Jacek-aj  Dołączył: 11 Gru 2006
Metz MZ 40-2i do K20D?
Jak w tytule.
Czy ktoś z szanownych Kolegów używał w/w lampy z Kdwudziestką i czy w ogóle można to robić. W różnych serwisach sprzedający piszą, że ma małe napięcie i można podpiąć.
Czy tak jest w rzeczywistości??
pozdr.
 

chrzaszcz  Dołączył: 16 Sty 2008
Nigdy nie spotkałem się z lampą METZ 40 MZ-2i, natomiast mam METZ 40 MZ-2 i używam ją jak najbardziej z K10D.
 
Jacek-aj  Dołączył: 11 Gru 2006
Cytat
lampą METZ 40 MZ-2i

-no jasne, przejęzyczenie ( od MZ 3i) :oops:

Cytat
natomiast mam METZ 40 MZ-2 i używam ją jak najbardziej z K10D.

- o to mi właśnie chodziło, dzięki wielkie :lol:
pozdro
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
Hmm.. A jak to działa z K10D ? p-ttl rozumiem niedziała ? A jakaś automatyka zadziała ?
Przepraszam za te głupie pytania. A z Analogiem np SF-7 zadziała TTL ?
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
xolox napisał/a:
A jak to działa z K10D ?
Automatyka własna i manual, najlepiej z dedykowanym adapterem SCA, wtedy wszystkie dane z body będą transportowane do lampy automatycznie. Z korpusem obsługującym czysty ttl oczywiście lampa zadziała w ttl-u.
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
Acha dzięki poszukam jeszcze na forum jak działa automatyka własna, z czym to się je.
 
piot-rek  Dołączył: 18 Wrz 2009
a czy automatyka lampy w metzu (sam mam 40mz1) jest gorsza od p-ttl w metz 48-af1? zastanawiam się czy zmienić 40mz1 na 48-af1, przy zmianie bedę miał mniejszą moc 40vs35 na 50mm, a automat lampy zostanie zameniony przez p-ttl czy warto?
 

sharik  Dołączył: 21 Lis 2007
Moim zdaniem nie warto, choćby dlatego, że pewna ilość osób fotografowanych z przedbłyskiem (p-ttl) wychodzi na zdjęciach jak po znacznym spożyciu... własny przykład ;-)
 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
No, jest pewna zasadnicza przewaga P-TTL-a nad automatyką własną lampy: ten pierwszy bada oświetlenie sceny przez obiektyw, jak sama nazwa wskazuje, lampa mierzy czujnikiem o określonym kącie "patrzenia". Jednak wiedząc o tym da się nad tym zapanować.
Metz 40 ma lp równą 40, ale chyba nie na 50mm, nie?
 
piot-rek  Dołączył: 18 Wrz 2009
zgodnie z instrukcją na 50mm ma właśnie 40

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach