TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
Fotografia nocnego nieba w wykonaniu kasetki.
Wczoraj wybrałem się z kolegą < z forum > na nocne zdjęcia. rzecz jasna zabrałem ze sobą rozładowane baterie zamiast nowe ;-) i zapomniałem wężyka spustowego. tu taka mała ciekawostka Tryb bulb można odpalać za pomocą słuchawek mini jack od telefonów nokia.

3 fotki z kasetki, później wrzucę zdjęcia od kolegi jeszcze ;-) .

A i jeszcze taka ciekawostka, jesteśmy w okresie deszczy meteorytów więc można zaobserwować to zjawisko co noc.

moim zdaniem na czasach długości +15 min kasetka szumi mocniej od kadyszki, a szum jest brzydszy.





 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
TomaSzSz napisał/a:
mała ciekawostka Tryb bulb można odpalać za pomocą słuchawek mini jack od telefonów nokia.


Wykombinowałeś, ale zastanawiam się co jeszcze próbowałeś podpiąć zanim doszedłeś do tego :evilsmile: :?:

Co do zdjęć to wydaje mi się że szkoda katować matrycy na takie zdjęcia bo i tak nie oddadzą tego co dobry film.
 

baudet  Dołączył: 07 Lut 2008
TomaSzSz napisał/a:
tu taka mała ciekawostka Tryb bulb można odpalać za pomocą słuchawek mini jack od telefonów nokia

Podpinasz a potem krzyczysz do słuchawki "Teraz!"?? :-P
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
baudet napisał/a:
Podpinasz a potem krzyczysz do słuchawki "Teraz!"??

a tam: "Nie ma takiego numeru! Nie ma takiego numeru!"
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
karmazyniello napisał/a:
Co do zdjęć to wydaje mi się że szkoda katować matrycy na takie zdjęcia bo i tak nie oddadzą tego co dobry film.

Racja , matrycę warto pomęczyć na takie coś http://images31.fotosik.p...27ab8d0d6d9.jpg , tylko wtedy w słuchawkach można usłyszeć " ... sesja kontrolowana ..."
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Osz w mordę jego... :shock:
Czym to fociłeś?
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Meggido to nie ja a kolega KF z http://extremespotting.com/portal.php a sprzęt
Synta 1500 , soczewka Barlow 2x a na końcu C400D , więcej zdjęć z różnych miejsc w Polsce
na forum extremespotting .
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Bo poszedłem zęby pokleić po upadku szczęki... :mrgreen:
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
gdy wpinasz słuchawki to bulb się włącza od razu ;P a jak chcesz wyłączyć to wyciągasz :mrgreen:
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
pewnie dlatego że sygnał z body przechodzi przez słuchawkę i wraca z powrotem :-)
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Zaczynam doceniać, że mój wężyk ma suwaczek do Bulb, gdy czytam o tych kombinacjach. :-P Ja zrobiłem m.in. zdjęcie z czasem 4:35 i już przy takim i ogniskowych 50mm czy 135mm gwiazdy stały się skośnymi kreskami... 8-)
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
ja się bawiłem ostatnio i wystarczyło 4s by nie poruszyć gwiazd na 400mm
a wężyk też mam z przełącznikiem- ze starego czytnika kart :-)
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Michał K, ale 4s a 4,5 min. to jednak różnica. ;-) Mi przy tak krótkim czasie naświetliłyby się pewnie niewyraźnie tylko najjaśniejsze gwiazdy.
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
hehe ja mam wężyk oryginalny :-D ale zapomniałem z roztargnienia zabrać ze sobą i musiałem się słuchawkami asekurować.. ;-)

[ Dodano: 2008-07-30, 22:35 ]


nowa fotka.
 
Paweł_k10  Dołączył: 08 Maj 2008
tak tak... ta ostatnia to wlasnie z mojego sprzeciku.. Tomek powinien jescze jedna wrzucic bo jest...
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
next. ;-)

 
5ession  Dołączył: 01 Sie 2008
TomaSzSz, imo ładne fotki z tym że ja żadnym ekspertem nie jestem.
Mam tylko pytanie, jak wyglądała ta cała zabawa z szumami, i jak długie były to czasy naświetlania ??
 

Łukaszzz  Dołączył: 15 Wrz 2007
Nie rozumiem za bardzo co mają przedstawiać fotki ?
Imitację spadających gwiazd ? Szumy na K100d ? Testowanie wężyka ze słuchawek ?

Zdjęcie dodane przez gezeb to już wyższa szkoła jazdy. Niezła luneta musiała być do ich zrobienia. Ja uzyskać takie cóś ??
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
A może ktoś flary sfotografuje na nocnym niebie?
 

Kasia  Dołączyła: 30 Cze 2008
Ja flar nie mam ale mam ksiezyc.
K100 + refraktor 700mm

K100+refraktor 700mm + soczewka Barlowa 2x

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach