emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
bossini napisał/a:
porządny młyn
Pokaż, jaki. Też poszukuję.
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
bossini,
emigrant napisał/a:
Pokaż, jaki. Też poszukuję.
Ja też bym pooglądał i może zakupię...
 

kopajt  Dołączył: 30 Maj 2008
Po powrocie z Włoch (tam to umieją robić kawę), parę tygodni temu kupiłem sobie krówkę Bialetti: http://www.bialetti.it/uk...a.asp?id_cat=69
Oprócz zwykłej kawy robi także Cappucino i Latte. Do tego używam złotą Lavazzę - na razie jestem bardzo zadowolony z uzyskiwanych efektów :)
Zaś gdy mam ochotę na espresso - to na wtorkowych spotkaniach pentaksiarzy mam taką możliwość :)
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
kopajt napisał/a:
Zaś gdy mam ochotę na espresso - to na wtorkowych spotkaniach pentaksiarzy mam taką możliwość
Też bym chciał, ale za daleko... :-(
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
[ Dodano: 2008-12-11, 13:11 ]
bossini napisał/a:
Przy okazji - dla pytających o dobra mieszankę - polecam La Basiliana Marfisa. Choć kompletnie nie ma zapachu po zmieleniu, jest boska....
Właściciele kafetier będą szczególnie ukontentowani, bo kawa jest niezmiernie delikatna.


Chętnie przetestuję :-D Dzięki
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
kopajt napisał/a:
parę tygodni temu kupiłem sobie krówkę Bialetti: http://www.bialetti.it/uk...a.asp?id_cat=69
Wlasnie jak to dziala? Wyglada bardzo zachecajaco. Ja do tej pory uzywalem spieniacza do mleka, jednak problem z nim jest taki, ze cieple mleko bardzo slabo sie pieni.
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
dzerry napisał/a:
ze cieple mleko bardzo słabo się pieni
Zmień mleko... bo to może jest od wściekłej krowy... :lol:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
gucio-59, uzywales kiedys spieniacza, takiego tloczkowego? Probowales kiedys spienic cieple mleko para wodna z ekspresu? Najwyrazniej nie :-) Z klasycznym ekspresem nie ma problemu, bo para jest tak cieplo, ze mleko w trakcie spieniania sie ogrzewa. Ze spienianiaczem nie ma tak lekko, bo raczej nie da sie uzyskac takiej sily tarcia, ktora by to nieszczesne mleko rozgrzala :-P

A mleko oczywiscie bron boze UHT. To badziewie z kartonika nadaje sie chyba tylko do zabielania kawy rozpuszczalnej.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
dzerry, ja spieniam spieniaczem elektrycznym w trakcie podgrzewania mleka na gazie w metalowym garnuszku. Wychodzi na ogół świetnie, znaczy piana jest gęsta i sztywna (aha, tylko ja UHT spieniam).
 

kopajt  Dołączył: 30 Maj 2008
dzerry napisał/a:
Wlasnie jak to dziala? Wyglada bardzo zachecajaco. Ja do tej pory uzywalem spieniacza do mleka, jednak problem z nim jest taki, ze cieple mleko bardzo slabo sie pieni.


Działa wyśmienicie - jednak do tego potrzebne jest mleko o dużej zawartości tłuszczu - minimum 3,2% i oczywiście nie może być UHT - tylko i wyłącznie pasteryzowane. Ja używam butelkowanego mleka z Mlekowity - dostępne w każdym większym supermarkecie (czerwono - niebieska, albo jak kto woli niebiesko - czerwona etykieta).

Trzeba tylko pilnować ilości użytej wody i mleka (bezpieczna ilość jest do znaczków w środku + max 0,5 cm) - przy większej ilości parę razy mi piana wyleciała na kuchenkę :)

Pianka utrzymuje się przez dłuższy czas i jest naprawdę gęsta - nie to co z ekspresu, ale i tak pyszna :)
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
kopajt napisał/a:
nie to co z ekspresu, ale i tak pyszna
No to narobiłeś mi apetytu... :-(
 

kopajt  Dołączył: 30 Maj 2008
gucio-59 napisał/a:
:-(


Frajda z wypicia własnoręcznie zrobionej kawy na pewno Ci wynagrodzi tę skwaszoną minkę :mrgreen:


Przed kupnem zwykłej moki (lub kafetierki, jak też ją się nazywa) zastanawiałem się nad zwykłą, ale chęć na Cappucino przeważyła i od tego momentu krówka Bialetti jest stałym elementem naszej kuchni.

Poza tym - polecam obejrzenie filmiku na stronie tej firmy pokazującej jak się robi kawę z tej Moki: http://www.bialettishop.c...kkaMovieEng.htm :)
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
kopajt napisał/a:
zrobionej kawy na pewno Ci wynagrodzi tę skwaszoną minkę
Już sobie wynagrodziłem i zrobiłem "Arabika Ethiopia" po turecku --- wyśmienita... a jaki aromat... :lol: :lol: :lol:

 

kopajt  Dołączył: 30 Maj 2008
:mrgreen:
 

bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
Hej, w wolenej chwili podeślę model i fotki.

Pozdrawiam,

Piotr
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
bossini napisał/a:
podeślę model i fotki.
Mam swoją... hihihi... :lol: :lol: :lol:
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
o jaki słodki dzbanuszek do robienia kawy... :mrgreen:

a co do spieniania mleka - rodzice spieniają zazwyczaj uht 3,2 spieniaczem, którego rurka odchodzi od głównego ekspresu do kawy i mleczko jest j** dobre :mrgreen:
Właściwie moja kawka to mleczko ze smakiem kawy ;-)

[ Dodano: 2008-12-12, 11:41 ]
oj. ja nie użyłam żadnego brzydkiego słowa ;-)
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
cotti napisał/a:
oj. ja nie użyłam żadnego brzydkiego słowa
Bo nie uchodzi... :lol:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
cotti napisał/a:
Właściwie moja kawka to mleczko ze smakiem kawy ;-)
W takim razie sprobuj nastepnym razem pasteryzowane. Najlepiej 'Zimne" w szklanej butelce. Dla mnei UHT ro wyrob mleczno-podobny.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Mleko pasteryzowane to dla mnie wyrób mlekopodobny - najlepsze to takie prosto od krowy, jeszcze ciepłe, pachnące łąką i wiatrem :-)

Nie dajmy się zwariować. Nie da się zaprzeczyć, że każde mleko [uchate, pasteryzowane, czy też świeze] ma inny smak i inne właściwości. Ja lubię wszystkie - każde za cos innego.
Ale ja jestem dziwna, bo nawet kożuchy z mleka zawsze lubiłam.

Mygosia mlekopij :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach