PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
milo, no nie przesadzaj! Zwykły żart przecież. Od dzisiaj mamy nie żartować, bo ktoś nie zrozumie? :P
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
milo napisał/a:
Fafniak, sorry ale znowu zaczynasz. Ty, zrozumiesz, dan zrozumie ja zrozumie, ale ktos sie obrazi. Kolejny raz tak jest.


no i co z tego ?
tak właśnie jest w życiu, że ktoś żart zrozumie, ktoś inny też a jeszcze następny się obrazi. i nie ma co szat rozdzierać z tego powodu - Fafniak jest ok i jego post też był ok ;-)
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja ani kolorowy, ani z Warszawy a pod Fafniakiem się czterema łapkami podpisuję...
Kurcze, focę już parę lat, sprzęt mam lekko oblatany, jakieś doświadczenie, ale jak mnie spytano czy zrobię ślub jako jedyny i główny fotograf to oceniłem swoje szanse realnie i odmówiłem... dziwny jestem?
A wracając do tematu, to kiedyś gdzieś widziałem całe sklepy sieciowe z rekwizytami do fotografii "żywnościowej". Sporo rzeczy jest udawanych.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
przeczytalem ostatni moj post z wczoraj - niewiele z niego wynika wiec dopisze dalszy ciag tamtej sytuacji...
Jak pozniej dowiedzialem sie zdjecia samochodom zrobione zostaly w jakiejs "szopie za 100zl" gdzie nawet pelnego krycia tla dla samochodu nie bylo i efetk byl taki ze graficy mieli 100x wiecej do roboty.
Tu sytuacja jest analogiczna
 

regis  Dołączył: 30 Gru 2006
Fafniak napisał/a:
efetk byl taki ze graficy mieli 100x wiecej do roboty

po czym pewnie trafił się grafik pan Kazio co to trochę na programach graficznych się zna bo się w domu bawi komputerem, obrobił to za 100x mniejszą kasę i klient był zadowolony bo otrzymał zdjęcia na których 98% laików nie zorientuje się że to nie jest zrobione fachowo.
Niestety coraz częściej robota ma być zrobiona JAKOŚ a nie JAKOŚĆ.
Miałem właśnie ostatnio nieprzyjemność oglądać taką ulotkę reklamową restauracji z tragicznie zrobionymi zdjęciami, ale większość pytanych przeze mnie znajomych twierdziła że się czepiam bo przecież widać że jakieś jedzenie na talerzach jest :-/
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
regis napisał/a:
po czym pewnie trafił się grafik pan Kazio co to trochę na programach graficznych się zna bo się w domu bawi komputerem,
pracujacy napewno na "bardzo legalnym" oprogramowaniu....
 

answer13  Dołączył: 08 Maj 2008
Ciekawie temat się rozwinął, z czego się cieszę jako autor:)
Obrażać się na pewno nie będę, może źle pierwszego posta skonstruowałem, jak patrze dziś na to. Chodzi o to, że pan u którego pracuje w biurze projektowym posiada również restauracje, po prostu zaproponował mi czy nie spróbowałbym pstryknąć fotek w restauracji i daniom restauracji(a tych drugich nigdy nie robiłem, a chciałem spróbować).
Widzę, że tu część osób żyje z Fotografii i się strasznie burzy, że się amatorzy wpierdzielają... Nie traktuje tego jako formy zarobkowej, tylko totalną rozrywkę i hobby. W Architekturze także złościmy się na laików(bo w Polsce każdy zna sie na medycynie i budownictwie..), ale tu akurat nie chodzi wyłącznie o pieniądze, ale głównie o to co widzimy na zewnątrz(burdel, brud, aproporcja, aporządek)
Oczywiście, że powiem szefowi, że to powinien wykonać pro...
Pzdr
Fafniakowi się należało(zaobserwowałem, że na forum nosi tak samo wysoko nos jak na avatarze.. :-P ), ale to wszystko przecież żarty:)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
regis napisał/a:
ale większość pytanych przeze mnie znajomych twierdziła że się czepiam bo przecież widać że jakieś jedzenie na talerzach jest
Polacy to narod calkowicie pozbawiony kultury estetycznej. Nie wiem z czego to wynika. Moze troche z komuny, ale pewnie tez nie do konca, bo na przyklad Czesi nie maja w tym temacie takich problemow. Wystarczy sie rozejrzec i obejrzec nasze otoczenie. Niewazne czy ksztaltowane przez podmioty publiczne, czy prywatne, od mieszkan, przez mala architekture miejska, reklamy, az do tego jak prjektowane sa budynki i cale miasta. Nic dziwnego, ze tandetna fotografia tak dobrze sie sprzedaje.

[ Dodano: 2008-07-03, 10:04 ]
answer13 napisał/a:
ale tu akurat nie chodzi wyłącznie o pieniądze, ale głównie o to co widzimy na zewnątrz(burdel, brud, aproporcja, aporządek)
Ha! Widzisz? Ale moim zdaniem powinienes mimo wszystko sprobowac - jesli jestes architektem, zmyslu kompozycyjnego i inwencji na pewno Ci nie brakuje, a to jest moim zdaniem wazniejsze niz umiejetnosc obslugi lamp strobo. Podejmij sie zadania na probe, z zastrzezeniem, ze nie gwarantujesz efektu na 100%.

Panowie, latwe to nie jest, ale nie przesadzajcie juz - nie swieci garnki lepia.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
nie swieci garnki lepia.
to prawda - tylko trzeba sie przygotowac i zapomniec o tym ze kucharz zrobi tylko jedno danie
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
dan napisał/a:
U nas nie widzialem, na Amazonie cos tam jest.

Swego czasu można było dostać:
Fotografia potraw (Profesjonalne Techniki Oświetlenia w Fotografii)
Frances Schultz, Roger Hicks
Wydawca: ARS POLONA - CHZ ARS POLONA S.A., Seria: Światło w fotografii
Rok wydania: 2002, ISBN /ISSN: 83-85889-69-8

Arti napisał/a:
A wracając do tematu, to kiedyś gdzieś widziałem całe sklepy sieciowe z rekwizytami do fotografii "żywnościowej". Sporo rzeczy jest udawanych.

http://www.condor-foto.it/ricerca_risultati.asp
w Polsce sprzedają ich tutaj: http://www.milso.com.pl/product/i_condor.htm - można poszukać cen ;-)

Cytat
To tak jak w calej fotografii komercyjnej - obiekt fotografowany jest daleki od tego, co ostatecznie bedzie na zdjeciu.

http://fishki.net/comment.php?id=32850 :)

Ja kiedyś dostałem dokładnie takie same zadanie na bardzo podobnych warunkach tylko, że nie mieliśmy wtedy jeszcze cyfry: http://groups.google.pl/g...96acd5a96?hl=pl Też dostałem wtedy niemożliwą do spełnienia radę
Cytat
Dam Ci dobrą radę ... wynajmij zawodowca. Będzie taniej i lepiej.
Czarek

Wszystko jakoś wyszło (po poprawkach na komputerze ale niestety domena z linków do wyników już nie działa więc nie można zobaczyć (z drugiej strony może to i lepiej...)

Generalnie jak masz szanse popróbować (ze świadomością, że nie wyjdzie i trzeba będzie i tak powtarzać) to polecam - zawsze to dodatkowe doświadczenie - ale jak presja i wymagania będą duże to lepiej skorzystać z pomocy kogoś kto się na tym zna.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
acha - dodam ze kolory w postprodukcji nasyc - zwykle bedzie lepiej obrazek wygladal...
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
A najfaniejsze jest trafić na taki dzień zdjęciowy potraw .. np. brat z bratową trafili na fotografowanie deserów lodowych i później klienci dostawali je za darmo :mrgreen:
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Cytat
A najfaniejsze jest trafić na taki dzień zdjęciowy potraw .. np. brat z bratową trafili na fotografowanie deserów lodowych i później klienci dostawali je za darmo :mrgreen:

Po fotografowaniu lodów w firmie nie było już nikogo kto miałby jeszcze ochotę na pozostałą ciągle niezjedzoną część ;-) Jakieś bonusy muszą być.
 

vito157  Dołączył: 28 Maj 2008
Mam w domu taka ksiazke, o fotografowaniu potraw. Kilka lat temy byla wydana w dosc malym nakladzie i kosztowala kosmiczne pieniadze. W domu moge sprawdzic, kto ja wydal.
Tam wyczytalem, ze lody zastepuje sie puree ziemniaczanym, kostki lodu = kawalkami akrylu, szron na szklance - rozpylona gliceryna, pare nad filizanka kawy - kilkoma kroplami kwasu solnego i amoniaku wpuszczonymi do tejze, itp. chwyty.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
dzerry napisał/a:
Polacy to narod calkowicie pozbawiony kultury estetycznej. Nie wiem z czego to wynika. Moze troche z komuny, ale pewnie tez nie do konca, bo na przyklad Czesi nie maja w tym temacie takich problemow.

I kilku innych aspektów kultury też "pozbawiony" - np. kultury czasu wolnego czy kultury fizycznej. Nie tyle "pozbawiony", ale w wyposażony w "inną" kulturę. Zaś nie wynika to z komuny, ale ma uwarunkowania wcześniejsze. po prostu naród polski jest narodem wiejskim. Czy raczej ma kulturę kształtowaną w społeczeństwie wiejskim. Zaś tacy Czesi są społeczeństwem o kulturze miejskiej.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
regis napisał/a:
ale większość pytanych przeze mnie znajomych twierdziła że się czepiam bo przecież widać że jakieś jedzenie na talerzach jest
Polacy to narod calkowicie pozbawiony kultury estetycznej. Nie wiem z czego to wynika. Moze troche z komuny, ale pewnie tez nie do konca, bo na przyklad Czesi nie maja w tym temacie takich problemow.


No nie wiem, Czechy wcale nie są takie piękne, tak samo inne kraje bloku socjalistycznego. 50 lat szarzyzny i piekielnej tandety zrobiło swoje
 
g70104sm  Dołączył: 25 Cze 2007
dzerry napisał/a:
Polacy to narod calkowicie pozbawiony kultury estetycznej.

Czy ja wiem? W porównaniu do Czechów czy Niemców nie mamy aż tak spaskudzonego krajobrazu obiektami industrialnymi. Niemcy mają niewątpliwie porządek, samochody wymyte i krasnale w ogródku równo poustawiane, ale jak zajrzysz do galerii, to znakomita większość obrazów jest na poziomie kolorków prosto z tubki. W kategorii "obrazy w galerii" (galeria z obrazami na sprzedaż, a nie muzeum) zdecydowanie wygrywają Holendrzy. Oczywiście do czasu jak zobaczysz obściskujących się facetów... :)
Tego... no..., o czym to myśmy dyskutowali?
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
g70104sm napisał/a:
W kategorii "obrazy w galerii" (galeria z obrazami na sprzedaż, a nie muzeum) zdecydowanie wygrywają Holendrzy. Oczywiście do czasu jak zobaczysz obściskujących się facetów... :)

O co chodzi?
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
lipalipski napisał/a:
g70104sm napisał/a:
W kategorii "obrazy w galerii" (galeria z obrazami na sprzedaż, a nie muzeum) zdecydowanie wygrywają Holendrzy. Oczywiście do czasu jak zobaczysz obściskujących się facetów... :)

O co chodzi?


koledze chodzi chyba o to ,że jak zobaczysz gejów to ci się odechce oglądać obrazy, lub coś w tym stylu. wyjątkowo kiepski i faszystowski dowcip.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
vito157 napisał/a:
Tam wyczytalem, ze lody zastepuje sie puree ziemniaczanym [...]

Tata kucharzy ii lubi też oglądać programy o kucharzeniu. W jednym z takich programów był fotograf specjalizujący się w fotografowaniu potraw. Przytaczał historyjkę, że robił zdjęcia w trakcie filmowania reklamy budyniów (typu rodzinka zachwycona pysznym budyniem) noo i te budynie po prostu źle wyglądały na zdjęciach - tak filmowych jak ii fotograficznych, więc szukali zamiennika .. okazało się, że idealnie do tego nadaje się .... majonez! :D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach