Robertoo  Dołączył: 22 Lip 2008
K-200 Kilka pytań
Witam wszyskich, jestem nowy na forum jak równiez od ponad dwóch tygodni jestem posiadaczem mojej pierwszej lustrzanki Pentaxa k200 i mam do was kilka pytań.
1- Czy mozliwe jest to aby Pentax po zakupie miał nabite na liczniku, ok 400 zdjec czy moze, aparaty pentaxa przechodza jakieś testy przed sprzedażą,(w co mi sie nie chce wiezyć, ale to mój pierwszy Pentax i może sie myle) i dlatego tak wyświetla?

2- Jaka jest żywotność migawki w K200

3. Czy to normalne ze dzwiek migawki jest taki dosyc głosny, w porównaniu np. z Canonem 400D, przypomina troche cos jak gdyby klapniecie i przesuwanie kliszy ale przecież kliszy tam nie ma kliszy:)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Ad 1. - możliwe. Tylko czy tyle ma na liczniku "kolejnych zdjęć" (czyli tak numeruje), czy taki ma przebieg migawki raportowany przez specjalistyczne oprogramowanie do odczytywanie informacji ukrytych i niejawnych (jak PhotoMe).
Ad2. - tego chyba jeszcze nikt nie sprawdził doświadczalnie, więc nie wiadomo. Kiedyś Pentax podał informację o 100.000 kłapnięć, ale to dotyczyło K100 albo k10. Choć zapewne w k200 / k20 jest tak samo.
Ad 3. - a to nie wiem.
 

Robertoo  Dołączył: 22 Lip 2008
Dzieki za odpowiedz, sprawdziłem tym programem jedno z pierwszych, zdjec zrobionych przezemnie tym aparatem i wyszło shutter count - 221 wiec, z tego co juz sie zorjetowałm po przeczytaniu podobnego tematu na forum, chyba wszystko ok.
 
studentmibm  Dołączył: 29 Mar 2008
Ad.3 Tak to mozliwe. To taka sama sytuacja jak porownanie do silników w roznych samochodach - pracuja z rozna glosnoscia.
 

Johanson  Dołączył: 28 Cze 2008
Mnie bardzo podoba się dźwięk migawki w K200, (w przeciwieństwie do dość głośnego AF)
porównywałem z D60 i D80, i w Nikonach migawka chodzi znacznie ciszej i wydaje bardziej miękki dźwięk - to raczej sprawa gustu i indywidualnych preferencji co się komu podoba.


pozdrawiam
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Robertoo napisał/a:
przypomina troche cos jak gdyby klapniecie i przesuwanie kliszy ale przecież kliszy tam nie ma kliszy:)

Nie ma kliszy, ale może może aparat naciąga migawkę? To tylko takie domysły, bo nie macalem K200.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Rozumiem ze w tym temacie mowa o aparacie PENTAX k200d ?
 
mh_misiek  Dołączył: 23 Lip 2008
Re: K-200 Kilka pytań
Robertoo napisał/a:
3. Czy to normalne ze dzwiek migawki jest taki dosyc głosny, w porównaniu np. z Canonem 400D, przypomina troche cos jak gdyby klapniecie i przesuwanie kliszy ale przecież kliszy tam nie ma kliszy:)

Zastanawiałem się nad kupnem k200d ale ta informacja o głośności migawki trochę mnie przeraziła gdyż potrzebuję raczej cichego aparatu do robienia zdjęć z rożnych uroczystości kościelnych (prowadzę parafialną stronę www) gdzie czasem cisza jest wskazana. Mam też takie pytanie jak bardzo jest ta migawka słyszalna przez osoby które fotografujemy lub znajdujące się obok czy może to im przeszkadzać. Do tej pory zdjęcia robiłem Panasonikiem FZ-7 ale po tym jak założyli żarówki kompaktowe (energooszczędne) wbudowana lampa nie na wiele się zdaje i przydała by sie zmiana na aparat który mam możliwość skorzystania z dodatkowej lampy. Dodam tylko, że ma to być lustrzanka bo tak zażyczyło sobie szefostwo. Myślałem też o Nikonie D60 ale gdzie nie przeczytać tam wszyscy o nim źle piszą. Budżet jak na razie tylko a może aż 2500zl.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
mh_misiek napisał/a:
2500zl.

Na body ze szkłem i lampę, trochę mało. A co do głośności lustra, najlepiej przekonać się samemu w sklepie.
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
mh_misiek napisał/a:
ta informacja o głośności migawki trochę mnie przeraziła gdyż potrzebuję raczej cichego aparatu do robienia zdjęć z rożnych uroczystości kościelnych (prowadzę parafialną stronę www) gdzie czasem cisza jest wskazana.


Kupuj śmiało. Myślę, że Bóg Ci wybaczy ;-)

[ Dodano: 2008-07-23, 16:02 ]
Robertoo napisał/a:
przypomina troche cos jak gdyby klapniecie i przesuwanie kliszy ale przecież kliszy tam nie ma kliszy:)


Kliszy z pewnością tam kliszy nie ma kliszy :evilsmile:

[ Dodano: 2008-07-23, 16:05 ]
lipalipski napisał/a:
najlepiej przekonać się samemu w sklepie.


a nie w kościele? :-/
 
mh_misiek  Dołączył: 23 Lip 2008
lipalipski napisał/a:
mh_misiek napisał/a:
2500zl.

Na body ze szkłem i lampę, trochę mało. A co do głośności lustra, najlepiej przekonać się samemu w sklepie.

Starczy starczy Pentax K200D + ob. 18-55 + grip BG3 + ładowarka Energizer + 4 akumulatory + Pentax AF-200FG
może nie rewaluacja ale na sam początek by wystarczyło. Co do Boga to wybacza on wiele rzeczy ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
mh_misiek napisał/a:
Pentax AF-200FG
może nie rewaluacja ale na sam początek by wystarczyło.
Szczególnie ta atrapa lampy.
 

Robertoo  Dołączył: 22 Lip 2008
Co do głośnosci migawki, to nie jest aż tak głośna, żeby spłoszyć modlących sie ludzi. Panienki wchdzące do koscoła na szpilkach hałasują 15 razy głosniej niz ta migawka.
Wiec nikomu nie powinno przeszkadzac.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Re: K-200 Kilka pytań
mh_misiek napisał/a:
potrzebuję raczej cichego aparatu do robienia zdjęć z rożnych uroczystości kościelnych (prowadzę parafialną stronę www) .... ale po tym jak założyli żarówki kompaktowe (energooszczędne) wbudowana lampa nie na wiele się zdaje i przydała by sie zmiana na aparat który mam możliwość skorzystania z dodatkowej lampy.


Każda lustrzanka "hałasuje" w kościele - ale porównywalnie. Jak nie będziesz walił seriami jak karabin - to przeżyjesz. W przeciwnym przypadku - musisz szukać hybrydy. Z uwagi na słabe światło czy energooszczędne podpowiem tak - jeśli nie K200, to do kościołów kupuje się Fuji S5 Pro, jasny obiektyw do systemu Nikon, np. taki Tamron 18-50/ 2.8 powinien dać radę, a najlepiej Nikon 18-200 VR, no i foty robi się wtedy tylko w RAW. No ale to już inna półka cenowa.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Re: K-200 Kilka pytań
Tok'Ra napisał/a:
Tamron 18-50/ 2.8 powinien dać radę

17-50.
 
KUBAS111  Dołączył: 21 Gru 2008
Ad.2
Żywotność migawki to ok. 100 tys. cykli
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tok'Ra napisał/a:
jasny obiektyw do systemu Nikon
Tok'Ra napisał/a:
a najlepiej Nikon 18-200 VR
No tak, jasne to to szkło jest 18-200mm f/3.5-5.6G AF-S DX VR :evilsmile:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
KUBAS111 napisał/a:
Żywotność migawki to ok. 100 tys. cykli
To teraz powiedz - tak normalnie, konkretnie, po ludzku - co to znaczy? Chodzi o to, że migawka w Twoim (albo czyimś konkretnym) egzemplarzu tyle przeżyła? Czy coś innego? Co? I ile to jest to "około"? Od 50 to 150 tysięcy? Czy od 10 do 190 tysięcy? Czy też może od 99 do 101 tys.? I jak się zdarzy tak, że padnie u mnie po 20.000 otwarć to co? Mam do Ciebie napisać, że mnie oszukałeś? Czy do kogoś innego? Do kogo? I co to da?
Ja bym bardzo poprosił, żeby mnie tępemu wyjaśnić o co chodzi z tymi 100 tysiącami cykli.
 

wilczek  Dołączył: 28 Paź 2008
Na moje to do 100k Pentax zapewnia, że migawka będzie trzymała czasy... a później to jak z autem co przejedzie pół miliona km (czy na ile tam dają gwarancji) może działać a może zacząć szwankować :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach