aldar1  Dołączył: 16 Cze 2008
obiektywy od ricoha
Witam
Mam pytanie odnośnie obiektywów. próbowałem doszukać sie na forum ale tylko jakieś urywki a żadnych konkretów
Robiąc porządki znalazłem starego ricoha z dwoma obiektywami. Pytanie czy podejdą do k200d i jaka jest jakość tych obiektywów. bo może szkoda se d.... zawracać :-)

1. VIVITAR 70-210 1:4,5-5,6 MC Macro - mocowanie PK-A/R
2. Rikenon P Zoom 35-70 1:3,4-4,5 Macro (mocowanie pewnie takie samo z tego co widze po bagnecie)

Może ktoś z forumowiczów ma cuś podobnego i podpowie do czego to sie może nadać?
Dzięki za wskazówki
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
PK-A/R - bagnet Pentax KA/Ricoch - do pentaksa K200D jak najbardziej pasuje. Trzeba tylko sprawdzić czy ten oddzielny styk da się wcisnąć bez wyczuwalnego oporu. Jeśli stawia zbyt duży opór to trzeba go przypiłować bo może się zakleszczyć napęd AF.
 
trumil9  Dołączył: 16 Sie 2008
Vivitara nie znam ale na pewno jest dobry jezeli chodzi o wykorzystanie montu z tego obiektywu do innego systemu aby zrobic konwersje na PK, ale tylko 100% manual. Szukaj odpowiednikow dla tego obiektywu w tanszych wesjach Tokina lub Cosina. Szukajac zawsze podawaj dla google nie przecinki a kropki przy wartosciach przyslony, wtedy wszystkie dokumenty beda w jezyku angielskim i bedzie ich znacznie wiecej. Jezeli chodzi o Rikenona to wszystkie male zoomy oznaczone ta firma plasuja sie wsrod sredniakow, albo i nizej, sample z Twojego obiektywu masz tutaj http://www.treknature.com...t=lens&id=2270, zdecydowanie lepszym bylby Rikenon xr 3.5/35-70 macro, ktorego jakosc juz zaczyna sie zblizac do SMC 4-5.6/35-80. Generalnie obiektywy w Twoim posiadaniu mieszcza sie w klasie przyciskow do papieru. Szukajac, zwroc takze uwage na to aby nie pomylic nazw Rikenon z Rikonen. (misialem wyedytowac post, bo sam sie pomylilem, he) Jezeli juz chcesz sie bawic w manualny obiektyw to spraw sobie Tamron SP AD2 2.8-3.8/35-80 z adapterem do Pentaxa. Na ebay mozna dostac w cenie z wysylka do $50 a jest to wg mnie jeden z najlepszych obiektywow w tej klasie. Takze biorac pod uwage AF-y.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach