M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Kotły dolnego spalania
Kto ma ds do tablicy. Zbieram informacje przed zakupem. Podoba mi się budowa Zebiec Szafir, ale nie wiem jak drewno w nim będzie się palić(mam wrażenie, że będzie się blokować i przez to wygasać piec będzie - chociaz będę głównie węglem palił więc to nie jest taki minus wielki). Jestem otwarty na inne firmy.
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Ty węglem chcesz palić??? W dobie eko?? Zlinczują!
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ekogroszkiem... :evilsmile:
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
M.K, nie wiem, nie znam się, ale teraz dopuszcza się chyba tylko kotły górnego spalania. Tak mnie się wydaje.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Górnego spalania to są kopciuchy bo nikt nie umie e nich palić, albo nie chce mu się tak palić jak trzeba. Bo przy poprawnym paleniu to też całkiem dobre kotły. Ale to inny temat.
Mam zrobiony własnym tanim sumptem Ds z Gs. Efekt jest mniej więcej taki jakbym miał piec gazowy. Ale taki numer nie przejdzie. Muszę zapłacić za naklejkę i nowy produkt.
Ds to genialne kotły. A kraj w którym jest węgiel, a obywateli się zmusza do zakładania gazu, nie można nazwać mądrym. Ale to polityka, a ja nie chcę w to wchodzić.
Ds są ekologiczne jak kotły gazowe przy czym dużo tańsze.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Od 7 sezonów używam pieca firmy Krzaczek z Puław, coś z serii 14kW ale tego modelu już nie ma, weszły nowsze. Dobry sterownik, chociaż jesienią zgłupiał i poszedł do serwisu, pewnie dlatego że od wiosny był wyłączony [na ciepłą porę roku mam grzałkę elektryczną zamontowaną w bojlerze i piec jest wygaszony], a jak wiadomo rzeczy nieużywane psują się. Nominalnie zasilany ekogroszkiem, ale ma wyżej dodatkowy ruszt na drewno. Mam spory zapas pozostałości poremontowych [stara więźba dachowa, rusztowania itp], pewnie na trzy sezony dopalania wystarczy bo i tak nic innego z tym się zrobić nie da. Gdy się skończy to pewnie akurat nadejdzie czas na wymianę całego pieca, teraz już na pelletowy.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
greentrek, to masz retortowy z możliwością zamiany na gs. I dlatego będziesz musiał wymienić. W kotłach 5 klasy nie może być możliwości palenia jak w gs. I tylko to będzie się różnilo w retorcie 5 klasy. Przykra sprawa.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach