zubryn  Dołączył: 19 Kwi 2006
Gdzie kupic analogowe Pentaxy serii MZ ale NOWE ?
Pytanie jak w temacie.
Proszę o info czy ktoś widział gdzieś jeszcze w sklepach analogowe lustrzanki serii MZ i obiketywy do nich. Szczególnie interesują mnie MZ 3 i MZ-5n. Może gdzieś jeszcze leżą przecenione i nikomu niepotrzebne. Chetnie bym nabył - nowe body, płacąc nawet więcej niż na allegro, ale gdzie to teraz dostać.

Sam wiem o:
BODY
MZ-7 - leży w Krakowie na ul.Karmelickiej - cena za body ok.700 zł (dokładnie ceny nie pamiętam)
MZ-6 - leży w Suwałkach na ul.Chłodnej - cena z obiektywem bodaj 28-80 - ok. 2300 (absurdalna)
MZ-5n - także leży w Suwałkach na ul. Chłodnej - cena za body ok.1300 zł (też abdurdalna biorać pod uwagę ceny na allegro)

OBIEKTYWY:
tamron AF 20-35 (mocowanie PK) - leży w Krakowie na ul.Karmelickiej - cena ok.700 zł

pozdrawiam

ps. nie daję tego do działu ogłoszeń, bo nie każdy tam zagląda, a chodzi o informację, myslę że przydatną dla wszytskich. Ale jak moderator jakowy mnie tam z tym pytaniem przerzuci to nie pozostanie mi nic innego jak westchnąć z żalem. :-(
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
zubryn napisał/a:
ps. nie daję tego do działu ogłoszeń, bo nie każdy tam zagląda, a chodzi o informację, myslę że przydatną dla wszytskich. Ale jak moderator jakowy mnie tam z tym pytaniem przerzuci to nie pozostanie mi nic innego jak westchnąć z żalem.

eee przecież nie "chcesz kupić" tylko "się dowiedzieć gdzie można kupić" ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W Magmie w Warszawie
Body MZ-60 QD - 899
Body MZ 7 - 839,99
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Zubryn - to chyba nie Tamron a Tokina 20-35/3.5-4.5 leży na Karmelickiej w Krakowie... Poza tym leżał tam jeszcze korpus ist.
Nawet swego czasu zastanawiałem się nad tym szkłem.

Pozdrówka
Marucha
 
xonil  Dołączył: 24 Wrz 2006
A ktoś widział gdzieś body mz-s??
 

zubryn  Dołączył: 19 Kwi 2006
marucha-to rzeczywiście tokina, biję się w piersi. Szkiełko fajne ale choć przecenione to nie na moją kieszeń.

Forumowicze Kochani - niemożliwe żeby w całej Polsce było tylko kilka koprusów MZ-etek - Kraków, Warszawa i Suwałki. A gdzie Lublin, Trójmiasto, Poznań, Wrocław, Śląsk i reszta Kraju ?
Odpowiedź plwk to tylko kilka słow A ILE TREŚCI !!!!! Czekam więc na dalsze wieści o MZ-etkach.
 

jacekzom  Dołączył: 20 Kwi 2006
Teraz to chyba tak naprawde ciezko jest kupic jakiakolwiek lustrzanke analogowa, poza jakimis niedobitkami np: Canon 3000 itp.
Czy w ogole analogowe lustarzanki sa jeszcze w produkcji?
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
xonil napisał/a:
A ktoś widział gdzieś body mz-s??


http://www.allegro.pl/show_item.php?item=132450887

No i przy okazji melduje, ze w Zielonej Gorze nie widzialem MZtek.

Pzdr
Spinner
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
zubryn napisał/a:
Forumowicze Kochani - niemożliwe żeby w całej Polsce było tylko kilka koprusów MZ-etek - Kraków, Warszawa i Suwałki. A gdzie Lublin, Trójmiasto, Poznań, Wrocław, Śląsk i reszta Kraju ?

Smutne to, ale może ludziska mało się odzywają, bo brak eMZetów w okolicy? Pentax zawsze był dość egzotyczny na tle "grupy trzymającej władzę". Jak sześć lat temu kupowałem w Gdyni MZ-M, to już nie było łatwo, a przecież jeszcze klisza rządziła światem! Od dwóch lat nie widziałem w 3-Mieście żadnego nowego analoga Pentaxa. Jak jestem ślepy, to niech mnie ktoś poprawi 8-) Pozdrawiam!
 
xonil  Dołączył: 24 Wrz 2006
Ja we wrocku również. Jeśli coś pentaxa w ogóle widziałem to tylko jakieś starsze. Ostatnio w number one na Odrzańskiej się pojawił k1000.
 

zubryn  Dołączył: 19 Kwi 2006
xontil - nowy k1000 ???? :mrgreen: :mrgreen: ZA ILE ???
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
zubryn napisał/a:
MZ-6 - leży w Suwałkach na ul.Chłodnej - cena z obiektywem bodaj 28-80 - ok. 2300 (absurdalna)

W innym wątku napisałem dziś o MZ 6 w MM u mnie, na wsi, w Opolu.
Gdybyś nie przeczytał podaję i tu:
MZ-6 + 28÷80 => 699 zł.
Z tego co pamiętam leży już dość długo a sprawdzałem wczoraj.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Moze spadla "1"? :mrgreen:
 

zubryn  Dołączył: 19 Kwi 2006
dickkett
A ten obiektyw to który F czy FA i z jakim światłem. No i czy cena dotyczy modelu wystawowego (wymacany i wymordowany przez wszytskich) czy są jeszcze inne egzemplarze w pudełkach?
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
zubryn napisał/a:
A ten obiektyw to który F czy FA i z jakim światłem. No i czy cena dotyczy modelu wystawowego (wymacany i wymordowany przez wszytskich) czy są jeszcze inne egzemplarze w pudełkach?

Ponieważ nie na wszystkie pytania znam odpowiedź, odpowiem jutro.
Dziś mało prawdopodobne, że zdążę przed zamknięciem.
Ale ....
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
zubryn napisał/a:
xontil - nowy k1000 ???? :mrgreen: :mrgreen: ZA ILE ???


Nie chichraj się, bo to całkiem realne.

Ja ostatnio widziałem NOWEGO nieużywanego K1000 na ebay.com
Tam też jeszcze kilka innych perełek.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jakis czas temu w Bydgoszczy, w Domarze byl magiczny koszyk z aparatami Pentaxa
O tu o tym pisalem.
Ceny sa tam podane, nie wiem jak to dzis wyglada. Nie bylem w tym sklepie od tamtego czasu. Ale gdyby ktos byl zainteresowany to sie moge pofatygowac.
 

mycielski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Zapytaj w apollo http://www.pentax.pl/wyprzedaz.html swego czasu jeszcze mieli mz-6 ki body nowe z 24-o miesieczna gwarancja cos kole 732 zl brutto
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
zubryn napisał/a:
dickkett
A ten obiektyw to który F czy FA i z jakim światłem. No i czy cena dotyczy modelu wystawowego (wymacany i wymordowany przez wszytskich) czy są jeszcze inne egzemplarze w pudełkach?

Chciałeś, masz.
1. FAJ AL 3.5÷5.6
2. wystawowy
3. nie ma
ad.2
Wymacanie i wymordowanie z ograniczeniami. Egzemplarz stoi w gablocie tak, jak reszta lustrzanek. Gablota jest zamykana. W przypadku zainteresowania, pan(i) używa kluczyka i podaje sprzęt. Po oględzinach, macance, sprzęt wraca do gabloty i w.w. powtórnie używają kluczyka. Gablota przeznaczona jest tylko na analogi, jest tam jeszcze jeden Nikon. W drugiej gablocie, częściej używanej, są DSLRy. Taki podział wyklucza a niech mi pan(i) jeszcze tego pokaże.
Treść w ad.2 to moje obserwacje - dziś rano właśnie tak się to odbyło - i domysły.
Procedurę otwierania, podawania, zakluczania lustrzanek przerabiałem kilka razy, zawsze było jak opisałem. Poza innymi, tak właśnie obmacałem DLa. Może tak jest wszędzie (a nie wiem), może tylko u nas na wsi.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
zubryn napisał/a:
(...) czy cena dotyczy modelu wystawowego (wymacany i wymordowany przez wszytskich) czy są jeszcze inne egzemplarze w pudełkach?

[OT] Swego czasu kupowałem radio przenośne tranzystorowe - Jowita , dawno temu szczytowe osiągnięcie polskiej myśli (mówię to pważnie, bo była to niezła konstrukcja) - i kupiłem takie właśnie wymacane i wyobracane przez wszystkich zwiedzających.... Sprzedawca był ciężko zdziwiony, ale ja się uparłem, że nie chcę z magazynu, tylko z półki :-) Od tamtej pory (czyli od roku 1977), jak łatwo policzyć, minęło 29 lat.... Jowita gra do dzisiaj (a nawet przez przypadek w moim rejonie odbiera Trójkę bez przestrajania - to jakiś myk z PCz, ale się na tym nie znam ;-) )....

Konkluzja: do dzisiaj nie jestem wrogiem sprzętów wymacanych :mrgreen: (i to nie jest skrót myślowy ;-) )

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach