jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
  Bardzo ladnie!
Bardzo dobrze sie stalo, ze ktos przeniosl tu forum (nie wiem kto, ale w kazdym razie moje gratulacje). Moze uda sie jakos polaczyc to z grupa na yahoo? Bylo by idealnie, w koncu istnenie forum na osw, yahoo i tutaj to na pewno za duzo... marzy mi sie jedno :)

Ale do rzeczy:

- za duze "rozbicie" tematow. Moze sprzet podzielic tylko na cyfrowy i analogowy? Na pewno bedzie porsciej i nie bedzie zamieszania. Jesli widzicie potrzebe oddzielenia obiektywow (w koncu to popularny temat), to moze tak: -analogowo - cyfrowo -obiektywy. ?

- Temat "Fotografia" pomysl fajny, ale nie bardzo wiem co mialo by tam byc "jak zrobic takie a takie zdjecia?"- jasne, ze nie dyskutujemy tylko o sprzecie (chociaz najczesciej... ;) Moze lepiej dac jakiegos duzego linka/banner do galerii? W koncu to tam najlepiej prowadzi sie dyskusje o samych zdjeciach.

Ogolnie forum widzialbym bardziej sprofilowane "sprzetowo", a dyskusje o fotografii i konkretnych poradach przekierowalbym do galerii. Ale najwazniejsze - bedzie wyszukiwarka i bedzie mozna odsylac pytajacych do archiwum :evil:

Pozdrawiam,
Jerz
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
No to od razu bedzie errata: kliknalem sobie w banner na gorze i portal wyglada swietnie! I jest i zintegrowana galeria, co czyni moja poprzednia wypowiedz w polowie nieaktualna :)

Pozdrawiam!
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
W założeniu forum miało przejac funkcje umierajacego ostatnio (technicznie) OSW, ale - jak dobrze pojdzie - byc moze zastapi tez yahoo ;)

Co do dzialu Jak posluze sie przykladem: zauwaz, jak czesto pojawialy sie na OSW pytania o wywolywanie filmów, wywoływacze itp.... Moim zatem zdaniem Darkroom by sie przydalo, no i odpowiednio dla cyfraczy - Lightroom :) Natomiast Fotografie wobrażam sobie jako ogolne pytania o filtry polaryzacyjne, prace z lampa blyskowa itp itd... czyli ciagle technicznie :)

Tymczasem czekamy na przeniesienie i inkorporacje calej zawartosci OSW, z dolaczona funkcja search :)
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Witaj!

co do dark- i lightroomu w pelni sie zgadzam, natomiast wlasnie nadmierne rozbicie pozostalych watkow uwazam za niepotrzebne: sa juz akcesoria w sprzecie... wiec pytanie o filtry powinno sie pojawic chyba wlasnie tam?

Bylbym tez za analogiczna struktura w dziale czym..., jaka jest w dziale jak... :

CZYM:
- analogi
- cyfra
- akcesoria (wszelkie)

JAK:
- darkroom
- lightroom
- reszta (Fotografia)

W obecnym ksztalcie (o ile nie przybedzie uczestnikow) ciezko bedzie wszystkie watki zapelnic, a sledzenie wszystkiego i "przeklikiwanie sie" przez tyle watkow potrwa nieporownanie dluzej niz przeczytanie paru wiadomosci pod jednym, nawet bardziej ogolnym. Z jednej strony odbylo by sie to kosztem mniejszego "uporzadkowania" forum, ale z drugiej.. no wlasnie, pytanie o lampe, czy o filtry moze trafic potencjalnie przynajmniej w dwa miejsca i w obu bedzie "na temat".

Pozdrawiam!
Jerz
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
No ładne cacko .. fiu fiu :)

Mam gdzieś wstępną wersje faq-osw, o której kiedyś wspominałem, którą wysłałem do sectora, ale bez odpowiedzi. Prawdopodobnie narazie jest w innej czaso-przestrzeni (jeśli współlokator jej mi nie skasował), ale jak odzyskam to prześle komu trzeba - wstępnie zebrałem po prostu linki do cociekawszych wątków z kilkunastu stron forum-osw, z krótkim opisem co sie za linkiem kryje, ile miał odpowiedzi - wstępnie też je podzieliłem na kategorie .. tylko, żeby mi funfel tego nie skasował :-/

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
jerz napisał/a:
CZYM:
- analogi
- cyfra
- akcesoria (wszelkie)

JAK:
- darkroom
- lightroom
- reszta (Fotografia)


do CZYM dodalbym jeszcze Obiektywy, bo to rzecz nad wyraz wazna, a reszte - popieram :)
Do tego: Sprawy klubowe połączone z FAQ, "Gdzie" włączone do "Cafe" i zupełnie oddzielnie "Galeria"

Czyli:

FAQ

CZYM:
- analogi
- cyfra
- obiektywy
- akcesoria

JAK:
- darkroom
- lightroom
- techniki fotograficzne (?moze jakos ladniej nazwac?)

CAFE:
- spotkania (w tym - plenery,imprezy,wystawy)
- giełda
- sondy
- portal

GALERIE


...co na to inni?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Sołtys - jesteś wspaniały.
Pomyślę nad przyznaniem Ci w związku z tym jakiegoś medalu.
Dzięki temu istnieje szansa, że nie będziemy wyglądać jak całkowici nowicjusze ;)

Również jestem za ograniczeniem działów.
Tylko, że trzeba to dokładnie przemyśleć. Najlepiej, byb każdy z nas przez kilka dni pochodził po prostu po tym forum i stwierdziwszy, co mu odpowiada, dał odpowiedni zynk właśnie w tym dziale.

Dobrym pomysłem była myśl Spinnera, by podpatrzeć forum Nikona.
Tymczasowo bowiem jest to sprawdzony wzorzec - a po co wyważać otwarte drzwi.
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos napisał/a:


FAQ

CZYM:
- analogi
- cyfra
- obiektywy
- akcesoria

JAK:
- darkroom
- lightroom
- techniki fotograficzne (?moze jakos ladniej nazwac?)

CAFE:
- spotkania (w tym - plenery,imprezy,wystawy)
- giełda
- sondy
- portal

GALERIE


...co na to inni?


No i pieknie! Teraz tylko trzeba poczekac na migracje uzytkownikow i bedzie nowowczesnie i elegancko :)

I jeszcze propozycja a propos galerii - moze na stronie glownej portalu zamiast ostatnich obrazkow dalo by sie zrobic modul pokazujacy ostatnie zdjecia z galerii? O ile to w ogole jest technicznie mozliwe.

Pozdrawiam
J.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Tak, ograniczanie zawartosci idzie w dobra strone - popatrzcie na forum Nikona (www.forum.nikon.org.pl) - jest dosc proste i mysle, ze faktycznie nie ma co wywazac otwartych drzwi...

A co do pentax.osw.pl - jak juz pisalem rozmawialem z Sectorkami i jest mozlwosc otrzymania zawartosci forum w bazie Accessa...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dobra, dobra, a kto to potnie na działy i wsadzi w to forum? I JAK?

...ja bym proponowal utworzenie malego pod-dzialu "Archiwum OSW" w "CAFE"
 

grub  Dołączył: 22 Mar 2006
jerz napisał/a:
Bardzo dobrze sie stalo, ze ktos przeniosl tu forum (nie wiem kto, ale w kazdym razie moje gratulacje). Moze uda sie jakos polaczyc to z grupa na yahoo? Bylo by idealnie, w koncu istnenie forum na osw, yahoo i tutaj to na pewno za duzo... marzy mi sie jedno :)

- Temat "Fotografia" pomysl fajny, ale nie bardzo wiem co mialo by tam byc "jak zrobic takie a takie zdjecia?"- jasne, ze nie dyskutujemy tylko o sprzecie (chociaz najczesciej... ;) Moze lepiej dac jakiegos duzego linka/banner do galerii? W koncu to tam najlepiej prowadzi sie dyskusje o samych zdjeciach.


jesli wszystko pojdzie jak nalezy to ten for zastapi osw i yahoo. nawet ja sie dalem przekonac na fora, wiec musi byc dobry :)

alkos napisał/a:
dobra, dobra, a kto to potnie na działy i wsadzi w to forum? I JAK?


my. moderatorzy/admini. to jest wlasnie to "troche roboty na poczatek" ;)

co do struktury forow - for dopiero sie rozkreca, wiec bedziemy myslec.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
no tez mam nadzieje ze zastapi, w koncu jakas unifikacja... :-D

grub napisał/a:
"troche roboty na poczatek"


4970 wątków... może jednak jakiś skrypcik.... :-/
 

Piotrek  Dołączył: 20 Mar 2006
alkos napisał/a:
4970 wątków... może jednak jakiś skrypcik.... :-/


ciekawe, ile jest watkow wartosciowych - zaden skrypt, jedynie wlasnooczne przejrzenie calosci pozwoli wylowic perelki warte umieszczenia w faq-u
 

grub  Dołączył: 22 Mar 2006
Piotrek napisał/a:
edynie wlasnooczne przejrzenie calosci pozwoli wylowic perelki warte umieszczenia w faq-u


no niestety.

czy ktos ma gdzies tego faqa ktory powstawal w oparciu o strukture, jesli dobrze pamietam, michala wochny? troche bylo tam wiedzy, wartoby to wykorzystac.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Mam kontakt z Michalem, moze on coś wie. Niestety nie ma za bardzo kontaktu z internetem, na tej swojej irlandzkiej wsi ;)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wątki ze starego forum - za Alkosem do Cafe jako "Archiwum X".
 

dopeman  Dołączył: 20 Kwi 2006
raz... raz... dwa... proba mikrofonu... tu wisla tu wisla widac mnie? slychac? :D
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dopeman - odbieramy Cię. Ja oka, ja oka - odbieramy Cię. Zacznij nadawać.
 

dopeman  Dołączył: 20 Kwi 2006
podoba mi sie to co widze!! :-D
 

dopeman  Dołączył: 20 Kwi 2006
apropos - bedzie panel z 10-15 ostatnio poruszanymi tematami? (nie wiem czy to odpowiednie miejsce zeby pytac - nie chce robic balaganu)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach