andreo  Dołączył: 27 Cze 2008
w4syl napisał/a:
A co to takiego trójkąt oświetlenia??


http://www.cyberfoto.pl/s...ly-poradnik.htm

W przykładzie 1 ... zwróć uwagę na Prawy policzek Modelki - a patrząc na fotę "nasz lewy"
Trójkąt Oświetlenia (jasna plamka światła pod okiem w kształcie trójkąta) - powstaje w skutek padania cienia na polik fotografowanej osoby :-B ;-) (jeżeli on jest to twarz jest bardziej plastyczna-trójwymiarowa) ;-)

wrzucę Ci jeszcze kilka linków dot. oswietlenia :-D

http://www.zoom.idg.pl/artykuly/39882.html

http://www.foto-hobby.fre...ret/portret.htm
 

w4syl  Dołączył: 16 Lis 2007
Dzięki. Poradnik adajko czytałem. Ale chcę też poeksperymentować z własnymi ustawieniami świateł.
Może ktoś jeszcze coś powie na temat fotek?
Pozdrawiam!

[ Dodano: 2008-08-02, 21:38 ]
No cóż dodam jeszcze, ... żegnam Was ... choć i tak pewnie nikt nie będzie tęsknił :-( ... 2 tygodnie nie będę zaglądał do Was, podziwiał Waszych prac i czytał Waszych bzdurek :) :P . Trzymajcie się ;-)
OK ... a żeby nie było tak pusto na koniec ... 3 strzały przyrodnicze.

15.

16.

17.
 

andreo  Dołączył: 27 Cze 2008
w4syl napisał/a:
żegnam Was ...

:cry: :cry: :cry:

będę Cię wspominał jak na fot. 15 :mrgreen:
cenił jak za np. fot. 16 (fajna kompozycja) :-P
... a 17 biorąc pod uwagę Twoje pożegnanie "wycisneło mi łzy" - takie skojarzenie Teraz żegnamy w4syl,
a nie za długo lato :cry:

Baw się Dobrze i wracaj do Nas :lol:

P.S. ja od 9-24 też będę na urlopie :mrgreen:
 

w4syl  Dołączył: 16 Lis 2007
Witam Was ponownie po urlopie.
Czas pokazać coś świeżego zrobionego w trakcie wypoczynku nad polskim morzem.
Najpierw uraczę Was streetem na Jarmarku dominikańskim w Gdańsku.

18. Ooooooo!


Zachęcam do wypowiedzi, bo każda ma wielką wagę. Pozdrawiam.
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Z całego twojego wątku do gustu przypadła mi masowo wychwalona 7 a potem 9 i ta kolorowa 15 8-)
 

w4syl  Dołączył: 16 Lis 2007
Thx nemo. W sumie widać, że jednak każdemu pasuje trochę coś innego :)
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
:-D :-B
 

w4syl  Dołączył: 16 Lis 2007
Tym razem chciałem Was zaprosić do obejrzenia mojej stronki zawierającej moje dotychczasowe mniej lub bardziej udane fotografie: http://wasilewskiphoto.ovh.org


Przy okazji chciałem zapytać ... jak zmienić tytuł i podtytuł tematu? (nie mogę już edytować pierwszego postu, a chyba tak to robiłem wcześniej ...)
Z góry dzięki za pomoc. :-B
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
w4syl napisał/a:
Tym razem chciałem Was zaprosić do obejrzenia mojej stronki zawierającej moje dotychczasowe mniej lub bardziej udane fotografie: http://wasilewskiphoto.ovh.org


Proponuje na każdej stronie galerii simpleview'era zrobić przycisk "powrót". Naciskanie wstecz bywa irutujące. Przykład masz w mojej galerii (link w stopce) zbudowanej na bazie simpleviewera.
 

w4syl  Dołączył: 16 Lis 2007
Zamierzam takie cudo dorobić, jak zadysponuję odrobiną wolnego czasu znów :-)
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
w4syl napisał/a:
jak zmienić tytuł i podtytuł tematu?
Poprosić kolorowych, odkąd wprowadzone zostało ograniczenie możliwości edycji postu do 24h od wysłania inaczej się nie da.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Żabka ma przyjemny bokeh choć jej samej brakuje ostrości. I pozwoliłem sobie zajrzeć na Twojego photobloga i masz tam w dziale portretów całkiem udane zdjęcie pani siedzącej na schodach w tonacjo b&w. I drobna uwaga z moje strony. Zdjęcia z jej udziałem (bez urazy oczywiście) w mojej ocenie duuuużo lepiej prezentują się właśnie w takiej kolorystyce, czyt. czerni i bieli. Z kolorem jej nie do twarzy. Mam nadzieję, że pani się nie obrazi ;-) .
 

Draca  Dołączyła: 12 Cze 2008
w4syl, zajrzałam na stronkę. Niektóre są fajne lub bardzo fajne. Jakim obiektywem było robione zdjęcie nr 7 w Fotografia przyrody?
 

w4syl  Dołączył: 16 Lis 2007
kulten, spoko ... może to jednak kwestia mojej obróbki ...?

Draca, fotka trawki (chyba o tę chodzi) zrobiona SMC-FA 50mm f/1.4 ... niestety nie pamiętam na jakiej przesłonie.

Dzięku wszystkim za wizytę i wyrażenie opinii :-B

A tym razem mam dla Was coś takiego:

18. Na krawędzi
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Super, wyglada jak zdjęcie podwodne. Kto by pomyślał, zwyczajny ślimak a jaki Kamikaze :-B
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
Czy mógłbyś szanowny waszmościu napomknąć jakich czynów się podjąłeś, by stworzyć tenże obraz zacny?

Ta wypowiedź inspirowana wczorajszymi wypowiedziami forumowych kolegów w jednym z wątków :mrgreen:
 

w4syl  Dołączył: 16 Lis 2007
Ależ oczywiście szanowny panie.
Jakoż nie czuję się na siłach, coby ustawiać otaczający nas świat do wykreowania niepowtarzalnych scen, moje tworzenie ograniczyło się zatem jedynie do przyłożenia oka do wizjera, skadrowania i naciśnięcia spustu migawki. Wczorajszego wieczora natomiast w czeluściach swojego zamczyska włączyłem magiczne pudełko PeCetem zwane i dokonałem odpowiednich modłów nad tymże zdjęciem, żeby nabrało odpowiedniej krasy :-P :-)
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Ja nie uderzę w ten podniosły ton z racji ubogiego słownictwa :mrgreen: , powiem jednak, że zmarnowałeś szansę na lepsze zdjęcie, czyli lepszy kadr zwłaszcza by się przydał + ostrość na ślimaka bardziej. Choć sam ślimak z racji charakteru zasługuje na uznanie :-B .
 

w4syl  Dołączył: 16 Lis 2007
Podejrzyj EXIF'a, to będziesz wiedział dlaczego nie ma ostrości żyletki na tej fotografii. Dodam, że fotografowałem zupełnie co innego i statywu ze sobą nie miałem.
Kadr - myślałem o kwadracie, ale obie strony fotki spełniają pewną rolę w moim zamyśle.
Nie mogłem też podejść bliżej, bo miejsce niedostępne dla zwykłych dwunożnych śmiertelników :-)

A teraz kolejna porcja obrazków... tym razem z mojego otoczenia...

Wiem, że zdjęcia różne od siebie i nie mają jednolitego klimatu, ale może mi wybaczycie.

19.

20.

21.

22.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Mi się podoba 19.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach