Wajcha  Dołączył: 09 Sty 2008
http://www.allegro.pl/ite..._gwarancja.html

obecnie na alledrogo jest też taki pentax, tego dobrze znam, trochę nim cykałem, natomiast tego podanego wczesnije nigdy nie widziałem, zastanawiam się czy to jakaś starsza wersja czy co, bo na aukcji mało informacji a z fotki tez nie moge dokładnie odczytac danych

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
No jasne że starsza wersja to jest "F" czyli pierwsza seria szkieł pentaxa z AF (co wcale nie znaczy że słaba, co najwyżej głośniejsza niż nowsze). Potem było FA i FAJ a potem DA.
 

Wajcha  Dołączył: 09 Sty 2008
tak z ciekawości Eldred, ile byś dał za niego, tak pi razy drzwi (za tą starszą wersyję) ??
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Ja? do 800zł pewnie za TAKIE szkło.

[ Dodano: 2008-10-08, 19:59 ]
Bo powyżej to już można trochę dołozyć i zapolować na Sigmę 70/2.8 lub tamrona 90/2.8 na alegro lub forum. I to jeśli o mnie chodzi to wolałbym sigmę (bo ma lepszą obudowę) ale niestety tamron ma pierścień przysłon a Sigma nie więc pewnie by się na nim skończyło.
 

Wajcha  Dołączył: 09 Sty 2008
hmmmm.... skoro tak mówisz, mam obecnie troszku kasy, może zaszaleje ...

gdyby przekroczyła kwotę którą sam bym dał moge ją dla kogoś kupić, tyleże bym musiał wiedzieć, że na bank i do ilu ciągnąć. Jakby był ktoś zainteresowany nie napisze


EDIT

Eldred napisał/a:
Bo powyżej to już można trochę dołozyć i zapolować na Sigmę 70/2.8 lub tamrona 90/2.8 na alegro lub forum.


Tamrona na allegro używki nigdy nie widziałem, sigmy chyba tez nie
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Sigma za 300zł taniej niż w pro centrum czasem się zdarza pięćdziesiątka makro sigmy też.
 

Wajcha  Dołączył: 09 Sty 2008
to jakaś świeżość, musiałem przeoczyć

ślepy amator fotografii :mrgreen:
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Pochwalę się ;-) : wczoraj dotarła do mnie sigma macro 2,8/105 DG EX. Po "obmacaniu" i dzisiejszym porannym przestrzelaniu z super A,stwierdzam,że bardzo fajnie sie nim pracuje. Jasny obraz w wizjerze,nic się nie klekocze,płynnie ostrzy i wreszcie nie musze dopinać pierścieni pośrednich dla skali odwzorowań ok. 1:1.Do tego "bonus" w formie pierścienia przysłon. ;-)
Informacja dodatkowa: wg dołączonej instrukcji,w aparatch bez pomiaru TTL trzeba wprowadzać dodatkową korektę na plus (np. dla skali 1:1 prawie 2 EV) czyli rzeczywista jasność obiektywu spada (coś jak podpięcie pierścieni o dł. 50mm do standrdowej 50tki).Ale tak chyba mają wszystkie konstrukcje macro.
Bardzo podoba mi sie to zmatowione wykończenie obiektywu - w słońcu nic sie nie świeci.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Fajnie, że jest pierścień przysłon, jeszcze jakby ktoś mógł potwierdzić czy Sigma 70/2.8 macro ma też pierścień przysłon to bym już miał pełną jasność.
Zastanawiam się właśnie czy T90, czy S70, czy S105 i jak dotąd byłem w błędzie bo myślałem, że tylko t90 ma pierścień przysłon.
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Funky Heniek - zrobiłeś pokazywane zdjęcie kosarza przy przysłonie przymknietej do 45. Spróbuj powtórzyć podobne zdjęcie, ale z mniej przymkniętą przysłoną - np. gdzieś tak do 11. Może się okazać, że wynik Cię zaskoczy:-)
 

Yaner  Dołączył: 11 Sie 2008
Marek Wyszomirski napisał/a:
Funky Heniek ... Może się okazać, że wynik Cię zaskoczy:-)
Zaskoczy in plus czy in minus, jeżeli idzie o winietę ?
Bo po tamtej prezentacji się zawahałem w kwestii zakupu Raynox-a do mojego zoom-a.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Cytat
jakby ktoś mógł potwierdzić czy Sigma 70/2.8 macro

Na obrazkach dołączonych do aukcji na A. ten obiektyw nie ma pierścienia przysłon. O ile nie są to egzemplarze poglądowe z innym mocowaniem,to chyba wybór masz tylko pomiędzy T a S.Hmm,moze zapytaj u żródła czyli jakiegoś sprzedawcy.
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Może zaskoczyć in plus. Po prostu przysłona obiektywu aby nie winietowała musi znajdować się w jego płaszczyźnie głównej. Dołączenie makrokonwertera powoduje, że tworzy się nowy układ optyczny którego płaszczyzna główna wypada w innym miejscu. W takim układzie może sie okazać, ze elementem powodującym winietowanie jest przysłona i zwiększenie jej otworu może spowodować zmniejszenie lub wręcz zniknięcie winietowania. Wprawdzie głębia ostrości też będzie mniejsza, ale liczba przysłony 45 to w/g mnie duża przesada - dyfrakcja światła na listkach przysłony powoduje degradację ostrości poniżej akceptowalnego poziomu. Dlatego nawet przy makro staram się używać liczby pzrysłony większej niż 11-16, czasem 19.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach