zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
  LCD, zdjęcia i inne uwagi
Włąśnie mam okazję zajmować się komputerem w takim składzie:
- płyta główna ASRock CONROE 945DVI z grafiką Intel 950,
- procesor Intel E6300 1.86@2.20 GHz, RAM 1 GB
- monitor iiyama E481S-B3S, 19", 1280x1024.

Najpierw o monitorze:
Po zmniejszeniu jasności i kontrastu do (subiektywnie) odpowiedniego poziomu zacząłem oglądać zdjęcia, czyli jak zwykle: Norman Koren, Ken Rockwell (Jarek tego nie czyta ;-) ) Zdjęcia wyglądały bardzo ładnie, co było pewnym dla mnie zaskoczeniem.... Wciągnąłem wiec swoje RAWY i zainstalowałem Lightroom Beta 4.... i pełne zaskoczenie: kolory na moim starym Adi 17" i na tej iiyamie prawie identyczne (prawie, bo jednak zdaje mi się, że mój Adi trochę za bardzo ociepla....).

A Lightroom z takim procesorem pracuje świetnie, żadnych zwolnień i przestojów (a w tle cały czas testowo Trójka z internetu i Kasperski 6 działa, kiedy trzeba).

Wolne wnioski:
1. Intel Core2 Duo yes! yes! yes!
2. monitor LCD nadaje się do obróbki zdjęć !!!

Uwagi Koleżeństwa mile widziane 8-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
roznice zobaczysz zwykle w swiatlach i cieniach.....ale jak miales laby crt to lcd moze wydac ci sie fantastyczne...

[ Dodano: 2006-09-30, 14:47 ]
sam chcialbym zmienic juz procka.... ale ze zmiana wiaze sie prawie wszystko...:(
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
testowo Trójka z internetu

gdzieś dwa miesiące temu odkryłem, że można słuchać Trójki przez internet ii to całkowicie odmieniło moje zycie :mrgreen: ... teraz też słucham :mrgreen: ... ale to tak dygresyjnie tylko ;-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
[OT] dzieci Trójki... :lol: ja bym powiedział, że jestem dzieckiem Programu Trzeciego.... ale od początku września obecna Trójka w dużym stopniu wróciła do starych wzorców, i znowu słucham jej z przyjemnością :-) Jednego programu nie mogę strawić: w piątki od 15. do 16. nazywa się KOZA coś jak Komitet Zwalczania Apatii.... ale dość (...) niby ma być dowcipny, ale mnie nie śmieszy.... No i jeszcze: nie trawie muzyki alternatywnej :mrgreen: ale to już chyba z powodu siwizny na skroniach :roll: pozostanę nieprzejednanym wielbicielem hard rocka.... czkolwiek muszę powiedziec, że właśnie przed kilkoma kwadransami odkryłem przypadkiem jakieś wideoklipy na Onecie grupy o nazwie Hardcore Superstar... całkiem przyjemna młócka :mrgreen:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: LCD, zdjęcia i inne uwagi
zorzyk napisał/a:
Ken Rockwell (Jarek tego nie czyta ;-) )

:evil: :evil: :evil: :evil:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach