andyg75  Dołączył: 15 Sty 2007
Witam, jestem tu nowy i bardzo dziewiczy, jeśli chodzi o lustrzanki ;-) . Mam zamiar właśnie kupić sobie tego K100D :-D tylko męczy mnie w tej chwili jaką kupić pamiątkę. Czy ktoś by mi coś polecił? Bo nawet nie wiem jakie są max osiągi transferu bufor-pamięć możliwe do uzyskania w Ksetce.
Bo pamiątki są różne, w różnych cenach i nie chciałbym przepłacać, kupując drogą z dobrymi osiągami nie mogąc jej nawet w pełni wykorzystać.
Znalazłem np. takiego Kingston Secure Digital Ultimate 2 GB (są pewnie inne lepsze i tańsze), transfery - (prędkość zapisu - 18 MB/s prędkość odczytu - 21 MB/s ) - wychodzi drogo ale czy aparat to wyrobi?? Bo tak patrząc Raw powinien się zrzucać w czasie mniejszym niż sekunda. Czy ma ktoś jakieś doświadczenia w tej kwestii i mógłby coś poradzić??
Z góry dziękuję:-)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Witaj andyg75 na forum. W tym wątku http://manufactura.home.p...85b26075b#36782 znajdziesz info o pamiątkach.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
andyg75 napisał/a:
Znalazłem np. takiego Kingston Secure Digital Ultimate 2 GB
Proponuje jednak Sandisk Ultra II lub Extreme III.

[ Dodano: 17-01-07, 14:55 ]
Ale do Kasetki to wystarczy Ultra II
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jeśli chodzi o pamiątki, to ja bym kupił breloczek z Moniką Belucci.

[ Dodano: 2007-01-17, 09:15 ]
A wracając do kart, to zauważyłem ciekawą rzecz - ta sama karta (Sandisk Ultra II), zrzucana tym samym czytnikiem, daje różne prędkości na dwóch różnych kompach. Na starym laptopie ok. 6-7 MB/s, na nowym desktopie - 8-9 MB/s. Podejrzewam winę dysku i jego zapchanie/niesfragmentowanie na laptopie, nie wiem, co jeszcze mogłoby to powodować.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
breloczek z Moniką Belucci.
Nie ty jeden :mrgreen:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Vitaj Andyg75.
Do Kasetki spokojnie wystarczy Kingston Elite x50. Mam takową w DLu (a bebechami się nie różni to od K100) i transfery mam na poziomie owych Ultr Ekstremalnych. Ludzie chwalą również Goodramy, więc możesz jakąś z x133 szybkością zakupić, jeżeli uważasz, że akurat Twój aparat będzie szybszy.
 
zigger  Dołączył: 08 Lis 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Jeśli chodzi o pamiątki, to ja bym kupił breloczek z Moniką Belucci.

Monika zapewne dobrą bylaby pamiątką, ale ponadczasowy w naszych szerokosciach jest wskaznik pogody czyli 'Góral z góralką' :mrgreen:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zigger tu, w Bydgoszczy - w przeciwieństwie do Olsztyna zapewne - występowanie górali jest mocno ograniczone. Mógłbyś więc rozwinąć swą myśl?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Ludzie chwalą również Goodramy, więc możesz jakąś z x133 szybkością zakupić
takie to tylko x100 są. A nie, 4 GB ma x150.
 
kotkot Dołączył: 15 Wrz 2006
Witam !!!
Czy w Pentax K 100 D można widzieć na LCD fotografowany obraz czy trzeba tylko patrzeć przez wizjer fotografując go. Czy jest jakas opcja aby wlaczyc widzenie fotografowanego obrazu na LCD.Proszę o info.Pozdrawiam
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
kotkot, nie można, bo to lustrzanka. Z lustrzanek chyba tylko Olympus E330 i Canon 20Da tylko umożliwiają takie rzeczy
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
To nie jest kompakt, nie możesz. Tylko przez wizjer.

[ Dodano: 17-01-07, 19:52 ]
Jarek Dabrowski, znowu mnie ubiegłeś :-/
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Jarek Dabrowski, znowu mnie ubiegłeś
Ubiec - to mała sztuka, ale ubiec przez wizjer, to jest coś.

[ Dodano: 2007-01-17, 13:54 ]
Poa tym, wspominałem już, że w piątej klasie miałem 9.2s na 60m.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Jeszcze Fuji S3 i Panasonic L1
 
zigger  Dołączył: 08 Lis 2006
Michu napisał/a:
Zigger tu, w Bydgoszczy - w przeciwieństwie do Olsztyna zapewne - występowanie górali jest mocno ograniczone. Mógłbyś więc rozwinąć swą myśl?

Michu, piszac o szerokosciach geograficznych, mialem na mysli calutki Poland (Bydgoszcz rowniez :-P ). Cudownosc zestawu pogodowego "Goral + goralka" sprawia, ze nie ma dla niego granic lokalnych, powiem nawet, ze i za bordery internacjonalne. Ostatnio jadac wzdloz polskiego wybrzeza natknalem sie na wiele gastronomicznych atrakcji goralskich, wiec podejrzewam, ze i w Twoim miescie sa takowe. Musisz bardziej sie rozgladac, byc moze oni wychodza po zmroku :mrgreen:
 
marcin711  Dołączył: 08 Sty 2007
Panowie, proszę o wyrozumiałość, dopiero co wyszedłem z analogu
Rozumiem że można kupić pamięć super szybką a potem jeszcze szybszą, ale jaka jest jest optymalna do K100D? Czyli jaką max szybkość ma ten aparat? ktoś wie?

Czy kupić najszybszą na rynku czy wystarczy SD exII , czy x60 czy x150, po prostu nie chcę przepłacać, ale chcę maksymalnie wykorzystać aparat.

sorry ale w pamięci też dopiero wchodzę.

Szczęśliwy od wczoraj :-)

Pozdro Marcin
 

pape  Dołączył: 11 Lis 2006
marcin711 napisał/a:

Czy kupić najszybszą na rynku czy wystarczy SD exII , czy x60 czy x150, po prostu nie chcę przepłacać, ale chcę maksymalnie wykorzystać aparat.

sorry ale w pamięci też dopiero wchodzę.

Szczęśliwy od wczoraj :-)

Witaj,

gratuluje zakupu.

Właśnie zrobiłem testy zapisu 3 rawów.
Transcendent 512MB x80 - 12 s.,
Pretec 2 Gb x133 - 16 s.,
Pretec 512 MB x60 - 22 s.

Przy zapisie na dysk przez czytnik karty zachowują się podobnie.
Może Ci to co pomoże.

pozdrawiam
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
marcin711, myślę, że to może pomóc
http://www.dpreview.com/r...100d/page10.asp
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
marcin711 napisał/a:
Czy kupić najszybszą na rynku czy wystarczy SD exII
Wydaje mi się, że Sandisk Ultra II wystarczy. Mam dwie takie i są wystarczające.
 
Payti  Dołączył: 20 Sty 2007
Witam,
czy K100D obsługuje poprawnie karty 4GB i większe? Jakie macie sprawdzone?

Pozdrawiam,


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach