PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Ja wiem, ja wiem!
O Smoku Wawelskim!

A dowcip pewnie z innego języka. U nas jednak przyjęło się mówić Maria albo Matka Boska, a nie samo Dziewica. Może dlatego że nie mamy rodzajników. W językach, które je mają, użycie rodzajnika określonego przed słowem "Dziewica" wskazuje, że chodzi o jedną, konkretną, wiadomo którą. My możemy najwyżej próbować z dużej litery napisać, ale w mowie to nie działa. Pewnie dlatego zostaliśmy przy Marii. Dlatego naturalnie po polsku dziewczynka nie powiedziałaby "Nie jestem już dziewicą" tylko "Nie jestem już Marią".
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
PiotrR napisał/a:
Ja wiem, ja wiem!
O Smoku Wawelskim!

Co z tym gender?! To już nie Szewczyk Dratewka, tylko Pastereczka Trawka :?: :shock:
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Nie, szewczyk swoją drogą. Ale to ta część przed szewczykiem. Smok, jak wiemy, pożerał dziewice (i barany). A ta dziewczynka zagrała pastereczkę, która uniknęła pożarcia, bo nie była już dziewicą.
W gruncie rzeczy można tu wprowadzić też szewczyka, który, nim jeszcze pokonał smoka, zabezpieczył pastereczkę przed pożarciem. W ten sposób staje się bohaterem podwójnie. Za żonę co prawda dostanie królewnę, ale z tym już pastereczka będzie się jakoś musiała pogodzić.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
PiotrR napisał/a:
zabezpieczył pastereczkę przed pożarciem.

:mrgreen:
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Pastereczkę można jakoś zadekować, ustawić, żeby się głośno nie skarżyła. Na ten przykład Łobzów wydaje się dobrym miejscem.

[ Dodano: 2018-11-13, 11:53 ]
Jasio mówi do Taty:
- Tato pójdziemy do cyrku? Proszę...
- Nie mam czasu - mówi Tata czytając gazetę
- Obiecałeś! A wiesz, podobno pokazują tam taki fajny numer - naga kobieta jeździ na tygrysie.
- No dobrze pójdziemy, Tato dawno nie widział tygrysa.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
szpajchel napisał/a:


PiotrR napisał/a:
Ale po "Kto ci to zrobił" lepszy efekt by był, gdyby nie powiedziała "pani w szkole" tylko np. "dyrektor szkoły".

Bo ja wiem, kontekst stałby się chyba złowrogo zbyt obleśny.

Nie, lepszy byłby "katecheta", na czasie :evilsmile:
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
greentrek, podbiłeś stawkę.

[ Dodano: 2018-11-13, 18:24 ]
Wszystkie osoby poniżej są pełnoletnie :evil:


Idzie sobie góral łąką, a tu widzi jak się para turystów zabawia. Podchodzi bliżej, a oni wcale nie przestają, tylko zmienili pozycję - na pieska.
- A cuz wy tu robicie, panocku?
- Nie widzicie, gazdo, miłujemy się.
- Aaale tak?! Tyz to nie po bozemu...
- Eee tam, toż przyjemność większa. Nie wiecie, że tak to wchodzi pięć centymetrów głębiej i kobitka bardziej zadowolona.
- Eeee, dajcie spokój, panocku, tfu!
Gazda szybko się odwrócił i poszedł w stronę chałupy. Ale coś mu nie dawało spokoju. Przystawał co chwilę, drapał się po czubku głowy. O czymś ciągle myślał.
Gdy tylko wrócił do domu, złapał ołówek, zeszyt i zaczął coś liczyć. Zobaczyła to jego żona:
- A cuz wy tam robicie, gazdo? Jeść wam się nie chce?
- Ano lice, gażdzinko, lice.
- I cuzeście gazdo tam wylicyli?
- Ano, żeście som, gazdzinko, o jakieś pinć kilometrów niedo....
 
zloty_2000  Dołączył: 27 Wrz 2010
Jak było o Jasełkach itp to...

Idzie sobie Jezus przez pole marchwi i nagle potyka się i zalicza glebę.
Tak sobie chwilę poleżał i... z marchwi wstał.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Skoro już przy Jezusie jesteśmy.

Chcą kamieniować cudzołożnicę. Jezus mówi:
- Kto jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem.
Ledwie słowa wybrzmiały, poleciał kamień prosto w głowę cudzołożnicy. Jezus:
- A tyle razy mamę prosiłem, żeby się mama nie wtrącała w moje sprawy!
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
Regulamin! :roll:
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Regulamin to jedno, a dodawanie słabych i wulgarnych dowcipów, to drugie. Nie mówię, że od razu trzeba ograniczać się do takich kawałów, których nie powstydzilibyście się opowiedzieć swojej mamie, ale o odrobinę krytycyzmu.

DeTe, dobrze, że zareagowałeś.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Przyznam, że nie dostrzegam ani słabizny, ani wulgarności w tym kawale.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
No w ostatnim nie, ale w przedostatni z Jezusem słabiutki. A na poprzedniej stronie wulgarny.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kytutr, co do marchwi oraz Bolka i Lolka, to się zgadzam.
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Widzę, że zaczyna panować atmosfera radykalizmu w tym dziale. Jest to jedyny dział, gdzie już dawno umówiliśmy się, że luz. Nawet w jego tytule. Dowcipy są specyficzne i i tylko tutaj mogą funkcjonować w takiej, a nie innej postaci. Jeżeli dalej będzie siany radykalizm, to wkrótce ktoś zażąda usunięcia wszystkich dowcipów o Żydach, bo antysemityzm, zażąda usunięcia kawałów z dziećmi, bo to pedofilia, potem przyjdą feministki i każą usunąć dowcipy o blondynkach potem usuniemy gołe baby z działu Fotografia i zamkniemy forum, bo fotografia nie spełnia wymogów RODO.
Ludzie co się z Wami dzieje!? :shock:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czechosłowacka rewolucja kulturalna :mrgreen:
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Zbynio, :-B
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Wg mnie ten dział należałoby zamknąć.
Może się zdarzyć, że ktoś poczuje się urażony i poda administratorów do sądu z żądaniem odkodowana. Jak wiemy, wszyscy tu pracują społecznie i nie będzie chętnych do szwendania się po rozprawach.

A jak ktoś chce się pośmiać, może sobie kupić an Allgierze broszurkę z dowcipami.
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
galex napisał/a:
Może się zdarzyć, że ktoś poczuje się urażony i poda administratorów do sądu z żądaniem odkodowana


Przecież ten dział nie jest kodowany :roll:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Niektóre reakcje pozwalają w to zwątpić :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach