Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Zwłaszcza, że cena dedykowanego jest taka sama jak i kompletu paluszków.
 
forestowy
[Usunięty]
argawen napisał/a:
forestowy napisał/a:
L'kom od C TEŻ niczego nie brakuje :mrgreen:
Nie zrozumiałeś. Przy zmianie systemu trzeba zainwestować w szkła. Jeżeli ktoś ma pokaźną ilość, w dodatku z najwyższej półki, to tego nie zrobi. Co innego, jak ma się dwa, trzy obiektywy.

No straty w $ jakieś muszą być, nic za darmo.
Z drugiej strony jak mam dwa obiektywy warte razem ok 2,5k a ktoś ma pare Limitedów po 3k za sztuke to jemu chyba jednak bliżej do przesiadki jak ma parcie na FF. Starczy na 5D i jakieś L'ki. Poprostu będzie musiał mniej dołożyć a i Limitedy cene trzymają :mrgreen:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
forestowy napisał/a:
ktoś ma pare Limitedów po 3k za sztuke to jemu chyba jednak bliżej do przesiadki jak ma parcie na FF
Nie tak łatwo sprzedać drogie szkło.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
forestowy napisał/a:
No straty w $ jakieś muszą być, nic za darmo.
- jakis ty radosniaczek :evil:
forestowy napisał/a:
ktoś ma pare Limitedów po 3k za sztuke to jemu chyba jednak bliżej do przesiadki
taaaak juz widze te komentarze na gieldzie naszej (w stanach taniej co ty za cene wymysliles) - wez chlopie zastanow sie najpierw co piszesz...
argawen napisał/a:
Nie tak łatwo sprzedać drogie szkło.
dokladnie
tym bardziej jak tos tego szkla ma troche (niekoniecznie najdrozszego) - to przejscie na inny system jest szalenie bolesne...
Kupno 5D i tego 28-105 f4 to wedlug mnie calkiem sensowny pomysl ale ciezko zostac tylko z tym ciemnym szklem.
szeroki kat ktory bardzo lubie to tez kolejne 2000zl
W canonie brak jest wlasciwie szkiel dobrej jakosci ktore nie sa L-kami - chocby takiego 35 2.0
jest za to 85 1.8 --- ale nasza 77 jest zbyt fajna zeby sie z nia rozstac...
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
Fafniak napisał/a:
ale nasza 77 jest zbyt fajna zeby sie z nia rozstac...


Fafniak ma rację. rozstanie z 77 to najwiekszy ból przy wyprzedaży systemu. :cry:
w chwili obecnej własnie komplet k10+77 to jest to co zostawiłem sobie z całego systemu. ale i to nie na długo niestety

a teraz pare słów z własnego doświadczenia. Mam nadzieję ze nie zanudzę a może komuś sie przyda
Charakter fotografii oraz warunki stawiane przez klientów zmusiły mnie do wejścia w C mimo że miałem ładnie skompletowany zestaw czyli k10 + limitedy + kultowe manuale ;-) . niestety ułomności AF w P powodowały że traciłem ważne ujęcia a na to nie mogłem sobie pozwolić.

Wyprzedaż - cóż aby uniknąć komentarzy odnośnie cen /limitedy/ wiekszośc systemu wyprzedałem poprzez alle. dostałem ceny jakie zamierzalem a czasem wręcz wyższe niż oczekiwałem. Powiem szczerze , irytowało mnie porównywania do cen w USA i argumentu że przecież szkła tam kupione to skąd ta cena wPL. Serio. takie maile dostawałem na PW. nasza giełda forumowa zawisła w jakiejś czasoprzestrzeni. towar ma być w PL ale ceny z USA :evilsmile: zupełnie jakby to słynne USA było w sklepie za rogiem ;-)

przesiadka na C nie boli. i jeśłi rzeczywiście ktoś miał możliwość zgromadzenia limitedów z USA to pewnie ma też możliwoś zakupienia szkiełek L do C. wiec smiało bo naprawde warto

Wrażenia po przesiadce... Spokój... wreszcie spokój... wiem że nie musze wypatrywać kolejnej nowej puszki. spokojnie dopasowuję sobie szkła ze świadomościa że Lki które kupuję starczą na wiele kolejnych lat bo system kompletuję pod FF.
jakość szkieł .hmmm... mimo że w Pl słychać narzekania że Lki również nie trzymają jakości ja nic takiego niezaobserwowałem. szkła kupowane w ciemno przez net . Bez kombinowania, wymieniania, przebierania. wszystkie śmigają jak należy. jakość optyczna porównywalna z serią ltd P. natomiast szybkośc AF bajka. .no i wybór szkieł... hmmm t u chyba ne musże dodawać jaka przepaśc dzieli oba systemy.

Matryce. wiem, wiem, drażliwy temat. ale powiem szczerze. róznica jest na tyle duża że warta każdej wydanej złotówki na przejście z APS-C do FF. niestety taka jest prawda. poniekąd to oczywiście zasługa szkieł C

Podsumowanie nawiązujące do tytułu watku
Nie byłem zwolennikiem firmy C .powiem wiecej. nadal pozostałem fanem Pentaxa. jeśli P zaoferował by body chociażby w stylu starego 5D nie kombinowałbym. niestety tak sie nie stało. .
czy warto przechodzić z k10 na k20/30/40?. moim zdaniem nie warto dopoki bedą to matryce APS-C. pare dodatków które daje producent w kolejnym body nie są warte wydanych na nie pieniedzy.

i mimo że na spacer z rodzinką nadal chętnie zabieram swoją k10 :-D , to do wykonania zleceń klienta nie mam wątpliwości po którą puchę siegnąc i wtedy w mojej torbie ląduje 5D.

Przepraszam za ten dośc długawy post. ale może komuś sie przyda moja wypowiedz jeśli waha sie przed zmianami.
 

4d3  Dołączył: 29 Lis 2007
ThomFoto to chyba jedyny Twoj post o FF, w ktorym wyczuwam spokoj, bez meczacego mnie juz nudzenia o FF przez Ciebie
podobaja mi sposob w jaki to teraz napiales

Pozdr.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ThomFoto napisał/a:
o do wykonania zleceń klienta nie mam wątpliwości po którą puchę siegnąc i wtedy w mojej torbie ląduje 5D.
i to jest ew. moj problem....ale naszczescie ostatnio nie mam az tylu komercyjnych prac zeby postawic na 5D i 3 szkla :-P
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
4d3 napisał/a:
Twoj post o FF, w ktorym wyczuwam spokoj,


no na temat spokoju i jego żródeł napisałem ;-) . jeśli nudziłem kogoś to sorki. poprostu może byłem troche zły na to że musiałem wyprzedać z trudem kompletowany system P bo pentax odciął sie od calego segmentu semi profi . stało sie i nie załuję przesiadki. ba. innym wahającym sie także taką zmianę polecam.

nawet nie wiem czy to można nazwac przesiadką bo nadal mam k10 ;-) . ale pomyśłałem że może pare refleksji na temat zamiany APS-C na FF komuś może się przydać

pozdr.

[ Dodano: 2008-06-28, 11:19 ]
Fafniak napisał/a:
zeby postawic na 5D i 3 szkla :-P


zrób to. nie bedziesz żalował. no ew. jeszcze zerknąć co za 3 dni pokąze nikon. jeśłi bedzie d700 FF to bedziesz miał wiekszy wybór a i ceny FF za moment polecą w dół. po za tym swiadomość że kupując dziś np Lkę , bedziesz miał z niej pożytek przez długi czas ,jest bezcenna . to jakby przejście z drogiej prowizorki /aps-c/na gotowy,przemyślany i dopracowany w szczegółach produkt /ff/.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Mnie tylko martwi jedno, gdy szykuje sie z zamiarem kupienia drozszego szkla - ze producenci w koncu zupelnie przesiada sie na FF i obudze sie z reka w nocniku ze szklami pod APS-C, a puszki nowej juz nie kupie ;-) (za 10 lat to moze byc problem. Szkla bez problemu wytrzymaja, a puszki raczej nie, bo nie sa projektowane na tak dlugi przebieg, sa jak opakowania jednorazowego uzytku :-/ ).
 
256mb  Dołączył: 26 Maj 2008
jedyne co można zrobić to przesiąść się na FF lub kupować szkła pod FF ale wtedy trzeba zrezygnować z szerokiego kąta.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Poprzesiadajcie się wszyscy na FF, wtedy będziecie wyprzedawać szkła pod APS-C. Mi to odpowiada, bo wtedy będę mogł niedrogo kupić zacne obiektywy. :mrgreen: A niepełna klatka mi wystarczy (nie zarabiam aparatem). ;-)
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
dsk, ale problem w tym, ze jak ci juz padnie ostatnia puszka APS-C, to nie bedziesz mial co z tymi obiektywami zrobic, ani kompu sprzedac. To mnie powstrzymuje przed kupowaniem drogich obiektywow pod APS-C.
 
cinekk1  Dołączył: 17 Lut 2008
A kiedy zostanie zaprzestana produkcja korpusów APS-C? W tym roku jeszcze? No... Pentax nie ma w swoim dorobku pełnej cyfrowej klatki. To potrwa, może nawet kilka lat. I jeszcze upowszechnienie... To też potrwa.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
cinekk1, jasne, ze to potrwa, ale z kazdym rokiem bedzie coraz trudniej sprzedac szkla APS-C i coraz trudniej dostac do nich puszke. Mam nadzieje, ze producenci nie wycofaja sie z APS-C, ktore jest wystarczajaco dobre, jak dla takiego niedzielnego fotografa jak ja. Mniejsza glebia mnie nie kusi. Z 50/1.8 na APS-C wychodzi mi za mala GO. Przymykam do 2.8 i wtedy jest w porzadku (nie nie mam na mysli aberracji, czy mydla, tylko za mala GO).
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
pawelek-79, straszysz mnie - chyba sobie dokupię trochę puszek na zapas... :-) Ale nie wierzę, żeby zaprzestali produkcji aparatów na APS-C, zostaną choćby w sektorze typowo amatorskim. Głupio by było, gdyby zostały szkła na rynku, do których nie ma już nowych aparatów. Obiektywy się przecież tak szybko nie starzeją.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Przecież nikt nie klepałbym szkieł do aps-c gdyby to nie miało sensu, a już na pewno nie wprowadzał nowych na rynek co kilka miesięcy..
Myślę, że w cyfrowej fotografii po prostu będzie jeszcze jeden standard dla amatorów. Tak jak większości wystarczyła mała klatka na filmie w codziennych zastosowaniach tak teraz wystarczy aps-c.
Mała klatka będzie dla zawodowców - pewnie głównie reporterów, którzy ją wykorzystają. W studiu i tak średni obrazek góruje. Ale kogo stać na średni obrazek na cyfrze? Prędzej wykorzysta w studiu FF, które da mu więcej niż aps-c i będzie sobie wmawiał, że nie potrzebuje cyfrowej ścianki do średniego ;-)
I tak w kółko. Ciekawe jakie problemy mają fotografowie używający wielkiego formatu 8-)
 
forestowy
[Usunięty]
Fafniak napisał/a:

forestowy napisał/a:
ktoś ma pare Limitedów po 3k za sztuke to jemu chyba jednak bliżej do przesiadki
taaaak juz widze te komentarze na gieldzie naszej (w stanach taniej co ty za cene wymysliles) - wez chlopie zastanow sie najpierw co piszesz...

Fafniak racja jest jak d^%a - każdy ma swoją.... Więc to Ty chłopie wyluzuj i zastanów się zanim takim tonem do mnie wyjedziesz.

ThomFoto bardzo rzeczowo Ci napisał gdzie sprzedać szkła jak nie chcesz słuchać ględzenia o ceny jak sam na to nie wpadłeś.
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
i własnie taki niepokój miałem na myśli. kupowanie dzis kolejnej puchy aps-c czy szkla pod aps-c to kupowanie prowizorki.o ile aps-c przetrwa pewnie w puszkach segmentu entry level to nie wmówicie mi że obecni w tej dyskusji wiecznie bedą tylko puszki entry level kupować bo Wam wystarczy aps-c. taka już jest ludzka natura że lubimy kupowac nowoczesne rzeczy oferujące wiecej możliwości. nawet jeśli z tych możliwości nie korzystamy. oczywiście ogromną role gra tu marketing ale my poddajemy sie jego działaniu czy to nam sie podoba czy nie.

pewnie że obiektywy pod apsc bedą dugo jeszcze krązyly po giełdach tak jak obecnie krąza manuale Pentaxa. tyle że ironią losu o ile manuale pod FF nadal bedą poszukiwane pod body FF Pentaxa to obiektywy aps-c już wcale niekoniecznie. owszem. bedzie można body przełączyć na szkło aps-c tak jak w D3 nikona. tylko po co.
Niech kazdy przemyśłi sobie sam dla siebie czy stać go na wchodzenie w aps-c gdy dosłownie za moment na rynku pojawi sie kilka nowych body FF? cóż. szczerze sobie powiedzcie. kusi Was FF i tyle. jedyną przeszkoda jes t tylko cena. ale myśle że w ciągu kilku m-cy i to ulegnie zmianie

ps. już dawno miałem napisać i ciągle zapominam. argument że ktoś nie zarabia na fotografii to mu FF do niczego nie potrzebne to żaden argument. wysnuję smiałą tezę że samochodami też niewielu z nas zarabia a jednak kupujemy nowe modele i nikogo to specjalnie nie dziwi.

 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
pawelek-79 napisał/a:
(za 10 lat to moze byc problem.


No to teraz pojechałeś :evilsmile:

Od dzisiaj już nic nie kupuję bo może za dziesięć lat tego nie sprzedam ;-D
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Taa.. Nie kupowanie dzisiaj, bo jutro będzie coś lepszego :-) W sumie dobre - tanio wychodzi :-P

ThomFoto to jest Twoje zdanie i Twoja opinia, powiedziałeś 100x to samo, powiedz raz i wystarczy powtarzanie jest bardzo męczące :-) Każdy ma swój rozum i zna swoje potrzeby. Wolałbym cyfrówkę średniego formatu tak jak Ty wolisz FF od APS-C, ale mnie nie stać. Jak kiedyś stanieją to nawet nie spojrzę na FF w małej klatce. I z tego wynika dla Ciebie i wszystkich innych? Nic i nie będę nikogo przekonywał, że tak jest lepiej :-)


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach