szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
mily napisał/a:
A tak poza tym - to czy czasem Pentax nie ma planow jakiejs puszki FF? cos w trawie piszczy czy nic? Bo jakos nie moge nigdzie doczytac ;)

Będzie lada dzień. ;-)
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Cytat
Nie mam pojecia jak sie ma do tego k20d - ale jestem na 100% pewien, ze matryca aps-c cmos z napchanymi pikselami nie ma najmniejszej szansy konkurowac pod tym wzgledem z matryca FF 12mpix... I serio, nie miejcie zludzen...


Też zastanawiałem się nad tym...Nie mogłem pojąć jak to możliwe, że fizycznie większy przetwornik ma rzekomo gorszą dynamikę niż ten mniejszy.
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
Marcinicus napisał/a:

Też zastanawiałem się nad tym...Nie mogłem pojąć jak to możliwe, że fizycznie większy przetwornik ma rzekomo gorszą dynamikę niż ten mniejszy.


Testy to jedno, a zycie to drugie ;)
Juz pomijajac kwestie strzelania tych testow w jpg - to zostaje jeszcze jedna sprawa. Co z tego, ze ktos sobie strzeli zdjecie testowe i pomierzy, ze matryca ma ilestam EV rozpietosci - skoro detale wydobyte ze skrajnych cieni i bieli na zdjeciu wyjda oblesne... Kazdy z nas dobrze wie, ze fakt, ze widac jakiestam detale w cieniach nie znaczy, ze mozna je bez konsekwencji wyciagnac w photoshopie. I tu jest pies pogrzebany. Detale wyciagniete z 5d sa spoko, a np. juz z 30d nie sa spoko - pomimo takiej samej rozpietosci tonalnej osiagnietej w tescie. A w praktyce jest przepasc...
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
To jak jest z tą dynamiką k10 kontra k20 - wyraźna poprawa? Bo coś mi się ostatnio bufor lubi zapchać i ogólnie szybkości w mojej kasetce brakuje i trzeba myśleć o zamianie...
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Cytat
To jak jest z tą dynamiką k10 kontra k20 - wyraźna poprawa?


http://www.dpreview.com/r...k20d/page21.asp

Powyższy link z testem D-Range ON i OFF - nie wiem jak Wy, ale ja nie widzę różnicy pomiędzy samplami na dole strony...?
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
... no jest może minimalna (przyjrzyj się rysom na górnej części framugi okienka), ale w sumie sam nie wiem, jaki jest sens tej funkcji w K20D. :-/
mcgyver - na moje oko, nie odczujesz wielkiego skoku dynamiki między KaSetką a K20D, skok jest w ergonomii i mnogości dostępnych ustawień. No i w wielkości zdjęć. Co do buforu, to nie wiem, bo w KaSetce rzadko cykałem tak intensywnie, żeby mi się zapychał - w K20D jeszcze nie udało mi się go zapchać, ale inna sprawa, ze nie próbowałem jakoś specjalnie.
Różnice w cenach między K10D a K20D, są teraz chyba mało znaczące, więc masz trudny orzech do zgryzienia ;-)
Jeśli jednak cykasz hurtowo (do zapchania buforu) to zapewne sporo ujęć jest niedopracowanych - w takim układzie większa ilość Mpix daje ci większe pole manwerwu w kadrowaniu zdjęć na etapie obróbki.
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Cytat
przyjrzyj się rysom na górnej części framugi okienka


No tak, tyle że skoro trzeba wytężać wzrok na cropie 100% to również nie widzę sensu użytkowania tej funkcji. Wygląda mi ona [ta funkcja] na jakąś pomyłkę?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Marcinicus napisał/a:
link z testem D-Range ON i OFF - nie wiem jak Wy, ale ja nie widzę różnicy
Tą samą funkcję posiada K200D i moim zdaniem jest jednak zauważalna różnica, zwłaszcza w ciemnych partiach obrazu.
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Dada napisał/a:
Tą samą funkcję posiada K200D i moim zdaniem jest jednak zauważalna różnica, zwłaszcza w ciemnych partiach obrazu.


Kurcze, no ja widzę tam tylko więcej szumu...a może w k200D jest lepiej?
 

ultorx  Dołączył: 05 Kwi 2008
Jestem wciąż(choć staram się pozbyć na giełdzie za mocno zawyżoną cenę :evilsmile: ) posiadaczem GX-10. Nie wytrzymałem ciśnienia i zakupiłem K-20D, mimo ,że wciąż sobie wmawiałem ,że to przerost formy nad treścią. Porwałem nową zabawkę na działkę na testy...
I nadal jestem zadowolony z trochę wariackiego zakupu . Grip rzeczywiście trochę dla mnie mniej wygodny-chudszy, z drugiej strony paluchami obiektywu nie obijam-bo więcej miejsca :-D . Menu-fakt już przy wyborze K-10 i GX-10 Samsungowe bardziej mi leżało-jednak idzie się przyzwyczaić-w końcu to do ustawiania a nie do oglądania-a sama logika podobna(tylko te cyferki np Bracketing order-1,2,3, -a skąd ja mam pamiętać który order pod którą cyferką, trza wejść głębiej i sprawdzić-w Samsungu prościej było...).Wyświetlacz 2,7 kontra 2,5-zero różnicy IMO. Za to samo robienie zdjęć-poezja-migawka cichsza-kotka mi się wreszcie nie płoszy jak ją focę (na widok GX potrafiła uciec- K-10 tak samo głośne jest zresztą :mrgreen: ), sfociłem alejkę we w miarę słabym świetle na ISO 1000, 1600 i 2000- różnica w RAW dla mnie znikoma 2000 absolutnie użyteczne i trochę lepsze niż 1600 w GX - super. AF szybszy i mniej się gubi przy słabszym świetle- A propos-ktoś pytał o serię-była mowa, że na 2Mpix jest tak samo szybko jak na 14- ok a co z serią Hi- 21 zdjęć na 1.6 Mpix-próbowałem i zabawa jest fajna-prawie jak film oglądany poklatkowo. AWB w K-20-przy żarówce przeszarza-GX lazł w żółte i tu i tu trza pogmerać. Ustawienia nasycenia barw, kontrastu,ostrości łatwo dostępne-w poprzedniku były tylko 2 i i ew własne- tu kilka możliwości ustalonych z góry-czasem może się przydać
Regulacja odszumiania w JPG-dla mnie bardzo użyteczna i dobrze zestopniowana. Trochę mocniejsza wbudowana lampa-jak kto używa np na ipriach jakowyś-to też jakiś plus :-B
Gx-10 wolałem od K-10D, K20D wolę od GX-10 i tyle, aha GX-20 nie ma podobno funkcji D-range :?: :?: :!: Nie miałem w łapkach wiem to co wyczytałem o różnicach-tylko dlaczego-chyba że sam ma o tyle lepszy zakres, że nie potrzebuję :-P

Pozdrawiam

Stopkę muszę zmienić...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach