eryk Dołączył: 18 Lip 2006
Witam
Ja też używam przejściówki kupionej w Rays Foto japońskiej firmy kood. Co prawda na przejsciówce nie ma nazwy firmy, za to jest napisane M 42-Pentax K/M Japan .Miałem podobne problemy jak sp7foy- śrubka została w wewnątrz , kilka mocnych wstrząsów i słów ,których żadną miarą nie można zacytować pomogło. Teraz mam zmodyfikowaną ,bez blaszki i używam jej z moim kochanym Sonnarem 200/2,8 , ale czytając mądre rady doświadczonych forumnowiczów zmierzam do decyzji o kupnie bagnetu. Pozdrawiam. :mrgreen:
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Ja na razie zrezygnowałem z obiektywów M24 - za dużo mnie kosztowało nerwów wykręcanie przejściówki z bagnetu aparatu. Nie wspominajac ile śmiecia wpada w tym czasie na matrycę. Choć jak się zabiorę za macro to pewnie sie przeproszę
Tę przejściówkę z blaszką kupiłem w rays-foto, muszą mieć, jak nie to pewnie załatwią, miła obsługa.
podobno jest oryginalna Pentaxa - sporo droższa, ponad stówę
 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
ryve napisał/a:
przed kazdym wlozeniem do korpusu sprawdzac stan zamocowania srubki i blaszki w przejsciowce. chociaz oglednie.


Ogólnie niby tak, ale nówki przejściówki z pudełka nie podejrzewałem o taką wredność.

ryve napisał/a:
rozumiem, ze teraz stosujesz przejsciowki bez blaszki. jak sobie radzisz z tym, zeby Ci obiektyw nie krecil się w korpusie i zeby sam z siebie nie wypadl?


Tak naprawdę to potrzebuję tej przejściówki do jednego obiektywu.
Obiektyw ten ma wymienną dupkę, zamówiłem już wykonanie odpowiedniej z bagnetem (rysunki są na forum).
A jak sobie obecnie radzę?
No nijak :) wygląda to na próbę połamania rąk albo i gorzej.
W każdym razie podsumowałbym to tak:

- przejsciówki tylko bez blaszki (wiem, mam uraz)
- tam gdzie się da wiercimy otworek żeby się zatrzaskiwało
- tam gdzie się nie da, szukamy innego obiektywu
- jak żadne z powyższych to się modlimy dość często :))
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
kiedys od goscia na giełdzie w Mysłowicach kupiłem bodajże za 40 zł przejsciowke Łomo

dokladnie taka:

PRZEJŚCIÓWKA M42 -> PK @ ŁOMO

zrobiłem nią tylko kilka fotek uzywając Heliosa 44M 58mm z Zenita ET mojego kolegi i na tym sie skonczylo...

najlepsza ze wszystkich (prawie porównywalna do oryginalnej), mozna ostrzyc w nieskonczonosc, ale niestety niewygodna, nie lubie sie tyle bawic :lol:
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Primo napisał/a:
kupiłem przejsciowke Łomo

dokladnie taka:

PRZEJŚCIÓWKA M42 -> PK @ ŁOMO


Dokładnie taką samą kupiłem w '89 chyba w (jeszcze wówczas) Leningradzie ;-)
Śrubka wypadła mi tylko raz - jakiś miesiąc temu.
Do torby.

BTW - demonizujecie trochę te trudności - przy odrobinie wprawy wyjęcie przejścówki naprawdę nie jest trudne i zajmuje tylko chwilę.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
galex napisał/a:
BTW - demonizujecie trochę te trudności - przy odrobinie wprawy wyjęcie przejścówki naprawdę nie jest trudne i zajmuje tylko chwilę.

A co to za problem? Podważa sie blaszkę panokciem i przejściówka sama wychodzi. Nigdy nie używałem tego specjalnego kluczyka.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Djack, nie wszyscy są potomkami Draculi.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
ryve napisał/a:
zeby obiektyw nie wypadal z korpusu, trzebaby nawiercic w korpusie obiektywu w odpowiednim miejscu wglebienie w ktore wchodzilby bolec blokujacy "normalny" obiektyw z bagnetem. wymaga to odpowiedniego narzedzia, troche czasu, cierpliwosci i odwagi ale moze pomoc. przy czym nie z kadym obiektywem m42 tak się da. np jupiter 37a (135mm/3,5) ma za mala srednice - nie ma szansy aby ten bolec w ogole go dotknal

Chciałbym dodać, że jak ktoś jest bardzo zdesperowany i chce "adoptować" takiego chudego Jupitera do rodziny "K", to można go pogrubić przy nasadzie. Jeden zdolny tokarz dorobił mi do niego całkiem elegancką "obwódkę" z duralu, potem wbił to na prasie (Taki diabeł sprytny :-) )) i wygląda jak oryginał. Zaś problemy z wypadaniem szkła, czy luzami na adapterze nigdy mnie nie spotkały.
Pozdrawiam!
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
ja używam dwóch przejściówek ze sprężynkami i nie widzę problemu. kluczyka na stanie nie mam (nawet nie wiem jak wygląda), więc pozostają paznokcie -wcale nie muszą być długie. Za to dla osób zirytowanych lub mało cierpliwych (choć dla mnie odblokowanie to chwila) polecam stosowanie malutkiej pensety,która w bocznej kieszonce torby miejsce swoje może przecież znaleźć.
 

darius_Er  Dołączył: 29 Sie 2006
okej, dzieki Wam za pomoc
w nieopodal znajdujacym sie komisie sprzetu do rejestracji obrazow udalo mi sie kupic ów przejsciowke za 50 zl , chyba pentaxa jest nawet.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach