mygosia  Dołączyła: 19.04.2006
Jasiek Matacz napisał/a:
jorge.martinez napisał/a:
Jasiek Matacz, widać, że nigdy nie robiłeś slajdów.

Przyznam się że masz racje, ale czy to aż tak często się używa?

Tak. Kiedy wiesz, że masz panoramę patrzysz na świat zupełnie, zupełnie inaczej:

[więcej na blogu u mnie - panoramy poziome mam szroko i by się forum rozjechało]

powalos  Dołączył: 20.04.2006
screwdriver, potwierdzam. Gdy korzysta się często z powerzooma i na dodatek wbudowanej lampki to bateria rozładowuje się szybko. Gdy używamy aparatu głównie w dzień to wytrzyma do 20-stu rolek 36 klatkowych. A gdy korzystamy z manualnych ogniskowań to nawet i hohoho albo więcej. Pzdr.

zbyllu  Dołączył: 01.03.2008
powalos napisał/a:
A gdy korzystamy z manualnych ogniskowań to nawet i hohoho albo więcej.

Potwierdzam.

wuzet  Dołączył: 12.08.2009
paradziqs, Wyszło coś z tego montażu matówki w PZ-1P ? Coś mnie nachodzi na zamontowanie w jednym z PZ-tów klina ;-)

triger  Dołączył: 23.02.2009
wuzet, Ja montowałem matówkę od MX'a - wchodzi bardzo ciasno, ale bez problemów i użycia siły.

Szerokość klina pokrywa się idealnie z szerokością punktu AF, jak ustawiałem ostrość AF'em to się obraz na klinie elegancko zbiegał - nie musiałem nic regulować.

Jedyną wadą tego rozwiązania jest chyba konieczność korekty ok. -0,5 przy pomiarze punktowym ze szkłami z f4, dalej nie sprawdzałem :P

(metodologia - biała ściana o równym oświetleniu i badanie różnicy między pomiarem cw i punktowym w zależności od F na szkle na przesłonie roboczej, szkło badane to helios)

Ogólnie wyszły mi takie wartości, że nie warto się tym martwić w przypadku negatywów (bo prześwietlenie 0,5-1ev to prawie nic specjalnego...)

Dzieki za info. Zamówiłem na ebayu, za kilka dni powinna dojść.

BAN paradziqs  Dołączył: 05.08.2009
przepraszam wuzet, ze dopiero teraz odpisuje - tak, matowka ktora przygotowala Dada pasuje ;)

Doszła SC-26 i ... d...a :-(
Jest minimalnie ale większa od tej wyjętej z PZ-1. Wkładałem kilka razy i starałem sie domknąć ramkę, ale nie dało się. Chyba że trzeba by to zrobić jeszcze mocniej, ale trochę się bałem coś sp...ć.

edit

Do PZ-1P weszło. Nie wiem czy jest jakaś różnica, czy po prostu odpowiednio mocniej wcisnąłem. W każdym razie matówka zamontowana. Działa , ostrzy w punkt.
Zatem będzie to piękna para z K50/1.2 ;-)

triger  Dołączył: 23.02.2009
Za K50 f1.2 Hejt się należy :-B :evilsmile:

stereo  Dołączył: 17.05.2008
Witam,

czy ktoś w końcu sprawdził jak się ma sprawa z tymi matówkami? Chętnie bym wstawił do Z-1P matówkę z klinem, ale jako, że mam tu rewelacyjny pomiar światła do slajdów (a to będę używał głównie) nie chcę tego psuć. Ta od MX w końcu przekłamuje?[

espresso  Dołączył: 30.04.2007
wuzet napisał/a:
Do PZ-1P weszło. Nie wiem czy jest jakaś różnica, czy po prostu odpowiednio mocniej wcisnąłem. W każdym razie matówka zamontowana. Działa , ostrzy w punkt.
Jak pomiar światła?

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20.04.2006
stereo napisał/a:
czy ktoś w końcu sprawdził jak się ma sprawa z tymi matówkami? Chętnie bym wstawił do Z-1P matówkę z klinem, ale jako, że mam tu rewelacyjny pomiar światła do slajdów (a to będę używał głównie) nie chcę tego psuć.
Wszystko działa.

Super, czyli rozumiem, że wybierając SC-1 lub SB-1 do Z-1P nie dość, że wejdzie bez problemu, będę miał mikrorasetr i klin, to jeszcze pomiar światła pozostanie taki sam? Nie ma to jak Pentax :)

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20.04.2006
stereo napisał/a:
nie dość, że wejdzie bez problemu
Nikt nie pisał, że matówki od MXa wchodzą bez problemu, trzeba użyć trochę siły. Miałem SC-1 w Z1p.

espresso napisał/a:
wuzet napisał/a:
Jak pomiar światła?

Działa dobrze. Zrobiłem już kilka filmów tym aparatem i nie miałem żadnego problemu.

Jaki model matówki kupiłeś i gdzie, gdybyś mógł podlinkować.

Podłączam się do pytania espresso.

Panowie, wszystko jest kilka postów wyżej ;-)

Kupiłem na ebayu. matówka SC-26 od LX-a.

Dostalem SC-21 od LX, czyli klin + mikroraster. Wszystko pasuje i działa.

Dobrze ze pasuje a nie psuje ;-)

Skocz do: