GrzegorzM Dołączył: 02 Maj 2006
 
PiotrB. napisał/a:
W Japonii bedzie juz mozna kupic pod koniec pazdziernika :mrgreen: Sa juz info w sklepach.



Pani Karina z Apollo to potwierdziła (powiedziła "taką mam informację"): K10D będzie w Polsce na początku listopada!
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Fafniak napisał/a:
komar, - ja juz bym kupil K10D....bo am tak dosc istD..mojego ogzemplarza.....
nawet rozwazalem zakup k100D na chwile....(czyli pewnie 4 miechy :D) ale nie wiem jak mialbym przestawic się na sterowanie 1 kolkiem...


A moze tak chwyc sie za 67 i LXa i nie marudz... :?: :lol: :mrgreen:

Normalnie bez DSLR to sie juz zyc nie da... :-P

Pzdr
Spinner
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
PiotrB. napisał/a:
W Japonii bedzie juz mozna kupic pod koniec pazdziernika :mrgreen: Sa juz info w sklepach.

No to ja nie wiem jak będzie w Japonii, ale na stronce:
Link do news-ów
podali info, że ze względu na duże zainteresowanie K10D będą dostępne dopiero od 30listopada, żeby zapewnić wystarczające dostawy!
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Masz racje, kobitka moja przetlumaczyla. Ale w sklepach jest napisane pod koniec pazdziernika! Jesli to prawda, to wszystko przesunie sie o jeden miesiac. :-/
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
News jest z dzisiaj, więc po prostu zmienili decyzję o dostawach, a sklepy nie sprzedadzą i tak czegoś, czego nie dostały.

Szczerze mówiąc to nie potrafię ocenić tej strategii. Czy lepiej byłoby dla nich gdyby teraz sprzedali to co już wyprodukowali, czy też czekać, podgrzewać atmosferę, wypuścić pare nowych zdjęć na wysokim ISO zabijających konkurencję a później rzucić większą ilość aparatów, żeby sprzedać wszystko jak najszybciej? Może oni nie wierzą, że zrobili taki hit i boją się, że po pierwszej sprzedanej serii coś będzie nie tak i zostną na lodzie? O co tu chodzi?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
gebi, aa być może po prostu ich moce, możliwości produkcyjne nie są wystarczające, aby zaspokoić zapotrzebowanie rynku?
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jak juz Ewa pisala wczesniej - Pentax w swoich najsmielszych marzeniach nie przewidzial az tak duzego zapotrzebowania na K10D, stad problem ;-) Ale o ile pamietam wiekszym tez to sie zdarzalo - D200 dobrym przykladem - na poczatku trudno bylo go kupic od reki, na BH Photo czesto bylo "out of stock" ;-)
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
sołtys napisał/a:
gebi, aa być może po prostu ich moce, możliwości produkcyjne nie są wystarczające, aby zaspokoić zapotrzebowanie rynku?

Ależ ja to rozumiem. Sami przecież tak napisali w tym news-ie, że zainteresowanie jest zbyt duże. Ale przecież coś tam już wyprodukowali, przecież nie zrobili K10D wyłącznie jako ciekawostki do swojego muzeum, tylko zamierzali go sprzedawać od października.
Dlatego pytam czy nie lepiej byłoby już tej części sprzedać i produkować na bieżąco. Chyba, że nie chcą żeby Polacy się na nich obrazili, że K10D jest dostępny w Japonii, a dla nas go brakło :-)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
tak czy inaczej jak widać będzie to hit ii zapewne przybędzie Pentaksowi sporo nowych użytkowników - it's goooood!!! :mrgreen: .... aby sie tylko nie okazalo, ze to bedzie straszna kaszana :evil: (tfuu, tfuuu, sołtys - wypluj to ... tfuu, tfuu .... no mówie tfuu tfuu)
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
aby się tylko nie okazalo, ze to bedzie straszna kaszana

sie poczeka sie zobaczy, ja tam wrzucam na luz i spokojnie czekam na rozwój wydarzeń w temacie kadyszki 8-)
 
GrzegorzM Dołączył: 02 Maj 2006
tomecki napisał/a:
...ja tam wrzucam na luz


A mnie chyba jasna krew zaleje!!! :evil:
Umówiłem się na robienie zdjęć przedszkolakom (120 urwisów) z Św.Mikołejem 5 grudnia. A tu będzie dupa blada!
Przed urlopem chciałem kupić K100, ale musiałem wyjechać 18 sierpnia, a w sprzedaży aparat był po lekkim poślizgu (chyba statek miał niekorzystne wiatry) od 20.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki ja również ;-) chciałem tylko nieco dynamiki dodać do dyskusji, a nie tylko "super k10d! super k10d" :-P ;-)
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
sołtys, No właśnie bo jak Nikoś pokazał D80 to się wszyscy mało zbiorowo nie posikali, a teraz wejdź na ich forum to dopiero mają topiki, a to prześwietla a to niedoświetla, a to nie do końca już taki super hiper ekstra full wypas, a to się okazało że jak za dotykiem czarodziejskiej róźdźki D80 nie robi sam pięknych i technicznie idealnych fotek itd itd, tak więc ja narazie mam czym focić 8-) nic mnie nie ciśnie, poczekać mogę a że już na 99% wiem że będzie to Pentax to jestem spokojny a czy kadyszka czy kasetka to sie zobaczy ;-)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
ee no bo wiadomo, ze nikon to przecież taka mała, nic nieznacząca firma, więc jakby mogli zrobić perfekcyjnie dopracowany aparat. Ludzie sie nacieli i tyle. Jakby poczekali na K10D, który napewno będzie super hiper ekstra full wypas, bo to przecież Pentax :mrgreen:
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
Jesli chcez 77, to jak Ci pisalem, moge wyslac paczka. Dobrze zabezpieczona. Daj znac.

Hej
A jaka jest cena czarnego 77? Masz zeby wyrazo cpinie?czytalem ze nawet nawet....:)
Zartuje oczywiscie!
Alek

[ Dodano: 2006-10-13, 18:36 ]
Fafniak napisał/a:
a jak bedziesz chcial to ci przesle fragmenty foty z 85 2.0 przy f4 lub 5.6 .....

[ Dodano: 2006-10-10, 21:19 ]
z baaaardzo ladna modelka..... 8-) :evil:

ja tez chce ale tez cale! co tak fragment, sprawdze jak Zony nie bedzie.wyslij na pw
Alek
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
gebi napisał/a:
Ale przecież coś tam już wyprodukowali, przecież nie zrobili K10D wyłącznie jako ciekawostki do swojego muzeum, tylko zamierzali go sprzedawać od października.


dla mnie to zrozumiałe - nie chcą zrobić produktowi antyreklamy. Jeżeli coś się pojawia na rynku w ilościach niewystarczających, to od razu zostanie ta "wada" zauważona, i zła opinia o produkcie będzie zabijać sprzedaż w dalszej perspektywie. Nawet jeżeli już po rozpoczęciu sprzedaży zostanie uruchomionych N linii produkcyjnych. Zdecydowanie lepiej uruchomić kolejne linie produkcyjne wcześniej, przed rozpoczęciem sprzedaży. W ten sposób chronią markę.


B.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Najwcześniej K10D ma pojawić się nie w Japonii, a w Europie (w Niemczech) ok. połowy listopada. Początkowy termin połowa-koniec października nie mógł być dotrzymany, ale Niemcy mają priorytet (może ze wzgl. na Photokinę, może siedzibę Pentax Europe i mocną tradycję). Jednocześnie poinformowano, że pierwsze ilości dostarczone na rynek będą ograniczone.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
W poniedzialek bede w sklepie, dowiem sie, moze japonce powiedza kiedy beda K10D. Pozdrawiam jeszcze z goracej Japonii (tylko28) :mrgreen:
 

Matewka  Dołączył: 16 Wrz 2006
Nie wiem czy było już wspominane, ale jest kolejna zapowiedź K10D - tym razem na cyfrowe.pl

http://www.cyfrowe.pl/kar...?idProdukt=2546
 
robi  Dołączył: 27 Wrz 2006
Ciekawe że jakos nie widać zapowiedzi klona z logo Samsunga.
A może tyko ja jestem nie dośc uważny :roll:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach