PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zestaw szkiel
Mam pytanie. Jaki zestaw szkiel, niekoniecznie musza byc z firmy Pentax, proponujecie jako podstawowy. Np. I zestaw- szeroki, standard, zoom sredni; II zestaw- szeroki, portret, zoom tele; III zestaw- szeroki zoom, standard zoom, tele zoom.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
PiotrB., - nudzisz sie :D ?
21 - 40 - 70 - limitedy cyfrowe....(zamiast 40stki to mam juz 35 2.0 M :D) - to bedzie moj podrozxny zestaw
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ha,ha, mam przerwe dluzsza w robocie. A poza tym, moze komus przyda sie, taka informacja, jakie zestawy sa w/g kolegow ciekawe, :mrgreen: Ty przedstawiles ciekawy zestaw stalek. Hhhmmm, ciekawe.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cóż. Ideałem byłyby trzy gwiazdki wstępnie pokazane przed Photokiną plus (Yech - tkliwe westchnienie) FA 85/1.4.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
FA 85/1.4.
- nie wspominaj :evil: - jest na ukcji w USA - ale po przeczytaniu kilku wypowiedzi jak czasem traktowani sa Ebayowcy z polski to mam stracha licytowac....
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Cóż. Ideałem byłyby trzy gwiazdki wstępnie pokazane przed Photokiną plus (Yech - tkliwe westchnienie) FA 85/1.4.



Podejrzewam, ze ten caly zestaw bedzie kosztowal, tyle, co dobry, uzywany samochod :-/
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
Michu napisał/a:
Cóż. Ideałem byłyby trzy gwiazdki wstępnie pokazane przed Photokiną plus (Yech - tkliwe westchnienie) FA 85/1.4.



Podejrzewam, ze ten caly zestaw bedzie kosztowal, tyle, co dobry, uzywany samochod :-/


a nawet jakiś nowiutki fiat tico :)


jak dla mnie zestaw - 28/2 50/1,4 i 85/1,4(77/1,8) i nic wiecej nie potrzeba, a na wakacje cos z zakresu 24-90 albo 28-70/2,8

ponad setke zostawmy szkła chłopakom z national geographic :)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: Zestaw szkiel
PiotrB. napisał/a:
Mam pytanie. Jaki zestaw szkiel, niekoniecznie musza byc z firmy Pentax, proponujecie jako podstawowy.

DA 12-24/4 i kieliszek.
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
a nawet jakiś nowiutki fiat tico

albo daewoo panda co gorsze :P
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
DA 12-24/4 i kieliszek.

Fafniak ma już dwa kieliszki. Ale to profi...
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
No, a mój ulubiony rozmiar oprócz 50/1.4, to 200/2 a Pentax w tym rozmiarze cieniutki....
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
K200/2,5 by Cie zadowolil wiec nie pitol tylko zbieraj kase... :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Zbieram, zbieram.
Piszę, że cieniutki, bo tylko ten ma w ofercie.
A człowiek lubiłby powybierać...
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Dbaja o Ciebie chlopie - masz jedno dobre szklo o jakie Ci chodzi - po co masz tracic czas, masowac glowe, wypic tone piwa przy rozmyslaniach i meczyc otoczenie glupimi pytaniami z gatunku "ktory obiektyw kupic?"....?? Wybot masz prosty i sensowny - kupujesz lub nie :mrgreen:

Nie doceniasz inzynierow z Asahi... :-P

pzdr
Spinner
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
po co masz tracic czas, masowac glowe, wypic tone piwa przy rozmyslaniach

Zawsze, zaprawdę zawsze, warto wypić tonę piwa ;-)
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
fotonyf napisał/a:
200/2 a Pentax w tym rozmiarze cieniutki

Szperałem po sklepach i FA 200/ 2,8 też jeszcze jest do kupienia. A K 200/2,5 jest miodne mogę zaświadczyć :evil: Właśnie dla tego szkła chciałem aby K10 miał nie wykastrowany bagnet, ale chyba się przeliczyłem... :-/
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Slava napisał/a:
Szperałem po sklepach i FA 200/ 2,8 też jeszcze jest do kupienia.
A K 200/2,5 jest miodne mogę zaświadczyć


No, na K 200/2.5 to jeszcze w końcu (np. roku) uzbieram ale na FA 200/2.8 to wątpię kiedy by mi się udało. A gdzie znalazłeś i za ile? Pytam, bo może wygram, albo co.... :-)

No i proszę napisz, na czym miodność tego K 200/2.5 polega?
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
fotonyf napisał/a:
A gdzie znalazłeś i za ile? Pytam, bo może wygram, albo co....

przez pare miechow (w tym roku) drazylem temat fa 200/2.8 i to co znalazlem stanowilo okolo 900dol, 300/4.5 troche tanszy ok 800 mozna kupic, jak przyszlo co do czego to kupilem jasnego zooma, tez ma 200/2.8 ale pentaxowa stalka ma super zalete - jest lekka i mala [zoom to 1.3kg i kawal rury, straszna meka taszczyc takie dodatek do wycieczek]
pozdrawiam
kp
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
O rrany!

Ta 200-ka to ma być moja alternatywa do posiadanego Vivitara 70-205/3,8, jako, ze nie tyle cięzki, ile mało jasny i powlok nie ma i jak mi reflektory włażą w pole widzenia, to efekt jest nie za bardzo...

Ale za takie pieniądze poprawiać sobie jasność i powłoki... To kurde, będę zbierał 15 lat...
Nie ma co, na razie chcę czy nie chcę, zostaje na polu tylko 200-tka/2.5 z gołym bagnetem K.

Chyba, że ma jakieś wady o których nie wiem i które je zdyskwalifikują....
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Owszem - baaardzo trudno ja dostac;-P

Pzdr
Spinner

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach