bluedog  Dołączył: 21 Lut 2007
ART - tu pisałem o synchro lampy http://www.cyberfoto.pl/newreply1516545.htm
 

Tomaszttr  Dołączył: 23 Lut 2007
ARRRGGGHHHHH!!! :evil:
No tak. Ludziska nie czytają instrukcji, każdy zna sie na wszystkim najlepiej, potem idą do sklepu, macają aparaty i wypisują w sieci różne p***** :mrgreen:
A to Canon do kitu, Pentax za głośny i połowa rzeczy nie działa, Nikon nie taki dobry jak mówią, a pozatym coś jest nie tak, bo nie ma gdzie w tym cholernym D50 filmu wlożyć. Zapomnieli chyba o tej klapce z tyłu... :-x
Niestety znam całe stada ludzi, którzy coś kupią i nie czytają instrukcji. Potem tylko włączony zielony programik na aparacie za 20 kilo i 500 zdjęć na godzinę :shock:

Zwracam się do tego Narodu, niech czyta instrukcje, najlepiej przy :-B , one naprawdę wiele wyjaśniają.
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
Narod by czytał tylko te niedobre sprzedawcy nie daja instrukcji - bo czytanie na ekranie czy bawienie sie w drukowanie juz nie jest takie fajne.

pozdrawiam wszystkich. ktorzy nie dostali instr. w ojczystym jezyku w postaci ksiazeczki o formacie a5
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
Tomaszttr, Popieram czytanie instrukcji, sa podstawa do pracy na sprzecie. Zawsze zaczynam od instrukcji i polecam.
dreamka, Witamy w Klubie Forum i milo nam, ze pomoglismy przy wyborze aparatu. PENTAX K 100D jest DB!!! Cały czas testuje i tez dokonalem wyboru dzieki kolegom z forum, sa nie zastapieni. Pozdrawiam...
ttb, Kupujemy sprzet z polskimi instrukcjami :!: Ja jeden aparat oddalem bo nie bylo instrukcji (kase juz oddali!!!) i kupilem druga "seteczke" oczywiscie z polska instrukcja.
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
Tomaszttr, Taka jest prawda, niestety, nikt mi kitu nie wcisnie :!:
 
SamiSwoi
[Usunięty]
Witam, mam pytanie do posiadaczy kasetki, noszę się z zamiarem kupna i wczoraj przy testach dziwna rzecz zobaczyłem. Otóż patrząc w wizjer widziałem różne odblaski, tak jakby muszla była za mała i przykładowo zbierała różne światło, a to było w miejskiej macalni i lamp tam od licha. Czy to przypadłość kasetki? Dziękuję!
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
gucio - no jeden ci juz wcisneli - i to 18-55 :mrgreen:
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
ttb, Poprzedni był bez instrukcji PL, dlatego oddalem. Bylo to body, a drugi kupilem z "kitem" i jest ok jak na razie.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
SamiSwoi, nic takiego nie stwierdziłem...
 

Alfx  Dołączył: 25 Sty 2007
u mnie też jest OK!
Dziwne rzeczy opisujesz.... może tak dokładniej? Źle ostrość ustawiona?
 

bluedog  Dołączył: 21 Lut 2007
Cytat
Czy to przypadłość kasetki?


:shock: w wizjerze jeszcze mi się nie zdarzyło... a ogólnie to do tej pory z krótkim kitem tylko raz złapałem złośliwego blika, ale od wody pod niskie słońce i przez drzewa /ryzykownie zatem/ - i raczaj winiłbym skylighta :roll:

 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
SamiSwoi napisał/a:
Witam, mam pytanie do posiadaczy kasetki, noszę się z zamiarem kupna i wczoraj przy testach dziwna rzecz zobaczyłem. Otóż patrząc w wizjer widziałem różne odblaski, tak jakby muszla była za mała i przykładowo zbierała różne światło, a to było w miejskiej macalni i lamp tam od licha. Czy to przypadłość kasetki? Dziękuję!

ponieważ nie jest to muszla oczna z prawdziwego zdarzenia, tylko raczej osłonka wizjera, to faktycznie może się zdarzyć, iż przy silnym boczny/tylnym oświetleniu jakiś odblask dostanie się do wnętrza ponieważ raczej trudno dokładnie zasłonić okiem i policzkiem całą muszlę... tyle, że to chyba nie jest przypadłość "kasetki", tylko po prostu tego typu wizjerków. Sam rozglądam się za prawdziwą muszlą oczną do K100D, ale nie wiem tak naprawdę, gdzie takie znaleźć. :-/
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
bluedog, to na pewno od filtra. Mnie też się zdarzyło, od tej pory nie używam filtrów w roli osłonki na obiektyw.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Sam rozglądam się za prawdziwą muszlą oczną do K100D, ale nie wiem tak naprawdę, gdzie takie znaleźć.

Na Allegro czasem chodzą - w zasadzie podobno pasują wszystkie do pentaxów (piszę podobno, bo sam nie sprawdzałem).
 

bluedog  Dołączył: 21 Lut 2007
Bronek napisał/a:
...nie używam filtrów w roli osłonki na obiektyw.


A ja już mam taki nawyk, bo uratowałem tak kiedyś sigmę... ale raczej nie przywiązywałem zbytniej wagi do ich jakości - teraz postanowiłem jednak zainwestować w coś z górnej półki i rozpoczynam polowanie. Myślę B+W, może heliopan... ale najpierw jednak smc FA-J 75-300. Jednak nawet słabsze szkło "w całości" bije na głowę najlepsze telekonwertery :-? no i nie waży tyle ton, co mój vivitar :mrgreen:

Ten blik to Hoya 1B standard - właściwie nie takie ostatnie badziewie... chyba :?:
 
Lech06  Dołączył: 24 Mar 2007
No to przedarłem się przez 16 stron tego topiku i kilka innych. :-B
Aktualnie mam Fuji 5600, planuje w najbliższym czasie zakupienie KaSetki. Nic nie ma idealnego, ale ten ma wiele zalet. Chciałbym przeznaczyć około/lekko ponad 3000zł, z jakimś szkłem i lampą. Body K100D pewnik, szkło ?? zapewne kit 18-55, lampa jeszcze trudniejszy wybór ??
Dzisiaj jeszcze :-B :-B Jutro będę czytał dalej forum ;-)

Fajna, wesoła, przyjacielska atmosfera jest na tym forum :-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kheyyy Lech06.
Skoro już podjąłeś decyzję odnośnie aparatu i szkła, to może lampka FGZ 360? Zapytaj w Aster-foto o wycenę, byćmoże się zmieścisz w budżecie.
Ze złych wieści: zdajesz sobie sprawę, że to dopiero początek wydatków?
 
Lech06  Dołączył: 24 Mar 2007
Wiem
Michu napisał/a:
Ze złych wieści: zdajesz sobie sprawę, że to dopiero początek wydatków?

Wiem ;-) ale choroba się zaczęła :mrgreen:
Michu napisał/a:
lampka FGZ 360

W sumie to tylko ją krytykujecie na tym forum.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jest jeszcze 540, ale to już inna furmanka cenowa. O Sigmie też możesz poczytać. Więc jest nieźle. System. Trzy lampy w tym jedna niezależna. Ale to przywilej systemu niszowego.
 
Lech06  Dołączył: 24 Mar 2007
Z tych co wyliczaliście to:
499zł Tumax 386AFZ (Pentax)
593zł SOLIGOR DG-420 Z
969zł Pentax AF 360 FGZ
999zł SIGMA EF-500 SUPER DG
1769zł Pentax AF 540 FGZ
Ceny przykładowe http://www.fotozakupy.pl/...owe__do_pentaxa

Idąc w Pentaxa AF360 lu Sigmę EF500Super to komplet wyniesie około 3500zł
Zobaczymy, jeżeli dużą częścią zdjęć będą zdjęcia przedmiotów na sprzedaż w pomieszczeniach, więc lampa zewnętrzna byłaby bardzo przydatna.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach