kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Grendel napisał/a:
Miałem już parę razy taką sytuację gdzie pod zdjęciem pojawiała się seria komentarzy:

x: no, chyba fajne, ale się nie wypowiem dopóki nie przyjdzie y
y: no, ładne
x: za y!


ja za wieja !, ;-)
 
Asahi
[Usunięty]
kristofo napisał/a:
ja za wieja !,

a ja za dyma !, ;-)
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Markus napisał/a:
zdjęcia wylatują nie wiadomo dlaczego.
I to jest własnie ta zasada, czyli widzimisie moderatora. Czasem zdjęcia z komentarzami wylatują, a te bez komentarzy zostają (albo odwrotnie).
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Asahi napisał/a:
a ja za dyma !,

niom :-P :-B
 

wieja  Dołączył: 10 Wrz 2007
Problem polega na tym ze jakaś osoba/grupa osób wpada na pomysł "forum fotograficznego" i potem to moderują - wcale niemając do tego "predyspozycji".
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
wieja napisał/a:
Problem polega na tym ze jakaś osoba/grupa osób wpada na pomysł "forum fotograficznego" i potem to moderują - wcale niemając do tego "predyspozycji".


Nie rozumiem. Trzeba w koncu w jakis sposob trzymac poziom - inaczej portal stanie sie plfoto albo inną fotką.pl.. Portal musi miec jakis profil - inaczej zamieni sie w smietnik. Zreszta, czy ktos kogos trzyma przy tym a nie innym? Czy ktos nie moze zyc bez uczestnictwa w onephoto?

Poza tym uwierz mi, znam kilku moderatorow z oph i przynajmniej czesc z nich naprawde ma "predyspozycje"...
 

wieja  Dołączył: 10 Wrz 2007
alkos - ten post w oderwaniu od poprzedniego może być mylnie interpretowany. Nie uważam że w onephoto są źli moderatorzy - nie uważam też że są dobrzy. Poddaje tylko w wądpliwosc taki sposób "dobierania" modów na forach - niemniej to czyjaś własność więc ma prawo robić z tym co chce.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
wieja napisał/a:
wądpliwosc taki sposób "dobierania" modów na forach


Masz na mysli p@pl? :evilsmile:
 

wieja  Dołączył: 10 Wrz 2007
Chyba po prostu niema idealnego typa na moda do takiego forum.
Bo jak niewielu ludzi kształcących się w danej dziedzinie jest prawdziwymi fachowcami, co dopiero ludzie bez porządnego warsztatu. A nawet jak ktoś już jest magistrem fotografii to czy jest w stanie dobrze ocenić foto amatora/samouka - chyba nie zawsze. Czy ktoś kto jest "uznanym artystom" jest w stanie dobrze ocenić fote reporterską? Ktoś jest artystą wiec wolno mu obciąć ludziom nogi albo kawałek głów na focie zbiorowej, wolno mu palić lampa na wprost kładąc cienie na ścianie podczas reporterki - a amator musi zrobić dobre technicznie zdjęcie + ciekawe/wartościowe; artysta takie którym chce coś przekazać. Dlatego oceniać powinno forum a nie jednostki - fakt zdjęć jest masa ale to nie jest powód żeby wprowadzać element losowości.
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
Nie obraźcie się, ale ja uważam, że na takich galeriach za wiele znaczą układy. Szczególnie w Polsce. Zawsze jest jakieś "towarzystwo wzajemnej adoracji" i ono zwykle się wzajemnie promuje. Nowych zaś traktują jak traktują. Takie życie tzreba z tym się pogodzić. Dlatego miedzy innymi swoją galerię nam na AOL - z dala od tego całego "naszego piekiełka". Próbowałem OPN ale nie umiałem kompletnie zrozumieć zasady działania moda więc dałem spokój. Szkoda mojego czasu i fatygi.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
RiddlerPL, z TWA* to wszedzie.. ja mam w razenie ze na OPHu jestem poza obszarem jednak ;-)

* Towarzystwo Wzajemnej Adoracji
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
TWA to ja mam na co dzień w swoim własnym nudnym mieście :-x Ćwierć milionowe miasto , a bodajże sam jestem na forum, nie wliczając mojego kolegi który zarejestrował się tu właściwie tylko, aby zakupić obiektyw na giełdzie :-/ Był wczoraj u mnie milo, który sam może potwierdzić efekty wzajemnego spółkowania tutejszych fotografów. Ech, szkoda gadać.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
karmazyniello napisał/a:
efekty wzajemnego spółkowania tutejszych fotografów

Tej samej płci?
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
mygosia napisał/a:
Tej samej płci?


Haha, to przynajmniej byłoby jakieś, a tak jest nijakie :-/
 

kris81pl  Dołączył: 02 Lut 2008
A mnie na onephoto zablokowali konto ostatnio i usuneli zdjęcia, które wstawiłem :(
Dlaczego? Nie wiadomo, admin nie odpowiedział. W ten sposób musze założyć następne konto, tu już moje bodej 5 konto przez 2 lata na oph, co zdąże wkleić kilka zdjęć to moje konto jest usuwane, bez wytłumaczenia. Dziwne, denerwujące ale cóż.

Bardzo podobają mi się prace na OPH. Nie mniej jednak wiekszość prac teraz tam to fotoszoperka, elastomer i inny plastik :) takie czasy. Co do tamtejszych moderów to nie mam zastrzezen, muszą jakoś utrzymywać ład.
TWA tam widamo że zawsze będą, z reszta niejako w kazdej dziedzinie życia powstają TWA, także tutaj. Wazne żeby nie stacić dystansu.

Nie zgodzę się też z alkosem, plfoto nie jest wcale gorsze niz oph, moze nawet jest lepsze. A fotkipl za to nie nalezy porównywac z wyzej wymienionymi.
Jest jeszcze wiele innych portali np Digart, kilka osob z naszego forum tam wystawia z dobrym efektem.

No nic , właśnie zakładam sobie nestepne konto co by juz dłużej nie marudzić.

Pa :)
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
co ty tam wystawiasz, że Ci zdjęcia kasują? Ja sam sobie tam zdjęcia kasuję, które nie zyskały uznania... Ale żeby na onephoto zdjęcia kasowali to pierwsze słyszę... Na pLFOTO to tak...
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Nie znoszę plfoto.
Ja nie wiem, kto tam moderuje - to jest portal szerzący jakąś potworną modę na bezmyślną fotografię. Smutne przedłożenie czystej estetyki nad jakiekolwiek inne wartości, jakie może nieść zdjęcie.

Wśród zdjęć DNO na zmianę: portret, makro, muszka, kwiatuszek, pejzażyk... I w kółko. I jeszcze raz.

Naprawdę, przykro to przyznać - widzę bardzo mało mądrych zdjęć. Pomyślanych. Pomyślonych.
Zawsze, jak tam coś przeglądam to powątpiewam w intelekt rodaków - umiejętność obserwacji, skomentowania, przeanalizowania, bądź interpretacji.

Niestety, cały idiotyzm plfoto zawarty jest w pierwszym punkcie ich zasad oceniania:

Oceniasz zdjęcie, sposób pokazania tematu - nie temat. Uroczy bobas, ładna dziewczyna czy sympatyczny piesek to za mało, żeby zdjęcie było dobre.

Cały czas się głowię, jak można było napisać taką głupotę. Przecież pierwsze, o czym chce się mówić, to właśnie co jest na fotografii. A dopiero potem, jak zostało to pokazane. Taki sposób rozumowania, jaki prezentuje ekipka plfoto to wprost przyznanie się do tego, że skupiają się na technicznych pierdółkach fotografowania, nie zaś na samej fotografii.
 

kris81pl  Dołączył: 02 Lut 2008
Apropos tego co wystawiałem w OPH to nic nadzwyczajnego, zgodne z regulaminem, foty wymoderowane jak wiele innych, do wymoderowania ich nie mam pretensji, sporo osob je widziało, komentarze dostalem i w zasadzie taki był mój cel.
Myslę, że wiele moich krytycznych (ale kulturalnych) komentarzy pisanych osobom liczacym się w kręgach TWA mogło miec wpływ na sankcje przeciw mnie :)


Natomiast denerwuje mnie okresowo pseudointelektualizm tego co w oph, wydumane, pozerskie, wyzudane , takie na siłę (takie mam odczucia) .
Ja wole trywialnego, nieprzekombinowanego bobasa.
I dla tego bardzo podobaja mi sie zdjecia plfoto.
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
Samp napisał/a:

Naprawdę, przykro to przyznać - widzę bardzo mało mądrych zdjęć. Pomyślanych. Pomyślonych.
Zawsze, jak tam coś przeglądam to powątpiewam w intelekt rodaków - umiejętność obserwacji, skomentowania, przeanalizowania, bądź interpretacji.


Nie wiem, kto to powiedział, ale coś w tym jest: im lepsze zdjęcia robisz tym mniejszej ilości osób będą się one podobały. Działa to też w drugą stronę: im więcej wiesz o fotografii, tym mniej zdjęć Ci się podoba.
 
PrzemoWu  Dołączył: 07 Paź 2007
Ja dawno dałem sobie spokój z internetowymi galeriami. Za dużo tam technicznego cwaniactwa i mądrości nastolatków z lustrzankami.

Jednak polecam odwiedzać w pełni wartościowe miejsca np. f2.art.pl gdzie fotografia kwitnie pełną gębą :D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach