pape  Dołączył: 11 Lis 2006
Fafniak napisał/a:
Markofot, - a widziales ile nowych aut jest w serwisach ?

Chyba wszystkie - przegląd zerowy :-P
 

Markofot  Dołączył: 28 Gru 2006
Zrozumcie obawy planującego zakup kasetki na zdjęcia.
napewno % napraw jest identyczny dla wszystkich producentów (statystyka), ale chcialobysię, żeby Pentax był lepszy :-P
Wierzę, że jest :-B

Pozdrawiam
M
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
a ja sadze, ze czesc tych "napraw" to fanaberie nowych cyfrowych uzytkownikow 8-)
 
jawu  Dołączył: 08 Lut 2007
heh
witam ponownie
dzisiaj apollo przysłało mi nowy aparat
zrobiłem kilka fotek i wygląda na to, że wszystko jest ok :)

podsumowując:
12.02.07 - wysyłka aparatu do apollo
13.02.07 - telefon do apollo
14.02.07 - telefon do apollo
20.02.07 - kolejny telefon do apollo (tym razem obiecali wysłać tego samego dnia lub najpóźniej następnego)
22.02.07 - otrzymałem nowy aparat :)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
jawu napisał/a:
12.02.07 - wysyłka aparatu do apollo
13.02.07 - telefon do apollo
14.02.07 - telefon do apollo
20.02.07 - kolejny telefon do apollo (tym razem obiecali wysłać tego samego dnia lub najpóźniej następnego)
22.02.07 - otrzymałem nowy aparat :)
A te trzy telefony oddali, czy wzięli sobie?
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
A te trzy telefony oddali, czy wzięli sobie?


wystawili na Alledrogo aby zwróciła im się K100d wysłana do jawu :mrgreen:
 
::ART::  Dołączył: 06 Sty 2007
Mam jedno małe pytanie które powstało bardzo niedawno.
Aparat o którym mowa to K110D.

Zauważyłem że obraz w wizjerze jest pokryty prożkami zaczynającymi się w centrum wizjera i rozchodzącymi się w prawą i lewą część wizjera.
Najlepiej to widać kiedy aparat jest skierowanym na jasny, jednolity dobrze oświetlony obiekt, np. biała ściana. Ilość rzędów prążków jaką zauważyłem to 3 po jednej i trzy po drugiej stronie od centrum wizjera.

Czy to jest normalne, a może to wada mojego egzemplarza (oby nie).
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
::ART:: tak to normalne mam k100d i te same paski nie wiem czy po trzy bo nie liczyłem :mrgreen: ale tak są więc to chyba normalne

cześć
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
awakqwq napisał/a:
te same paski nie wiem czy po trzy bo nie liczyłem
To wersja limitowana dla ABSów.
 

Radzik  Dołączył: 24 Lip 2006
Może to linie ścieżek do podświetlania pkt AF?... no, ale ja się nie znam... u mnie jest sam kurz :]
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Wystarczy przeczytać instrukcje,te prążki mają pomagać w ręcznym ustawieniu ostrości.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
::ART:: napisał/a:
Zauważyłem że obraz w wizjerze jest pokryty prożkami zaczynającymi się w centrum wizjera i rozchodzącymi się w prawą i lewą część wizjera.


w K10d też to spostrzegłem. Na początku myślałem, że zostawiłem odcisk palca na wizjerze
 

zasiu  Dołączył: 16 Gru 2006
jawu napisał/a:
heh
witam ponownie
dzisiaj apollo przysłało mi nowy aparat
zrobiłem kilka fotek i wygląda na to, że wszystko jest ok :)

podsumowując:
12.02.07 - wysyłka aparatu do apollo
13.02.07 - telefon do apollo
14.02.07 - telefon do apollo
20.02.07 - kolejny telefon do apollo (tym razem obiecali wysłać tego samego dnia lub najpóźniej następnego)
22.02.07 - otrzymałem nowy aparat :)


Ja kupiłem K100D w warszawskim Saturnie, miał dziwną plamkę na matrycy. Oddałem do serwisu gwarancyjnego 15.01. Po dwóch tygodniach zadzwoniłem do Saturna (aparat miał już być), spytałem dlaczego nie ma, powiedzieli, że transport może trwać do tygodnia. Jak zadzwoniłem później, zrzucili sprawę na Apollo, telefon do Apollo nic nie wyjaśnił ("sprzęt w Niemczech, nic nie wiemy"). Osobista wizyta i dali mi nowy sprzęt po 21 dniach roboczych (13.02). Jak bym się nie interesował i nie naciskał to bym pewnie jeszcze czekał... Ogólnie nikomu nie życzę, aby tracił aparat zaraz po zakupie.

Ale jestem o tyle mądrzejszy, że znam już swoje prawa (np. reklamowanie towaru jako niezgodności z umową wg ustawy, 14 dni roboczych bez odpowiedzi i po sprawie:)).

No i druga rzecz, że w dużych sklepach RTV-AGD dezinformacja klienta jest na porządku dziennym (np. twierdzenie, że w przypadku zakupu sprzętu uszkodzonego nie można od razu żądać wymiany; gadanie, że nie można sprawdzić sprzętu w sklepie ze względów bezpieczeństwa; żądanie, aby w końcu wymienić uszkodzony sprzęt na sprzęt w tej samej cenie lub droższy). Inspekcja handlowa powinna ostro się dobrać do tyłków RTV-marketom:-)
 

whtek  Dołączył: 04 Mar 2007
Witam wszystkich,
jestem zupełnie nowy na tym forum, choc śledzę je juz od dawna. W zeszły czwartek zostałem świeżym posiadaczem K100D (zakupiony w Agito). Nad jego zakupem zastanawiałem się juz od połowy grudnia zeszłego roku i po wielu zmainach decyzji wybór padł własnie na K100D.
Porównuję go do nikona D50 na którym czasem pracuję w pracy i prawde mówiąc K100D miło mnie zaskoczył, choc brak mu paru drobiazgów np. zmiany natężenia błysku wbudowanej lampy za pomocą pokrętła (chyba że gdzieś o tym piszą w instrukcji a ja nie doczytałem).
(Nie wiem dlaczego niektórzy na forum narzekają na głośną prace lustra w nim, prawde mówiąc D50 głośniej pracuje a nikt na niego nie narzeka). :-)
Pozdrawiam - Szczęśliwy posiadacz K100D
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
whtek, witamy serdecznie i tu się wpisz:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=3202
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
whtek napisał/a:
jestem zupełnie nowy na tym forum, choc śledzę je juz od dawna
A jak ja wam mówiłem jakiś czas temu, że ktoś nas śledzi, to chcieliście się na kaftan zrzucać.
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
whtek napisał/a:
jestem zupełnie nowy na tym forum, choc śledzę je juz od dawna
A jak ja wam mówiłem jakiś czas temu, że ktoś nas śledzi, to chcieliście się na kaftan zrzucać.


hehehehe dobre
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Na kaftan to chcieliśmy się zrzucać, bo nie miałeś garnituru na studniówkę.
 
::ART::  Dołączył: 06 Sty 2007
Po dłuższej przerwie mam kolejne pytanie odnośnie mojej KaSetki.
Czy jest możliwość ustawienia wbudowanej lampy w tryb synchronizacji z długim czasem naświetlania?
Prawię zawsze focę w trybie priorytetu przesłony i ostatnio chciałem przełączyć lampę w tryb synchronizacji z długim czasem i jakoś nie mogłem znaleźć tej opcji? Czy je w ogóle nie ma w KaSetce?

P.S. Muszę się przyznać że nie przeczytałem instrukcji obsługi i nie wiedziałem że tak jak napisał (fola) prążki w wizjerze mają pomagać w ręcznym ustawianiu ostrości i nadal nie wiem jak te prążki pomagają w ręcznym ustawianiu ostrości bo instrukcji nadal nie przeczytałem ;-) Jeśli ktoś wie to może się wypowiedzieć.
Pozdrawiam.
ART
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
::ART::, To przeczytaj, ja pierwsze co zrobiłem to przeczytałem instrukię, ułatwia to życie z K100... :roll:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach