Matewka  Dołączył: 16 Wrz 2006
Asus napisał/a:
Bardzo byłbym usatysfakcjonowany, jeżeli osignąłbym chociaz takie efekty.
Hmm... Dla mnie te "efekty" są gorsze od K10D. Na zdjęciu ze ściereczkami wszystko jest nieostre, a na tym z tablicą jest pełno aberracji (no ale to już wina obiektywu). Oprócz tego kolory są jakieś takie... jakby mniej kolorowe niż w K10D ;-P

Jeśli ja, fotoamator, nie mam racji, to możecie mnie zlinczować - pozwalam ;-P
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
No, to nie jest tak, że przy dowolnym ISO przy pwiększeniu 100% (1:1 patrząc na piksele) otrzymujesz obraz ostry jak żyletka - ja już się wyleczyłem z takich oczekiwań.... Dla mnie ostateczna ocena następuje na zdjeciu - dobrze, jak zrobię A4. Jeżeli (po odpowiedniej - podkreślam z mocą - amatorskiej - obróbce (w tym po wyostrzaniu, ma się rozumieć) ogladam zdjęcie z normalnej odległości patrzenia (czyli +/- 2 x przekątna zdjecia, lub dalej) i subiektywnie oceniam, że jest dobre - to znaczy ładne, kolorowe, ostre 8-) i oddało to, co sfotografowałem w taki sposób, jak mi się zdawało, że bedzie najlepiej - to znaczy, że zdjecie jest w porządku.

Mając na uwadze to co napisałem powyzej, to sample z tej strony:
http://www.imaging-resour...100D/K100DA.HTM
są bardzo przyzwoite. Moim zdaniem, ma się rozumieć :mrgreen:
 
Asus Dołączył: 20 Wrz 2006
Ten test jest mimo wszystko lepszy niż EOS 400D. Nie doczytałem się jednak jakimi obiektywami były robione. Jeżeli jest to obiektyw kitowy to wyniki nie sa chyba takie najgorsze dla K100. Niestety nie ma podobnego testu dla K10
Aberracje u Nikona i Canona są duzo większe (w testach na tej stronie).

Tak naprawdę to miałbym ochote przynajmniej na takie efekty albo lepsze jak zamieszczone na tej stronce.

http://nikonimaging.com/g.../d80/sample.htm

Chciałbym znaleźć obiektyw Pentaxa o takiej rozdzielczości (zdjecie nr.2).
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
hm fakt! no no no! ta pani na numerze 2. robi wrażenie 8-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Asus, -hmmm jezeli mnie pamiec nie myli to moj 85 2.0 ma tak przy f4 :-P

A tak na serio to zobac zjaka przeslone uzyli do tej foty....
Szkoda ze niemozna tego jakos porownac ale wedlug mnie kazda dluga stalka moze stanac w szranki z tym obiektywem
A jak podlaczysz 85 1.4 lub 77 1.8 to takie efekty bedziesz mial przy 2.8 :mrgreen:
a tu fota z K10D i 70 limited 9chyba) przy f4:
http://www.pentax.co.uk/i...D/Image%204.JPG
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
tys prowda :mrgreen: Nasza nawet ładniejsza 8-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
a jak bedziesz chcial to ci przesle fragmenty foty z 85 2.0 przy f4 lub 5.6 .....

[ Dodano: 2006-10-10, 21:19 ]
z baaaardzo ladna modelka..... 8-) :evil:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pewnie ze chce - ale czemu fragmenty modelki? Jak ładna, to całą proszę :roll:
 
Asus Dołączył: 20 Wrz 2006
Tylko, że taki obiektyw to jest dla mnie już poza zasiegiem (6490 - foto-net)
Tu sa jego osiagi w testach.

http://www.photozone.de/8..._28vr/index.htm
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
dawaj maila priva
to ci podesle.....

[ Dodano: 2006-10-10, 21:47 ]
Asus, - no wiec kup stalki pentaxa i nie wydziwiaj....potrzebujesz zooma - robisz jakas reporterke ? Jezeli nie to prosze przestan ..... nie masz potrzeby kupowania zooma...kup lekkie szkla ...a najlepiej 77 70 lub 85 FA :D - koszt do ok 800-900$
czyli taniej niz ten zoom :D a efekty swiatne
a jezeli nie stac cie na te stalki kup 135 3.5 K - jezeli jestes z warszawy to pozycze ci to szklo to zobaczysz co moze...
moze ci wystarczy....wedlug mnie bardo fajen male lekikie szklo
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
(poszło na PW - ciekawe kiedy to zobaczysz)
 
Asus Dołączył: 20 Wrz 2006
Fafniak:
Przepraszam. Już nie będę wydziwiał. Trudno jest jednak zdecydować się na pierwsze szkło mając ograniczone mimo wszystko środki finansowe. Stąd te troszkę prowokujace spostrzeżenia. W tej chwili podjęta została decyzja co do puszki. K10 i koniec kropka. Choćbym miał czekać na nią do wiosny. Powoli dojrzewam do takiego rozwiązania opartego na stałkach. Chociaż zalety uniwersalności zoom-a są niewątpliwe. Z drugiej strony świadomość tego, że kupując nawet ten drogi zoom to i tak w końcu ograniczę się do wąskiego zakresu przysłon i ogniskowych mocno mnie wyhamowuje.

Co to za obiektyw 135 3.5 K? To nie jest czasem Jupiter od Zenita?
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
A odnośnie opisu zdjęcia nr 2 :
obiektyw: 70-200mm
ogniskowa: 48mm
Coś tam jest namieszane moim zdaniem :evil:
 

marynata  Dołączyła: 11 Paź 2006
Najpierw się przywitam - to mój pierwszy post. :-D
Co do dostępności K10D, to w sklepach internetowych http://www.digit-photo.com kosztuje z kitem 979,52 euro, a na http://www.technikdirekt.de (firma sprawdzona) 999 euro. Na realizację zamówienia trzeba parę dni poczekać, ale nie ma żadnej informacji o tym, żeby zamówienia miały ciągnąć się do wiosny. Skąd takie wieści?
 

mycielski  Dołączył: 20 Kwi 2006
No to teraz czekamy kto pierwszy napisze mam juz kadyszke :-)
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Dostępność K10D
Wygląda na to, że tak jak sądziłem (z doświadczenia z czekaniem na K100D) trzeba jeszcze będzie poczekać na K10D. W Japonii ma być dostępny 30 listopada, więc u nas pewnie już w styczniu będzie można kupić (no, najpóźniej w lutym :-) ).
Chyba, że Pentax chce rzucić korpusy na całym świecie tak aby były dostępne dla wszystkich na gwiazdkę, a teraz tylko produkuje, produkuje, produkuje....
Ciekawe czy Samsung ma już swoje linie produkcyjne na GX-10 i zwiększy w ten sposób dostępność tego korpusu czy też Pentax musi produkować nadal na dwa fronty?

W sumie mi to teraz "rybka". Mogę spokojnie czekać na premierę i kibicować dobrej sprzedaży Pentax-a, żeby miał kasę na wydawanie nowych obiektywów i rozwój linii, żebym miał na co wymienić swój korpus jak już mi się znudzi (zakładam że nie padnie).
 

komar  Dołączył: 19 Kwi 2006
A swoja droga ciekawe kiedy w koncu pokaza jakies sample z wysokim ISO?
Moze K10D nie jest jednak jeszcze w 100% gotowy, i cos tam jeszcze przy nim majstruja?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
komar, - ja juz bym kupil K10D....bo am tak dosc istD..mojego ogzemplarza.....
nawet rozwazalem zakup k100D na chwile....(czyli pewnie 4 miechy :D) ale nie wiem jak mialbym przestawic sie na sterowanie 1 kolkiem...
 

mklnet  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:

nawet rozwazalem zakup k100D na chwile....(czyli pewnie 4 miechy :D) ale nie wiem jak mialbym przestawic się na sterowanie 1 kolkiem...

Ale to całkiem proste - amputacja prawego palca wskazującego ;-)
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
W Japonii bedzie juz mozna kupic pod koniec pazdziernika :mrgreen: Sa juz info w sklepach.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach