plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Robi - podany przez Ciebie drugi wariant jest prawdziwy :mrgreen:
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=4884
 
Asus Dołączył: 20 Wrz 2006
Jest już w zapowiedzich foto-net.pl.

Podobno będzie za 10 dni i ma kosztować około 3700zł.
Może jednak nie będzie trzeba czekać do wiosny....
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Asus napisał/a:
Jest już w zapowiedzich foto-net.pl.

Podobno będzie za 10 dni i ma kosztować około 3700zł.
Może jednak nie będzie trzeba czekać do wiosny....

3550 zł.

Czyżby ktoś zbliżył się do proporcji, którą kiedyś ułożyłem?

Obecnie, K100D + 18-55 jest do kupienia za 2700 zł. Mając te dane można ułożyć proporcję:

  699        999
-------- = --------
  2700        x

x= 3858
 
Asus Dołączył: 20 Wrz 2006
No proszę...
Ceny już zaczynają się zmieniać z godziny na godzinę.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wydaje mi sie, ze najlepiej, to poczekac do konca miesiaca. Moze zmieni sie sytuacja, fabryka moze nadprodukuje korpusy, itp. Poczekajmy, a z cena rowniez. W Japonii bedzie kosztowac body 139000 jencow czyli 3614 zl, wydaje mi sie, ze cena bedzie inna, jaka, nie wiem, nie powiem. Chyba ze zmienia cene, ze wzgledu na duze zapotrzebowanie? :mrgreen:
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Hmmm... no to wyglada, ze mamy cene jak w Japonii :mrgreen:
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Hłe hłe! Bardziej mnie interesuje jak szybko owa cena będzie spadać... Ale pewnie nie szybko, zważywszy na jej atrakcyjność i zainteresowanie aparatem.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Albo ja mam problemy z oczami, albo nie ma tam info o terminie dostawy :roll:
 

komar  Dołączył: 19 Kwi 2006
Juz chyba taka prosba na forum byla, wiec ja tylko ponawiam.
Czy Szanowni Administratorzy zechcieli by umiescic w Newsach jakies info o K10D.
Chyba najnowsze dziecko Pentaxa, ktore spowodowalo, ze zuzycie pampersow w naszym nadwislanskim kraju znaczaco wzrosło, zasluguje na to?

Pozdrawiam
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Hmmm... no to wyglada, ze mamy cene jak w Japonii :mrgreen:

A ponoc w Szwajcarii maja byc po....700 euro i generalnie jest tam najtaniej w Europie a VAT bliski temu w NY
 
Asus Dołączył: 20 Wrz 2006
Foto-net bierze się bardzo poważnie do sprzedaży Pentaxa. Właśnie dołaczył do swojej oferty cała gamę obiektywów, a miał ich tylko dwa.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Alek napisał/a:
sylwiusz napisał/a:
Hmmm... no to wyglada, ze mamy cene jak w Japonii :mrgreen:

A ponoc w Szwajcarii maja byc po....700 euro i generalnie jest tam najtaniej w Europie a VAT bliski temu w NY


Jeżeli już to cena we Fr Szwajc.
Oglądałem porównanie cen na Pentaxlife.com i z niego wynikało, że najniższa cena na Świecie jest... w Szwajcarii. Ceny do porównania dostarczyli czytelnicy serwisu. Tylko, że kiedy próbowałem znaleźć firmy oferujące kadyszkę w tym kraju, to okazało się, że jakoś nie było żadnej z branży foto, a tylko kompy, DVD, Gry itp. Z praktyki natomiast wiem, że w sprzęt foto Szwajcarzy zaopatrują się głównie w Niemczech.
Wniosek nasuwa się jeden: ceny z Matrixa.
 
kaes  Dołączył: 23 Wrz 2006
emigrant napisał/a:
Tylko, że kiedy próbowałem znaleźć firmy oferujące kadyszkę w tym kraju, to okazało się, że jakoś nie było żadnej z branży foto, a tylko kompy, DVD, Gry itp.

np. http://www.expansys.ch/product.asp?quote=140947
1160 CHF czyli ok. 2900PLN

albo: http://www.toppreise.ch/prod_100904.html
jeszcze lepiej
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Cena exportowa - bez VATu. Do tego trzeba doliczyć polski 22%.

A tak BTW, to expansys zaliczam do kategorii, o których wspomniałem.

[ Dodano: 2006-10-18, 21:01 ]
Ale faktycznie z drugiego linku jest jedna firma z branży. Możliwość obioru na miejscu.

Fotovideoplus
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Ceny eleganckie, cóż z tego jak Szwajcaria lezy poza EU i na granicy dowalą VAT 22%. Chyba, że się mylę...
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Przy przesyłce - napewno. Przy przekraczaniu granicy osobiście z kadyszką na szyi - może nie. Więc co organizujemy wycieczkę? ;-)
Tylko przypomnę, że oni mają swoją roczną gwarancję :-( - nie to co my.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
kaes napisał/a:
emigrant napisał/a:
Tylko, że kiedy próbowałem znaleźć firmy oferujące kadyszkę w tym kraju, to okazało się, że jakoś nie było żadnej z branży foto, a tylko kompy, DVD, Gry itp.

np. http://www.expansys.ch/product.asp?quote=140947
1160 CHF czyli ok. 2900PLN

albo: http://www.toppreise.ch/prod_100904.html
jeszcze lepiej


No, no, no, jesli cena wynosi w drugim linku 2750 zl, czyli 105800 jencow !!!! Musze wydrukowac strone i pokazac im w sklepie, dlaczego za granica jest taniej niz w Japonii ? Podatek w Japonii wynosi 5 % czyli z podatkiem 111,336 jencow!!!!
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
PiotrB. napisał/a:
Podatek w Japonii wynosi 5 %


W Szwajcarii 7,6% (w fotovideoplus w cenie również opłata ekologiczna i wysyłka)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
PiotrB., przecież od samego początku, oficjalna SRP, czyli Suggested Retail Price (cena sugerowana) podawana przez Pentaksa, to $899 za puszkę i $999 za kit. Na żółte dziengi to będzie 106 864 JPY.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jezeli tylko bedziecie organizowac wyjazd po K10d ...natychmiast jade....kiedy?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach