Diamond32  Dołączył: 20 Sie 2007
Moralizatorów na forum w bród jak widzę :-D Czuję się nawrócony, zreformowany, zdekomunizowany, zdefragmentowany, przeżyłem katharsis, dziękuję :-B

 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Diamond32 napisał/a:
Moralizatorów na forum wbród jak widzę :-D Czuję się nawrócony, zreformowany, zdekomunizowany, zdefragmentowany, przeżyłem katharsis, dziękuję :-B


Taak..Jeszcze tylko odrobina walki z cynizmem.. I.. POZAMIATANE! :mrgreen:
 

Diamond32  Dołączył: 20 Sie 2007
specmisiek napisał/a:

Taak..Jeszcze tylko odrobina walki z cynizmem.. I.. POZAMIATANE! :mrgreen:


Już nad tym pracuję właśnie - posypując co jakiś czas głowę popiołem :!: :-P
 

zbuj  Dołączył: 31 Mar 2010
Kupiłem okazyjnie starego manuala bez styków. Wszystko ładnie, tyko że zdjęcia robi wyłącznie na pełnej dziurze. Czy jest jakaś możliwość, oprócz urżnięcia bagnetu, aby przysłona się domykała. To samo w przypadku obiektywu ze stykami, przy rezygnacji z trybu "A". Przy użyciu podglądu GO też się nie domyka. K-20.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 

zbuj  Dołączył: 31 Mar 2010
Dziękuję

[ Dodano: 2010-12-27, 23:21 ]
Niestety nie działa
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
zbuj,
czy przestawiłeś na M?
czy w menu masz ustawione "użycie pierścienia przysłon" na "dozwolone"?
 

zbuj  Dołączył: 31 Mar 2010
Tak właśnie mam porobione, bez " dozwolonych " wogle nie robi zdjęć, a tak robi tylko na pełnej dziurze.

[ Dodano: 2010-12-28, 08:08 ]
Okazało się że w tych ustawieniach pomiaru dokonuje zielony przycisk, przymyka na chwilę przysłonę, ale tylko trochę( na "oko" 1-2 działki), mierzy ekspozycję i ustawia czas do danej przysłony. Czy ktoś wie, czy zrobienie czegoś z bagnetem pozwoli na pełne zamknięcie dziury?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
zbuj napisał/a:
Okazało się że w tych ustawieniach pomiaru dokonuje zielony przycisk, przymyka na chwilę przysłonę, ale tylko trochę( na "oko" 1-2 działki), mierzy ekspozycję i ustawia czas do danej przysłony.
Chcesz powiedzieć, że nawet jeśli ustawisz f22 na szkle, to zielony guzik domyka tylko trochę? Jeśli tak, to możliwe, że nie do końca dobrze schodzi się popychacz przysłony w szkle z tym w puszce. Delikatne odgięcie któregoś z nich (proponuję ten w szkle) w odpowiednim kierunku może pomóc.

Jesteś pewien, że obiektyw działa prawidłowo z inną puszką (np. analogową)?
 

wiktor33  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wygląda na uszkodzony obiektyw – zapewne przysłona chodzi za ciężko. Warto oddać do serwisu, bo to jest naprawdę świetne szkło i doskonale współpracuje z K20.
 

zbuj  Dołączył: 31 Mar 2010
Obiektyw nie jest uszkodzony, bo z telekonwerterem przysłona domyka się do zadanej dziury, samobiektyw w aparacie domyka się tylko do F8. Popychacz w obiektywie jest prawie 2 razy szerszy od tego w telekonwerterze.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach