Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
brizz K100D w Krakowie to chyba tylko w Media Markt jest :( nigdzie indziej nie widziałem - choć mam nadzieje że się myle i wyprowadzicie mnie z błedu (pewnie w tym nowo otwartym Saturnie w galerii krakowskiej też jest - ale tam to raczej szkoda iśc)

pozdrawiam
 

deeper  Dołączył: 02 Paź 2006
heh, caly czas zastanawia mnie migawka... to klap niecie jakies dziwne jest,
a w momencie zwalniania mam wrazenie jak by mi mialo wyrwac aparat z reki :)
Juz jutro bedzie okazja przetestowac K100d w akcji, w zasadzie specjalnie do tego go kupilem...
mam nadzieje ze sie spisze, wczoraj bylem testowo pocykac i zapowiada sie niezle, do tego swiatla malo bylo...
^^
juz nie moge sie doczekac
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
awakqwq napisał/a:
w tym nowo otwartym Saturnie w galerii krakowskiej też jest - ale tam to raczej szkoda iśc)

Niestety -sam chciałem pomacać i zobaczyć jak działa SR, ale po 15min czekania zrezygnowałem. Dzikie tłumy...
 

deeper  Dołączył: 02 Paź 2006
Ooo kolejny raz k100d mnie mile zaskoczyl, a mianowicie przyslona, mozna ja domknac do f40.
Daje to doskonale mozliwoscie przy macro.
Robilem wczoraj tescik, uzywajac mojej mega starej uniwersalnej, recznie trzymanej soczewy do ujec makro... porobilem pare fotek...
objekt: standardowo - bateria AA
Ostrzenie na sam poczatek, krawedz baterii.
przy f5,6 ostra byla tylko krawedz, w obszarze okolo 2mm
przy f22 prawie polowa baterii byla si
prz f40 calutka bateria ok, mega glebia ostrosci... jak na makro

nie wiem czy tylko u mnie mozna tak przymknac dziure.. ale z doswietleniem, przy karo jest super :d
coraz bardziej widzi mi sie ten aparat
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Migawka i lustro jest mega ciche i dyskretne (po 645) :lol:
 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
deeper napisał/a:
heh, caly czas zastanawia mnie migawka... to klap niecie jakies dziwne jest


To nie migawka tylko lustro się tak podnosi :)
Pisałem zaraz po zakupie, że pierwsze zdjęcie wyszło mi poruszone bo trzymałem delikatnie i sam się poruszył przy tym walnięciu.
Za to dźwięk masz charakterystyczny jak z Kałacha.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Trzeba się było najpierw pobawić jakimś Zenitem to dźwięk produkowany przez Pentaksa okazałby się łagodny :mrgreen:
 

deeper  Dołączył: 02 Paź 2006
sp7foy napisał/a:
Pisałem zaraz po zakupie, że pierwsze zdjęcie wyszło mi poruszone bo trzymałem delikatnie i sam się poruszył przy tym walnięciu.


Teraz wiesz po co jest antishock...zeby eliminowac wstrzas powodowany klampnieciem ;p

To samo... zdziwilem sie troszke... lekko nim trzesie, a klapie jak pieczatka - datownik (albo kasownik na dworcu pkp):P
 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
plwk napisał/a:
Trzeba się było najpierw pobawić jakimś Zenitem to dźwięk produkowany przez Pentaksa okazałby się łagodny :mrgreen:


Zenita to mam do dzisiaj.
Ale w dźwięku to K100D go przebija.
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Chcecie licytacji: wstrząs, dżwięk? A może jeszcze waga?
Wyciągnąłem od syna, nietykanego latami, Kieva 60 i uparłem się, że go uruchomię!
 

deeper  Dołączył: 02 Paź 2006
Zapodalem wczesniej male porownanie e300 i k100d,
wczoraj mialem okazje przetestowac w akcji, obiektyw kit.
Kolejny raz szok, iso 3200 jest w pelni uzywalne !!!

http://deeper.xorg.pl/t/iso3200.jpg

iso3200
1/250s
f5,6

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Szczerze mowiac iso800 w olku gorsze bylo

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Osobiście mnie najbardziej cieszy to, że - jak mniemam z tego postu - nie uważasz zakupu Kasetki za wtopę.
 

deeper  Dołączył: 02 Paź 2006
Nigdy w zyciu, wiesz... kupujac wczesniej e300 raczej nie zamierzalem robic w wyzszych iso,
a do 400 olek sprawuje sie doskonale, w tym zakresie bije pentaxa na glowe.
Ale od tamtego czasu wiele sie zmienilo, wiecej zdjec robie w gorszych warunkach, slabe swiatlo, wymagana wysza czulosc. I wlasnie w tej sytuacji Pentax poprostu rozwala.
Szum jest taki ze bez obawy przelaczam na 3200 i zwyczajnie strzelam foty.
Co jescze zauwazylem... stabilizacje matrycy trzeba wylaczyc przy sporcie,
inaczej jakos dziwnie zdjecia wychoza...
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
deeper napisał/a:
Co jescze zauwazylem... stabilizacje matrycy trzeba wylaczyc przy sporcie,
inaczej jakos dziwnie zdjecia wychoza...

Mógłbyś troche jaśniej, jakiś przykład. To że przy długich czasach hala będzie ostra a zawodnicy niekoniecznie jest jasne - ale tobie chyba o coś więcej chodzi.
 

deeper  Dołączył: 02 Paź 2006
Nie potrafie okreslic tego, ale jakos tak dziwnie to wyglada, wyadje mi sie ze przez to pojawia sie lekkie rozmycie, jakby poswiata.

[ Dodano: 2006-10-07, 12:46 ]
Hmm ten program do raw, dostarczony z aparatem jest beznadziejny... znacie jakeis dobre "wywolywarki"? do raw ?
 
xonil  Dołączył: 24 Wrz 2006
Adobe lightroom. Bardzo lubie ten program. Można go ściągnąc za darmo.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
deeper napisał/a:
do 400 olek sprawuje się doskonale, w tym zakresie bije pentaxa na glowe.

Deeper - mógłbyś jakoś rozpisać się na ten temat? Nie chodzi mi o to, że zamierzam bronić jedynie słusznego systemu, po prostu sądzę, że skoro masz możliwość porównania (w końcu posiadasz dwa korpusy) ujęć z jednej puszki i drugiej, to możesz coś o tym skrobnąć - zapodać jakieś ujęcia, etc.
Tylko proszę - żadnych wojen systemowych - tego mam dość.
Ale jak wchodzę na forum Olka - czytam o powalających kolorach matrycy Kodaka, jak wchodzę na forum Canona, czytam o powalającej plastyce zdjęć z matrycy CMOS, jak wchodzę na Nikona, to odgrażają się matrycą Fuji. Prawdę powiedziawszy mam dość tego bełkotu i z przyjemnością po prostu zerknąłbym sobie na porównawcze ujęcia, które potwierdzają taką opinię.
 

deeper  Dołączył: 02 Paź 2006
Jasne a co za ujęcia maly by byc ?
Z kolorystyka u olka prawda, matryca jest swietna do iso400, potem kolorystyka przeszkadza... kolorowy szum.
Moge testowo fotek pocykac.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jak Ci wygodnie. Najepiej jakiś motyw potwiedzający ową przewagę kolorystyczną.
Ale wiesz - gdyby znalazły się jakieś zdjęcia portretowe, byłbym wysoce kontent.
 

deeper  Dołączył: 02 Paź 2006
Uuu z tym bedzie raczej problem...
martwa natura jak najbardziej, albo jakis krajobrazik...
ale z portretami ciezko.
Kolejna rzecz jaka zauwazylem to, to jak dziala WB.
Olek robi wrazenie lepiej dopracowanego pod tym wzgledem.
Auto WB dzialal super, praktycznie nigdy nie musialem ustawiac manualnie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach