lukas1  Dołączył: 02 Cze 2008
Sigma 70-300 makro vs. Pentax DA 55-300
Przymierzam sie do kupna zoomu spacerniaka, i zastanawiam sie nad jednym z tych dwoch typkow, czy posiada ktos sample z okolo 300 dla nich???. Wiem ze to makro w sigmie ta takie takie. chyba nie lepsze niz ze kitu DA 18-55. o dziwo cena Pentaxa w sklepie kolo mnie jest o 150 pln nizsza od Sigmy :shock:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
lukas1 napisał/a:
o dziwo cena Pentaxa w sklepie kolo mnie jest o 150 pln nizsza od Sigmy :shock:
tzn jaka? (oczywiście bierz pentaxa, jest ostrzejszy na 300mm a do makro zawsze możesz założyć raynoxa i będzie git).
 

lukas1  Dołączył: 02 Cze 2008
800pln
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
aha w kopenchadze... (bo 55-300 w polsce za tą cenę to może za rok będzie)
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
A może ten Pentax to 50-200? ;-)
 

lukas1  Dołączył: 02 Cze 2008
napewno nie dzis rano jadac do pracy wstapilem do sklepu
 
Marcin_G  Dołączył: 01 Maj 2008
Tutaj http://members.chello.pl/m.gibas4/Zdjecia.html jest kilka zdjęć z DA 55-300 które robiłem od razu po zakupie. Na forum też były linki do innych portali gdzie testowano ten obiektyw.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Poza tym Pentax ma bardzo przydatny moim zdaniem QSF.

Na marginesie w 55-300 obraca się przód obiektywu?
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Nie obraca. Obiecałem fotki z niego, wybaczcie, jeszcze momencik prosze o cierpliwość. Jutro postaram się zrobić mały teścik.
 
Pajkiewicz  Dołączył: 26 Paź 2009
zastanawiam sie na kupnem dlugiego zooma. w zasadzie to zdecydowalem sie juz na pentaxa 55-300 (podobno w miare ostry na dlugim koncu). na swoje nieszczescie wczoraj przeczytalem test tamrona 70-300, sigmy 70-300 apo i pentaxa na photozone. z testów tych wynika ze pentax na dlugim koncu ma gorsza rozdzielczosc niz tamron (oba obiektywy testowane na k10). sigma testowana byla na canonie wiec trudno odniesc jej wyniki do pentaxa i tamrona. moze zle interpretuje wyniki tych testów?
1. sigma - http://www.photozone.de/c...-review?start=1
2. tamron - http://www.photozone.de/p...-report?start=1
3. pentax - http://www.photozone.de/p...300_458?start=1
Czy rzeczywiscie pentax jest lepszy od tamrona i sigmy? W koncu kosztuje pare groszy wiecej niz one. Jezlei nie to po co przeplacac?:)
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pajkiewicz, Pentax przy 300mm będzie miał równą ostrość w kadrze, czego nie można powiedzieć zwłaszcza o Sigmie. Tamron natomiast dość wyraźnie aberruje. Pentax da Ci lepsze kolory i kontrast. To są tak w skrócie owe przewagi tego szkła nad "kundelkami".
 

bastaz  Dołączył: 10 Gru 2009
Ja niedawno kupilem Tamrona. Kupilem go poniewaz rzadko bedzie podpinany, a cena byla zachecajaca (ponizej 600zl). Jak na razie po zrobieniu kilkunastu fotek jestem happy :)
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
jedrus68 napisał/a:
no fakt, mydło 300mm, f8:
ja niestety na pełnej dziurze nie mam za dużo bo nieczęsto P55-300 podpinam ale tak testowo:
300 @5.8

300 @6.3

300 @8.0


A tu pełne rozmiary tych "mydlin" jakby ktoś chciał. Niestety większość na 300 mam na wysokich ISO ale jakby ktoś chciał to podrzucę.

Pajkiewicz, też czytałem te testy i miałem podobne wątpliwości. Niestety życie zweryfikowało testy poprzez wejście w posiadanie tych szkieł i testy na żywym organizmie.
Tamron przegrywa aberacjami ze starą Sigmą APO, choć na długim minimalnie ostrzejszy.
Nowa Sigma APO lepsza od starej APO (ta miała makro tylko na 300mm)
P55-300 ostrzejszy od nowej APO na długim, ma 55mm zamiast 70, ma QSF, jest mniejszy, aberacje podobnie, jedynie minimalna odległość ostrzenia 1.4m boli, bo czasem przydałoby się takie sigmowe makro na 200-300 i te 90cm minimum
 
Pajkiewicz  Dołączył: 26 Paź 2009
Tak to jest jak sie zacznie czytac testy. tylko sie watpliowsci nabiera:) wezme zatem chyba pentaxa, choc ta lepsza rozdzielczosc tamrona w testach wywolala u mnie wahanie. No i ceny, tamron kosztuje prawie 2 razy mniej, a sigme mozna kupic o 400 zl taniej. dzieki za podpowiedzi :-B
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Pajkiewicz napisał/a:
tamron kosztuje prawie 2 razy mniej,

ale za to masz szansę trafić na egzemplarz który będze 4 razy bardziej aberrował na długim końcu ;-)
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Hello,

Czy mozesz zdradzic gdzie w CPH mozna go wyrwac za ~800 PLN?

Dzieki, :-B
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
bastaz napisał/a:
a cena byla zachecajaca (ponizej 600zl)

fotobasia kiedyś sprzedawała po 200 :evilsmile: 8-)
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Pajkiewicz napisał/a:
wezme zatem chyba pentaxa, choc ta lepsza rozdzielczosc tamrona w testach wywolala u mnie wahanie.
Dlatego ci napisałem co mam (i co miałem w przeszłości) :idea:
Tamron mocno aberuje i to powoduje że jego kosmetycznie lepsza ostrość traci na wartości.
Wymieniana przeze mnie kolejność tanich zoomów (te co miałem) - głównie chodzi o zakres bliski 300mm, bo do 200 wszystkie są bardzo podobne.
Tamron70-300 = Sigma APO 70-300ver.1 < Sigma APO 70-300ver.2 < Pentax 55-300
Nie miałem w rękach jedynie długiego KITa 50-200 ale podejrzewam że w zakresie 50(70)-200 będzie podobny do reszty.

Wszystkimi da się robić fajne zdjęcia. 55-300 podpinam od czasu do czasu i ciągle chodzi mi po głowie jego sprzedaż, lub zamiana ale jedynie na coś ze światłem 2.8 ;-)
 
elan  Dołączył: 03 Gru 2008
JackDeJack, a jak byś podsumował działanie w nich AF ? Bo potrzebuje czegoś do sportów motorowych na lato :roll:
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
elan napisał/a:
a jak byś podsumował działanie w nich AF ?
Moje bardzo subiektywne odczucia:
Sigma najszybsza, Tamron zdziebko wolniejszy, Pentax niestety lubi się "przespacerować" po zakresie (najczęsciej do minimum a potem na nieskończoność), a że zakres ma największy to i odczuwałem że jest sporo wolniejszy od reszty - jego zaleta to QSF i jak sobie wstępnie podkręcisz to już tragedii nie ma.

Chyba już to gdzieś wrzucałem - taka seria trzech fotek chyba na 210mm i jak wiecie jak szybko przemieszczają się dzieci to daje pojęcie o szybkości pentaxa jak już jest blisko.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach