej przejrzyste


To jest subiektywne - ZAWSZE*
No chyba, że znasz przypadek, że ktoś zaprojektował specjalnie aby było mniej przejrzyste ;-)

*prawie

PS. No tak mnie się wydaje, że ten kto projektował menu, widział wcześniej inne menu i chciał zaprojektować bardziej przejrzyste - według niego ;-)
PS2. Tylko ten, który zaprojektował pierwsze menu na świecie nie widział innego :evilsmile:
 

szela  Dołączył: 02 Lip 2007
Cytat
PS2. Tylko ten, który zaprojektował pierwsze menu na świecie nie widział innego ;-)


no niby tak :) ale czasami jest tak, ze mozesz widze 1000ce menu i tak nie zaprojektujesz lepszego ... nie kazdy projektant trafia do ogolu :)
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
szela napisał/a:
nie kazdy projektant trafia do ogolu :)


No właśnie. Ja jestem z marginesu i też chciałbym aby do mnie coś trafiło ;-)

Co człowiek to opinia. Ja na przykład wiele lat użytkuję system pentaxa i dobrze pamiętam czasy gdy w Polsce prawie nic nie można było kupić. Panowała wtedy (wśród ogółu) opinia, że skoro nie można kupić, to znaczy się jest słabe. Ostatnio się poprawiło w tym względzie i można kupić. Kolega poszedł do sklepu w Poznaniu i w sklepie był pentax k20 a nie było jakiegoś canona. Powiedział mi na to, że pentax musi być do dupy bo go nie wykupili a canona wykupili bo jest dobry ;-)
Trzeba więc pogodzić się z tym, że nie urodził się taki co dogodziłby wszystkim.

;-)
 

szela  Dołączył: 02 Lip 2007
Cytat
Trzeba więc pogodzić się z tym, że nie urodził się taki co dogodziłby wszystkim.


zgadzam sie z tym w 100 %ch :-B
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
Widzę, że niechcący wywołałem lawinę, przepraszam wszystkich użyszkodników Pentaxa za to, że ośmieliłem się subiektywnie stwierdzić że menu samsunga, jak i całość aparatu bardziej mi leży i odpowiada :-P No cóż, bliźniak bliźniakiem ale jak w życiu nie ma dwóch identycznych bliźniąt, tak i te aparaty się różnią. Cóż rzec nikogo nie namawiam na samsunga bo ma same wady:
Roczna gwarancja, kłopoty z serwisem i dystrybucją, słabsza dostępność, lub niedostępność niektórych akcesorii, wyższa cena itd., itp.
Ja jednak wybrałem Samsunga, może niezbyt świadomie pierwszego, ale drugiego to wybiorę raczej z premedytacją :mrgreen:
Piszę raczej, bo zobaczę jak to się wszystko rozwinie.... moja druga lustrzanka to był Pentax MZ-50, już nie wiem ile lat temu ale, używałem go ładnych parę lat i byłem bardzo zadowolony mimo, że to napewno nie jest aparat idealny :cry:
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
seweryn1 napisał/a:
ośmieliłem się subiektywnie stwierdzić że menu samsunga, jak i całość aparatu bardziej mi leży i odpowiada


Myślę, że nikt się na Ciebie nie gniewa. Polska to raczej wolny kraj ;-)

PS. Też kiedyś miałem MZ-50. Używałem kilka lat, następnie oddałem znajomemu, który używa go do dziś. Swoją drogą zastanawiam się ile lat używane będą (łącznie z drugim i trzecim obiegiem) obecnie produkowane cyfrówki ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jacek S napisał/a:
Swoją drogą zastanawiam się ile lat używane będą (łącznie z drugim i trzecim obiegiem) obecnie produkowane cyfrówki ;-)
Kwestia wystrzelanych klatek. Większe skomplikowanie urządzenia. Najlepiej dowiedzieć się na ile producent dawał gwarancji na migawkę. Bo w K10D jest zdaje się 100 000.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Najlepiej dowiedzieć się na ile producent dawał gwarancji na migawkę.


Przynajmniej w Nikonie nie ma czegos takiego jak "gwarancja na migawke". W d3 migawka testowana byla do 300.000 strzalow, ale jesli po roku uzytkowania i 30 wykonanych zdjeciach padnie, to cóż... płaci się...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Przynajmniej w Nikonie nie ma czegos takiego jak "gwarancja na migawke". W d3 migawka testowana byla do 300.000 strzalow,
Masz rację, gwarancji nie ma. Jestem tylko ciekaw, na ile strzałów migawki były testowane analogi ?
alkos napisał/a:
ale jesli po roku uzytkowania
Po roku ? Buuuu... :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Jestem tylko ciekaw, na ile strzałów migawki były testowane analogi ?


9000 tysiecy rolek (300k/36) nie wytrzyma predzej transport filmu... ;-)
 
bieluszek  Dołączył: 07 Lip 2008
Meggido napisał/a:
bieluszek, luzik. :-) Jednak jeśli pomacałbyś Pentaxa z obiektywem kitowym lub jakimś innym Pentaxowym, to zauważyłbyś różnicę na 200%. ;-)


Meggido - dosłownie pięć dni temu kupiłem K20D, i po pierwszych próbach nie żałuję, prawdopodobnie jutro odbiorę Sigmę 17-70 (DA 18-50 to jednak nie jest szczyt marzeń :-) ), a za jakiś tydzień lampę AF 540 FGZ, więc będzie więcej możliwości. Następny w kolejności będzie obiektyw Sigmy 70-300 z APO i dopiero wtedy będę mógł się "pobawić" w fotografię.
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
Cytat
i dopiero wtedy będę mógł się "pobawić" w fotografię.


a biedny Louis Jacques Daguerre się w grobie przewraca ;-)
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
bieluszek,
Cytat
dosłownie pięć dni temu kupiłem K20D, i po pierwszych próbach nie żałuję, prawdopodobnie jutro odbiorę Sigmę 17-70 (DA 18-50 to jednak nie jest szczyt marzeń


powiadasz, że nie jest szczytem marzeń? i wiesz to po pięciu dniach?
a co Ci w nim przez te pięc dni nie podeszło?

Cytat
i dopiero wtedy będę mógł się "pobawić" w fotografię.

Jeszcze nie, bez gwiazdek i limitedów to nie będzie fotogafia.


Żeby nie było zupełnie OT, to te matryce i tak mają zakres tonalny większy od slajdu - mi to w zupełności wystarcza.
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
H.M. napisał/a:


Żeby nie było zupełnie OT, to te matryce i tak mają zakres tonalny większy od slajdu - mi to w zupełności wystarcza.


No to taka trochę półprawda 70% procent moich slajdów robię Na Fuji Astia, ten film ma rozpiętość prawie jak negatyw.

Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach