TePe  Dołączył: 24 Sie 2006
Przyciski na obietywie ?
Może pytanie trochę lamerskie ale zaryzykuje,
Po co są te przyciski w tym obiektywie ?
("przycisk z lewej" i przełącznik z prawej)

Zdjecie obiektywu

+ pytanie dodatkowe :) czy i jeżeli tak to czym da sie przekonwertować rawy z k100d (pef) do jakiegoś innego formatu (np. DNG) obsługiwanego przez inne programy do rawów,
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: Przyciski na obietywie ?
TePe napisał/a:
czy i jeżeli tak to czym da się przekonwertować rawy z k100d (pef) do jakiegoś innego formatu (np. DNG) obsługiwanego przez inne programy do rawów,

www.dojarek.com/pub/sam2pen.zip
program konsolowy, ale można też na jego ikonkę "upuszczać" pefy z kasetki - on konwertuje je do pefów z deesa.
 

TePe  Dołączył: 24 Sie 2006
Re: Przyciski na obietywie ?
Jarek Dabrowski napisał/a:

www.dojarek.com/pub/sam2pen.zip


wow mała rzecz a cieszy :)
Wielkie dzięki nareszcie mogę zacząć bawić się rawami (ten program Pentaxowy mi jakos nie podchodził )

A ktoś wie co ten programik zmienia w tych pefach ? bo jak na całą konwersje pliku to za szybko mu to idzie ;)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: Przyciski na obietywie ?
TePe napisał/a:
Jarek Dabrowski napisał/a:

www.dojarek.com/pub/sam2pen.zip

A ktoś wie co ten programik zmienia w tych pefach ? bo jak na całą konwersje pliku to za szybko mu to idzie ;)


No, ja wiem - bo ja go napisałem :)
Oprócz tego, że zmienia kilkanaście bajtów w nagłówku pliku, to również zdejmuje bikini z dziewczyn i powiększa muskuły u facetów. Fuji ma swoje rozpoznawanie twarzy, to my nie możemy być gorsi, nie? ;-)
 

TePe  Dołączył: 24 Sie 2006
Re: Przyciski na obietywie ?
Jarek Dabrowski napisał/a:

No, ja wiem - bo ja go napisałem :)


A no to gratulacje :) Więc melduje się (pewnie) kolejny zadowolony użytkownik twojego programiku ;)

Jarek Dabrowski napisał/a:

to również zdejmuje bikini z dziewczyn i powiększa muskuły u facetów.

LINK
No tu jeszcze musisz popracować bo nie działa w prawych dolnych rogach kadru ;)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: Przyciski na obietywie ?
TePe napisał/a:
Jarek Dabrowski napisał/a:

to również zdejmuje bikini z dziewczyn i powiększa muskuły u facetów.

LINK
No tu jeszcze musisz popracować bo nie działa w prawych dolnych rogach kadru ;)

Wygląda na to, że tu zawinił obiektyw - jak wiadomo, one najlepiej pracują środkiem, w rogach mogą pojawić się problemy...
 

TePe  Dołączył: 24 Sie 2006
a co z tymi guzikami ? Może ktoś coś napisze :)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Witam.
Te guziki są wykorzystywane przy współpracy z takimi korpusami jak Z1P i Z1. Można przy ich pomocy- wykorzystując funkcje indywidualnych ustawień-zaprogramować np.: skok do zadanej ogniskowej, utrzymyawnie stałej wielkości foconego, poruszającego się obiektu (oczywiście w ramach zooma obiektywu), włączyć efekt "zoomowania" (najazdu kamery) w czasie robienia fotek. To tyle. Dokładnie jak to zrobić opisane jest w instrukcjach kkorpusów. pzdr.
 

TePe  Dołączył: 24 Sie 2006
powalos napisał/a:
Witam.
Te guziki są wykorzystywane przy współpracy z takimi korpusami jak Z1P i Z1. Można przy ich pomocy- wykorzystując funkcje indywidualnych ustawień-zaprogramować np.: skok do zadanej ogniskowej, utrzymyawnie stałej wielkości foconego, poruszającego się obiektu (oczywiście w ramach zooma obiektywu), włączyć efekt "zoomowania" (najazdu kamery) w czasie robienia fotek. To tyle. Dokładnie jak to zrobić opisane jest w instrukcjach kkorpusów. pzdr.


Czyli przy zastosowaniu z K100D nic one nie dają ?
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nic, musisz miec puszke z bagnetem kaf2 a masz "wykastrowany" kaf
 

eR  Dołączył: 24 Kwi 2006
Re: Przyciski na obietywie ?
Jarek Dabrowski napisał/a:
TePe napisał/a:
Jarek Dabrowski napisał/a:

to również zdejmuje bikini z dziewczyn i powiększa muskuły u facetów.

LINK
No tu jeszcze musisz popracować bo nie działa w prawych dolnych rogach kadru ;)

Wygląda na to, że tu zawinił obiektyw - jak wiadomo, one najlepiej pracują środkiem, w rogach mogą pojawić się problemy...

wg mnie to wina pomiaru, ustawiony był CW, przy matrycowym by zdjęło z całego kadru. Tylko strach pomyśleć co by zrobiło przy użyciu spota ;D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach