dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Bardzo ładna sesja.
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
Chyba obejdzie sie bez krytyki :)
Tylko na pierwszej fotce pol oka widac.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Bardzo fajne kadry drugie dla mnie bardziej :-) . Chyba trudno opanować tyle bieli w kadrze.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Druga Florka bardzo. Aż chciałbym zapytać, co było dalej... :evilsmile:
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008


może jeszcze coś później wrzuce :)
 
Mrówka  Dołączyła: 28 Lip 2008
drugie i to co dziś wrzuciłeś. uwielbiam takie jaśniutkie. wspaniałe.
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
Kosior, miazdzą mnie te fotki, rewelka, dawaj więcej, a moze masz cos "z planu"?
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
kenzo napisał/a:
a moze masz cos "z planu"?


a jaki tu plan? Sypialnia, taka 3x4m więc nieduża, łóżko małżeńskie, 8 prześcieradeł (3 na ścianach, 5 na łóżku) i do tego kilka okien, przez które wpada światło.

Żadnych asystentów, wizażystek, fryzjerów, stylistek, żadnych lamp, a nawet blend... Nie było nawet komu robić fotek z backstag'a. Proste jest piękna :mrgreen:

[ Dodano: 2009-05-11, 20:49 ]
aha, okna od zachodu i północy, podczas gdy słońce było na wschodzie, stąd miękkie światło. Każda fotka to +/- 40 minut ps'a.

[ Dodano: 2009-05-12, 20:05 ]

Trochę info o obróbce:
Proces zaczyna się od wywołaniu rawa w capture nx 2 - mimo odpowiedniego naświetlenia lekko rozswietlona + "highlights protection" na kilka stopni (3-7) i ustawione "color mode" na III. Potem photoshop.

Skopiowanie warstwy bazowej, na nowej warstwie użycia "doge" ustawionego na "shadows" do rozjasnienia całej skóry i pozbycia się przy okazjii znacznej części niedoskonałości, worków pod oczami itd. Do większych pryszczy/pieprzyków spot healing brush. Jeśli chodzi o włosy/oczy/usa to zaznaczyłem każde oddzielnie i na nowej warstwie z panelu "adjustments" użyłem kilka filtrów: brightness/contrast żeby rozjasnic, zwiekszyc kontrast; hue/saturation żeby lekko obniżyc saturację i delikatnie zmienić oddcień; w przypadku oczu dosżło jeszcze levels, aby mocniej rozjasnic. Po nałożeniu tych filtrów użyłem "doge" ustawionego na "highlights" aby rozjasnic refleksy swiatla na ustach i wlosach. Po zakonczeniu procesu polaczylem wszystkie warstwy tak, aby otrzymać jedną. Tą jedną, która została skopiowałem, blending mode ustawiłem na soft light, opacity/fill na 30-50%. To by było na tyle ;p

+ zdjęcie:

 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
to troche musiales sie narobic.
Szacun za powtarzalnosc na tych fotkach :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach