wkkenator  Dołączył: 06 Mar 2008
[wkkenator] poddaje się krytyce
Witam,
Chciałbym prosić Was, jako osoby obeznane w fotografii o komentarze i konstruktywną krytykę odnośnie moich zdjęć. Kasetkę kupiłem dwa miesiące temu, przez ten czas zrobiłem ponad 2 tyś. zdjęć. Nadszedł czas, aby podzielić się z Wami moimi "udanym" pracami. Jestem początkujący, proszę o rady i cenne wskazówki na przyszłość.

pozdrawiam
wkkenator

wszystkie zdjęcia robione kitowym obiektywem, wołane z rawów
1.

2.

3. soczewki makro: +4 i +8 dioptrii

4. soczewki jak wyżej


postaram się sukcesywnie podrzucać inne zdjęcia ;)

 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
apropos
wkkenator napisał/a:
Kasetkę kupiłem dwa miesiące temu, przez ten czas zrobiłem ponad 2 tyś. zdjęć.

iii
wkkenator napisał/a:
proszę o rady i cenne wskazówki na przyszłość

postaw na jakość - nie na ilość :-) :-B
 

wkkenator  Dołączył: 06 Mar 2008
teraz staram się przechodzić na jakość, ale pierwsza cyfra, po paru latach na analogach... to człowiekowi odbija :D
 

pawli  Dołączył: 10 Lut 2008
1,2 za duzo NIEBA
W 1 wszystko się wali.
3,4 nijakie
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
1. Słabe. Zła kompozycja, nie wiadomo co jest tematem, się wali. DO kosza.
2. Kadr 50/50 to nie jest najlepsze rozwiązanie. Zdjęcie mało ciekawe. I chyba za ciepła temperatura barwna.
3. Ostrość i GO kompletnie nie trafione.
4. j.w. Pomysłu na to zdjęcie też jakby nie starczyło.
Przestań robić 1000 zdjęć na miesiąc, a zacznij myśleć nad robionymi zdjęciami. Jeszcze dużo dobrych zdjęć oraz obrazów pooglądaj. Nad techniką popracuj. A z czasem jak się efekty pojawią, to wtedy się pochwal ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
A mi się dwójka podoba. Podział na pół tutaj się broni, no i lubię, jak mnie coś po kadrze prowadzi. Pozostałe słabe.
 

wkkenator  Dołączył: 06 Mar 2008
dzięki za opinie, jeszcze dłuuuuga droga przede mną, ale nie będę się zniechęcał...
ostatnie 3 i się chowam :D

pozdrawiam
wkkenator

5.

6.

7.
 

Ka_Seciak  Dołączył: 28 Cze 2007
Tak na szybko - nie mam teraz czasu się zastanowić - dzielisz kadr na pół - to nie jest za dobre dla zdjęć. Nie wiadomo, czy chodzi o niebo, czy o tą drugą część. Poza tym w 1. domek rozsadza kadr - zdjęcie ma kiepska kompozycję - właściwie to jej nie ma...
2. To samo - nie ma określonego tematu.
5 - całkiem fajne.
Nie chowaj się ;-) Chyba, że nie chcesz usłyszeć porad :-)
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
wkkenator, właśnie - nie chowaj się! :-) Ja tam bym się cieszył, gdybym dostał taką konkretną krytykę. Wiadomo przynajmniej, co poprawić. Jak na razie moje zdjęcia są trochę przemilczane. :-P
 
aneheli  Dołączył: 29 Kwi 2008
5 nie za ciemna trochę?
5 jak by nie było tej kaczki w tle i inaczej trochę uchwycić słońce odbite w wodzie to było by świetnie
7 ma klimat ale brakuje czegoś co bardziej przyciągnie wzrok, jak byś dał więcej tego powalonego drzewa np.
jak dla mnie robisz spoko fotki ale poczytaj o zasadach kompozycji itp. bo brakuje tego trochę :)
 

Rafał K  Dołączył: 25 Cze 2007
Pierwsze 4 to pstryki...

5 - ciekawe - choć ciekawiej byłoby chyba w B&W;

6 - klimatyczna, ale mocno leci w prawo - można by wyprostować...

7 - przepał w miejscu prześwitu słoneczka - pomiar pewnie matrycowy - nie dał rady... jak to w kasetce. W takich warunkach to raczej spot.

PZDR
 

Ka_Seciak  Dołączył: 28 Cze 2007
Z 2 - zrobiłbym coś takiego:

Chodzi mi o taki mniej więcej kadr i wzmocnienie nieba.
 

wkkenator  Dołączył: 06 Mar 2008
dodaje kilka kolejnych zdjęć, co o nich sądzicie?
zależy mi na opiniach, bo bez tego do przodu nie pójdę...

pozdrawiam
wkkenator

8.

9.

10.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
8 - niebo spoko, dobrze, że nie na pół
9 - było by super, tylko w lewym górnym coś tam wlazło w tle. Ale GO dobrze dobrana do motywu.
10 - tej pani z kieszeni wystają kombinerki ;-) Nie za bardzo gada do mnie, ten reflektor zbyt przykuwa uwagę.

[ Dodano: 2008-05-18, 17:56 ]
Aha - trzymaj się proporcji 2:3, nie kombinuj z proporcjami kadru. Niby to utrudnienie, ale w dłuższej perspektywie - wychodzi na plus zdjęciom. Uczysz się tego kadru po prostu.
 

wkkenator  Dołączył: 06 Mar 2008
dodaję kolejne, proszę o komentarze ;)
pozdrawiam

11.

12.

13.

14.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
13-ka trochę nijaka - ot, droga w lesie, jakich wiele. Pozostałe całkiem przyjemne, widać, że szukasz ciekawego kadru. Tylko nadal chyba trochę Ci się "ciachnęło" przy kadrowaniu na kompie tu i ówdzie ;-)
 

wkkenator  Dołączył: 06 Mar 2008
bEEf, starałem się już delikatniej docinać... ;)

ponawiam prośbę o konstruktywną krytykę i komentarze ;)
pozdrawiam
wkkenator
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Odnośnie 12. - DDspeed powiedział kiedyś przy podobnym zdjęciu, że w portrecie ostrzy się na oczy...
 

wkkenator  Dołączył: 06 Mar 2008
po długiej przerwie kolejna porcja, wszystkie z kitowego obiektywu
proszę o komentarze :)
15.

16.

17.

18.

19.
 

cynamonowy  Dołączył: 16 Lip 2007
17 baaardzo fajne tylko większa głębia ostrości była by lepsza, moim zdaniem. 15 i 16 również przyciąga uwagę :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach