Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
Myślę, że nie będą robili problemów jak pokażesz ukraiński paszport 8-)
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
RockShock napisał/a:
skoro Ukraina jest już w Unii

a od kiedy?
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
RockShock napisał/a:
A cło jest aktualne, skoro Ukraina jest już w Unii?

Czy ta noc była dłuższa niż mi się wydawało? Żona w każdym razie się nie zestarzała od wczoraj :evilsmile:
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
SQ6GIT napisał/a:
ale ciekaw jestem, na ile jest to zgodne z warunkami gwarancji.


A na ile zdodne jest nieopłacenie cła i vatu, na towary które tym opłatom podlegają ;-)

Ps. Np. Canon nie respektuje wcale gwarancji amerykańskiej, i nieważne czy opłaciłeś opłaty czy nie ;-) Na ile to jest zgodnie nie wiem, nikt nie bojkotuje canona, kupują sprzęt w kraju jak i połowe tańszy za wodą ;-)
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
siwyyy77 napisał/a:
SQ6GIT napisał/a:
ale ciekaw jestem, na ile jest to zgodne z warunkami gwarancji.


A na ile zdodne jest nieopłacenie cła i vatu, na towary które tym opłatom podlegają ;-)


No wiesz, nie mówię w duchu moralisty, ale Sigma wcale nie wie jak sobie wszedłem w posiadanie obiektywu. Nie jest ich rolą być Służbą Celną. Ich rolą wobec konsumentów jest m.in. przestrzegać warunków gwarancji. Dlatego pytam - bo wydaje mi się, że te gwarancje międzynarodowe tak właśnie powinny działać, że oddajesz sprzęt w dowolnym punkcie globu i tam Ci firma go naprawia.
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
SQ6GIT napisał/a:
bo wydaje mi się, że te gwarancje międzynarodowe tak właśnie powinny działać, że oddajesz sprzęt w dowolnym punkcie globu i tam Ci firma go naprawia.

Znam gwarancje International, gdzie International oznaczało US, Kanadę i Meksyk...
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
SQ6GIT, Jakby nie było nic nie zdziałasz ;-)
Nie sądze by tylu użytkowników takiego canona dawało się dymać, przez serwis na Żytniej.

Mają widać takie prawa i tyle... Ale napisz do sigmy może udzielą Ci informacji dlaczego tak jest a nie inaczej
 
LL  Dołączył: 07 Sty 2008
Mi sie też wydaje ze ich nie ma prwa to interesować skąd jest obiektyw i czy zostało opłacone cło......jeżeli ma sie gwar inter... ..........
Bo co by było jak by ktoś był na wakacjach 3 m-ce za granicą i tam by sie zepsół sprzęt ??.......................

Szkoda ze dyskusja poszła w tym kierunku ale cóż te informacje moze też sie kiedys przydadzą..........
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
No i okazuje się, że nie jest tak różowo :-|
Po prostu nie mogę znaleźć żadnego porządnego sklepu z obiektywami.
Oganiałem się wczoraj jak głupi po wielu sklepach "foto-video". Mają przeważnie
po parę małpek, a jak już się jakieś lustro trafi to zgadnijcie jakiej marki :shock:

No nic, będę walczył dalej :evilsmile:
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
tomekz, czyli co, w tym sklepie z linku nie ma tych szkieł?
http://digi.com.ua/
Киев:
ст.м. «Политехнический Институт»
Политехнический переулок, 1/33 оф 59.
тел. (044) 599-22-66, (044) 282-03-90
email: info@digi.com.ua
ICQ: 419346964
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
Hej

tam to nie miałem jeszcze czasu pójść.
Wiesz, ten Kijów to trochę duży jest ;-)
 

sebos17  Dołączył: 27 Sty 2008
tomekz koniecznie daj znac czy udało się coś kupić, chodzi mi po glowie sigma 30 1,4 :mrgreen:
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
Hej,

ja się chyba poddam niestety. Pracuję dosyć długo a sklepy się zamykają o 18:00.
Nie mam więc za bardzo szans zdążyć.

Te sklepy, które udało mi się sprawdzić, to porażka kompletna. Jak już mają jakieś lustra to jedno albo dwa, i zgadnijcie jakiej marki...
Udało mi się znaleźć JEDEN obiektyw do Pentaxa ale "nie rabotajet" :evil:

Byłem też w biurze pewnego sklepiku z ładną stroną w Internecie. Sklep to zagracony
pokój w brzydkim biurowcu i nic do obejrzenia na miejscu.

Właściwie ostatnia szansa to ten digi.ua z linków powyżej ale tam nie miałem czasu pójść.

Wczoraj nałaziłem się jak głupi i wreszcie dałem sobie spokój. Poszedłem do Parku Marinskiego i mam nadzieję, że udało mi się zrobić parę dobrych klatek.
To, co na pewno mi się udało to :-B

pozdrawiam z Киева
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
tomekz napisał/a:
Właściwie ostatnia szansa to ten digi.ua z linków powyżej ale tam nie miałem czasu pójść.

Szczerze mowiac, to myslalem ze od niego zaczniesz... :)
Ja tylko tam sie wybiore. Urwij sie taksowka z pracy, kup i wracaj. :-)

Pozdrowka,
Konrad

PS. Kiedy wracasz?
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
Hej,

wracam w środę. Jakbyś zdążył dotrzeć to mój tel. kom. wyślę Ci na prv

[ Dodano: 2008-08-01, 11:57 ]
Edit:

Tak BTW to jeżeli ktoś jest zainteresowany Kievami na średni format, obiektywami do nich (szczególnie Arsatami) a także używanym sprzętem na małą klatkę (z Pentaxów tylko ME Superek z gripem i 50/2) to sklep/komis jest tuż przy stacji metra Arsenalna.
Z tej stacji jest tylko jedno wyjście więc trafić łatwo - trzeba iść prosto z wyjścia, przejść pod ulicą i jakieś 50 m dalej, po prawej, jest sklep.

Kievów mają dużo. Ceny, które zapamiętałem to za Kieva 88 od 1300 do 2400 hrywien (jakieś 650 - 1200 zł), w zależności od egzemplarza.

[ Dodano: 2008-08-04, 08:56 ]
Edit 2:
Wreszcie znalazłem porządny sklep foto (zaznaczam, że nie byłem w digi.com.ua z linka powyżej).
http://fotomag.com.ua/
Sklep znajduje się przy bulwarze Hresczatik (samo centrum miasta, sklep jest niedaleko poczty). Mają ładny wybór szkieł i aparatów, w tym sporo Pentaxa.
Ceny nie tak dobre jak w digi.com.ua ale i tak niezłe:
Sigma 10-20 za $536.
Może ktoś skorzysta.

Pozdrawiam
 

kale  Dołączył: 02 Lip 2008
podepne sie pod ten watek...
czy ktos moze wie czy we lwowie sa sklepy gdzie za podobne pieniadze jak wyzej w watku mozna kupic szkla sigmy?
z gory dzieki
 
LL  Dołączył: 07 Sty 2008
kale napisał/a:
czy ktos moze wie czy we lwowie sa sklepy


hmmm zakładajac ten wątek też szukałem takich informacji i jakoś nie udało mi sie ich znaleźć. Jedynie co udało mi sie znaleźć http://emarket.lviv.ua/el...ical-objectives
http://deshevshe.net.ua/objective.html
http://photo-start.com.ua/group/33/
Ale zawsze możesz przejechać sie do Lwowa (bo naprawdę warto) i w ramach zwiedzania poszukać coś na miejscu.
Bo bedąc we lwowie widziałem troche ogłoszeń supermarketów z takim i owakim sprzętem ale poprostu nie starczyło mi czasu na ich zwiedzanie :-P
 

kale  Dołączył: 02 Lip 2008
pytalem bo akurat moj brachol przejazdem bedzie we lwowie i myslalem ze mi przywiezie jakies fajne tanie szkielko... niestety do kijowa sie nie wybiera :(
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
Hej,

biorąc pod uwagę moje doświadczenia z Kijowa (siedziałem tam w sumie prawie miesiąc) to z góry można sobie odpuścić wszystkie supermarkety typu rtv-agd. Mikra szansa, żeby mieli coś do Pentaxa.
Najlepiej znaleźć coś w webie i jechać na pewniaka.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
tomekz napisał/a:
Sigma 10-20 za $536.


To bardzo dobra cena. W B&H kosztuje 499$, a do tego trzeba by jeszcze doliczyć podatek stanowy (jeśli kupuje się w NY, a ja tam kupowałem swoje zabawki), to wyjdzie na to samo. A i koszt dojazdu do NY większy. A na UA można sobie zaplanować wyjazd po obiektywy i też będzie tanio. Pewnie przy zakupie 2 przyzwoitych obiektywów wyjazd z Warszawy będzie się kalkulował. Gorzej mają ci z Wrocławia, Poznania, Szczecina :-P

Wschodnia Ściania pozdrawia Zachodnią !!! :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach