adapter  Dołączył: 02 Mar 2007
Nowy aparat - pomoc z wyborem
Witam szanownych kolegów. Piszę z zapytaniem (jak by tu nikt nie pisał pytań).
Obecnie posiadam k100d i jestem zadowolony, jestem niedzielnym pstrykaczem i wystarcza mi ten aparat. Jednak mam możliwość sprzedać go i dołożyć parę złotych i kupić coś nowszego. No i tu moje pytanie ... Co ?
Myslałem o k200d k10d ale i to może dziwnie brzmi podoba mi się ta alfa 350 a może coś z olympusa. Więc zapytuję Was jak za dawnego ustroju. Pomożecie ?

pozdrawiam z emigracji.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Jak Ci nie odpowiada aparat ktory masz, sprzedaj, jedz do mediamarkt, poogladaj i pomacaj i wez to co Ci sie wydaje najlepsze.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
adapter napisał/a:
posiadam k100d i jestem zadowolony
adapter napisał/a:
wystarcza mi ten aparat
Są dwa wyjścia:
- jeśli masz żonę/partnerkę - kup jej trochę ładnej bielizny
- jeśli nie masz - kup sobie trochę ładnej bielizny.
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Jeżeli Jesteś zadowolony z tego co masz, to na razie nic nie rób za wyjątkiem zdjęć. Jak będziesz naprawdę potrzebował nowego aparatu, to wtedy go kupisz. Do tego czasu wykrystalizuje się pogląd co do firmy i innych spraw. Ja bym raczej rozbudowywał na razie system obiektywowy, a potem dozbierał na nowy aparat nie wyzbywając się starego (rezerwowa puszka). Ale ja to ja, a Ty to Ty.
P.S. No Jarek był szybszy, ale na ogół mówiliśmy podobnie, jak to wśród białostockich ludzi bywa...

 
adapter  Dołączył: 02 Mar 2007
a czy nie jest tak ze do k100d nie podepnę obiektywu z sdm czy swd czy jak to się tam zwie
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Cytat
P.S. No Jarek był szybszy, ale na ogół mówiliśmy podobnie, jak to wśród białostockich ludzi bywa...

Ojojoj.

adapter napisał/a:
a czy nie jest tak ze do k100d nie podepnę obiektywu z sdm czy swd czy jak to się tam zwie

Jest wiele wspaniałych szkieł Pentaksa bez SDM, których jeszcze nie masz.
 
adapter  Dołączył: 02 Mar 2007
dzięki pomocni jesteście jak nie wiem co :-? czyli co nie zmieniać ?
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
adapter, zrobisz co zechcesz.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
adapter napisał/a:
dzięki pomocni jesteście jak nie wiem co
Ale o co Ci chodzi? Dostałes konkretne porady. Ja napisałem, co bym zrobił na swoim miejscu - mam teraz aparat, który mi wystarcza i z którego jestem zadowolony, więc nadwyżki finansowe zostawiam w innych sklepach.
 
adapter  Dołączył: 02 Mar 2007
z tym ze jesteście nie pomocni to nie chciałem nikogo obrazić. kurcze nie wiem co robić po prostu mogę sprzedać dołożyć niewiele i mieć ... coś lepszego ? z może jakieś szkiełko do k100d kupić ? a tak poza konkursem czyli tzw. off-topic jakie szkiełko do portretów się nadaje ? A co się stanie jak podepnę obiektyw sdm do k100d ?

 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
adapter, zapoznaj się z regulaminem forum, a następnie zastosuj do niego.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Są dwa wyjścia:
- jeśli masz żonę/partnerkę - kup jej trochę ładnej bielizny
- jeśli nie masz - kup sobie trochę ładnej bielizny.

Jarek Dabrowski napisał/a:
Ja napisałem, co bym zrobił na swoim miejscu - mam teraz aparat, który mi wystarcza i z którego jestem zadowolony, więc nadwyżki finansowe zostawiam w innych sklepach.


A żonę/partnerkę masz? :lol:
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
adapter napisał/a:
z tym ze jesteście nie pomocni to nie chciałem nikogo obrazić. kurcze nie wiem co robić po prostu mogę sprzedać dołożyć niewiele i mieć ... coś lepszego ? z może jakieś szkiełko do k100d kupić ? a tak poza konkursem czyli tzw. off-topic jakie szkiełko do portretów się nadaje
Nikogo nie obraziles. Ale skoro masz nadmiar gotowki i nie wiesz jak spozytkowac, moge Ci podac moj numer konta, bo mi brakuje na splate debetu.
adapter napisał/a:
A co się stanie jak podepnę obiektyw sdm do k100d ?
Nie wiadomo. Moze skonczy sie Swiat, moze jakis ogromny meteoryt pie.....alnie w Ziemie i Pan Bog bedzie musial znowu wszystko od poczatku... Adam... Ewa... te klimaty.

 
wojtal  Dołączył: 07 Wrz 2006
adapter napisał/a:
kurcze nie wiem co robić po prostu

to tak samo jak ja :mrgreen:
mam Opla, mogę go w niedzielę na giełdzie sprzedać, i kupić coś innego....
ale coooooo????
a jeżeli już Fiata to jaki kolor?
ludzie pomóżcie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
idę się upić :cry:
 
adapter  Dołączył: 02 Mar 2007
dobra no to zbaraniałem ... podsumowując
lepiej dać koledze kasę niż kupić nowy aparat
mogę zniszczyć świat
ew uszczęśliwić partnerkę
no sam nie wiem :)

a czy k100d super obsługuje obiektywy sdm ? bo może porostu wymienić
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Cytat
A co się stanie jak podepnę obiektyw sdm do k100d ?

Nic się nie stanie, jeżeli to nie będzie 17-70 to wszystkie pozostałe dostępne (aż dwa) będą ostrzyły normalnie.
Jeżeli koniecznie chcesz zmienić na coś lepszego to kup K20, będziesz miał problem z głowy bo wszystkie obiektywy z SDM i te bez będą pracowały poprawnie.

[ Dodano: 2008-07-25, 12:35 ]
K100D Super obsługuje SDM.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
adapter napisał/a:
lepiej dać koledze kasę niż kupić nowy aparat
nie koledze. Daj mi.
No bo co to za roznica, czy wyrzucisz pieniadze do kosza na ulicy, czy na chodnik, czy przelejesz mi na konto, czy kupisz alfe 350 ?

Tak samo wyrzucisz pieniadze w bloto. :mrgreen:
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
K100D super obsługuje SDM.

Compatibility With SDM System For Smoother, Quieter Autofocus Operation

The K100D Super's camera body is compatible with a new SDM system, which assures smoother, quieter autofocusing operation using a built in supersonic motor. When a lens equipped with the SDM system is mounted on the PENTAX K100D Super camera body, the focus mode is automatically switched to SDM-assisted autofocusing.

Więc zamiast zmieniać korpus co nie wiele poprawi w jakości zdjęć kup sobie nowego jasnego zooma albo jakąś stałkę np. Tamrona 90 i zobaczysz co jeszcze da się z niego wykrzesać...
6 MP to całkiem wystarczająca ilość MP.
Ja też mam tyle ale bez SR i to najbardziej boli...
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Cytat
nie koledze. Daj mi.
No bo co to za roznica, czy wyrzucisz pieniadze do kosza na ulicy, czy na chodnik, czy przelejesz mi na konto, czy kupisz alfe 350 ?

Tak samo wyrzucisz pieniadze w bloto. :mrgreen:

No, nie. Jeśli da Tobie, to będzie akcja charytatywna, dobry uczynek, radość Bogu, 40 hurys w niebie. :mrgreen:
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
IMHO zmiana K100D na K200D mija się z celem. Jak zmieniać kasetkę to na K10D lub K20D. Jak nie przeszkadzają ci większe (prawie o 1EV) szumy to weź K10D. W przeciwnym wypadku pozostaje tylko K20D.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach