siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
Nie trzeba wydawać ponad 3kpln, w Polsce... (chyba najtaniej 3349zł)
http://www.allegro.pl/ite...f_4_ideal_.html
Liczę, ze jutro już je zapne do K20D, choć może na odwrót ;-)
Chyba niezła cena za to szkło.

Cena w USA jest niezła, ale jak nie opłacisz cła i vatu to gwarancji w Polsce nie uświadczysz :-x

[ Dodano: 2008-08-05, 23:43 ]
Swoją droga to chyba jedno z lepsiejszych szkieł tego producenta.
Taki b.dobry kundel :mrgreen:
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
siwyyy77 napisał/a:
Swoją droga to chyba jedno z lepsiejszych szkieł tego producenta.
Taki b.dobry kundel
Ot, co.
 
pawica2  Dołączył: 08 Sie 2007
Witam, wczoraj pierwsze próby focenia ową sigmą i co?? Naprawde jest bardzo dobra, ale ciężar swój ma, ale to akurat mi się podoba :)
Jedno co mnie zasmuciło, choc może tak jest. Podaje przykład.
Fociłem sobie, aż tu nagle przelatywał nisko szkoleniwy, sportowy samolocik. Chciałem go jak najszybciej złapać w kadr, ale jakos nie udawało mi się - brak praktyki, ale do czego zmierzam. Kiedy próbowałem złapac ostrość, a nie udawało mi się to na tym samolocie tylko gdzieś w próżnie i obraz stawał się zamazany i trudno było mi nan nową złapac ostry obraz. Nie wiem czy to normalne, bo na przykład jak juz cykam zdjęcia i kieruje obiektyw na jakieś konkretne przedmioty no łapie ostrość bardzo szybko bez względu na ogniskową.
 

mac_27  Dołączył: 09 Sty 2008
Moja sigma czasami się gubi, gdy próbuję robić zdjęcia z duża różnicą odległości zaraz po sobie. Tzn. robię obiekt oddalony 4m, a potem zaraz w nieskończoność.
Dlatego wolę sobie wstępnie "naostrzyć" jeżeli poluję na samolot czy coś innego.
Pozatym GO jest tak mała, że trzeba sobie wstępnie ostrzyć, żeby kadrować poprawnie. Jak mam ostrość na 4m to nie ma szans żeby dojrzeć prawdiłowo samolot na niebie.
 
pawica2  Dołączył: 08 Sie 2007
mac_27 mam pytanie.
I też potrzebuje troche czasu aby wrócić do normalnego, tzn. czytsego obrazu w wizjerze??
 

mac_27  Dołączył: 09 Sty 2008
Mógłbyś trochę doprecyzować pytanie? czysty, tj. ostry?

Chodzi mi o to, że jeżeli sigma przejeżdża cały zakres ostrości to czasami się gubi.
Dużo łatwiej jest jej wyostrzyć z 10m na nieskończoność niż z 3m na nieskończoność.
Nie jest to dla mnie jakaś uciążliwość, ponieważ z reguły nie fotografuję na przemian ptaka na gałęzi obok z samolotem na niebie.
Jeżeli chodzi o szybkość AF, to cały zakres przejeżdża przez około 0,5s (nie wiem dokładnie, nie mierzyłem, ale wydaje mi się, że jest to jakieś 1,5-2x szybciej niż kit).

P.S.
mała uwaga odnośnie pierścienia ostrości - przesuwając nim do przodu i tył przełącza się między trybem M a AF. W trybie M działa też AF, ale ostrzy dużo ciężej i wolniej ponieważ obraca tym pierścieniem. Na początku tak załączyłem zestaw i byłem w szoku, że AF to taki muł. Naszczęście przestawiłem szybko pierścień na AF. Wydaje mi się, że można w ten sposób łatwo przeciążyć napęd AF w body i uszkodzić. Kłania się czytanie instrukcji przed podłączeniem sprzętu ;-)
 

kafciok  Dołączył: 24 Lut 2007
mac_27, i odwrotnie - kiedy body jest przełączone na AF a szkło na MF, to próba ręcznego ostrzenia też może uszkodzić body. Bardzo słuszna uwaga!
 
pawica2  Dołączył: 08 Sie 2007
Cyt. "mała uwaga odnośnie pierścienia ostrości - przesuwając nim do przodu i tył przełącza się między trybem M a AF. W trybie M działa też AF, ale ostrzy dużo ciężej i wolniej ponieważ obraca tym pierścieniem."
Jak mam to rozumieć??
Nie wystarczy tylko podpiąć szkło do aparatu, trzba cos jeszcze przestawic w szkle??
W którym miejscu??
 

mac_27  Dołączył: 09 Sty 2008
kafciok napisał/a:
mac_27, i odwrotnie - kiedy body jest przełączone na AF a szkło na MF, to próba ręcznego ostrzenia też może uszkodzić body. Bardzo słuszna uwaga!


Właśnie taką konfigurację mam na myśli. Odwrotnie (kiedy body jest na M) w ogóle nie ostrzy i nic nie stanie.
 
pawica2  Dołączył: 08 Sie 2007
ale trzeba cos przestawic w szkle, jest jakis przełącznik, pytam się bo akurat nie mam go przy sobie??
 

mac_27  Dołączył: 09 Sty 2008
W szkle pierścień ostrości jest przełącznikiem jednocześnie. Przesuwa się je odpowiednio w przód lub tył o jakieś 5mm dla uzyskania MF lub AF.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
kafciok, slicznosciowa ptaszyna
 
pawica2  Dołączył: 08 Sie 2007
to może dlatego miał problem z wróceniem do pełnej ostrości po tym jak źle złapał ostrość
jak wróce do domu to zaraz musze to sprawdzic
 
nazgul  Dołączył: 15 Paź 2007
mac_27 napisał/a:
W szkle pierścień ostrości jest przełącznikiem jednocześnie. Przesuwa się je odpowiednio w przód lub tył o jakieś 5mm dla uzyskania MF lub AF.


Także dla Pentaxa?

To by mocno ułatwiło używanie...
 

mac_27  Dołączył: 09 Sty 2008
nazgul napisał/a:
mac_27 napisał/a:
W szkle pierścień ostrości jest przełącznikiem jednocześnie. Przesuwa się je odpowiednio w przód lub tył o jakieś 5mm dla uzyskania MF lub AF.


Także dla Pentaxa?

To by mocno ułatwiło używanie...


Tak, tak sie składa, że mam akurat wersję dla Pentaxa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nie ułatwia to życia - żeby przełączyć się między AF a MF, należy to zrobić i w szkle i w body. Ponieważ zmiana tylko pierścienia na MF nie wysprzęgla szkła od body.
 
nazgul  Dołączył: 15 Paź 2007
mac_27 napisał/a:
nazgul napisał/a:
mac_27 napisał/a:
W szkle pierścień ostrości jest przełącznikiem jednocześnie. Przesuwa się je odpowiednio w przód lub tył o jakieś 5mm dla uzyskania MF lub AF.


Także dla Pentaxa?

To by mocno ułatwiło używanie...


Tak, tak sie składa, że mam akurat wersję dla Pentaxa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nie ułatwia to życia - żeby przełączyć się między AF a MF, należy to zrobić i w szkle i w body. Ponieważ zmiana tylko pierścienia na MF nie wysprzęgla szkła od body.


Eeee, liczyłem że jak już to zrobili to wysprzęgla. No to kit - nie ma co tego używać...

Mam niejasne przeczucie że niebawem wyjdzie druga wersja tego szkła - z HSM dla Pentaxa. Jak w 70-200/2,8...
 

mac_27  Dołączył: 09 Sty 2008
nazgul napisał/a:
Mam niejasne przeczucie że niebawem wyjdzie druga wersja tego szkła - z HSM dla Pentaxa. Jak w 70-200/2,8...



taa... niebawem za 2 lata.
czekałem na 70-200/2.8 która miała być niby latem no i kupiłem 100-300/4 bo już mnie wkurzyło to czekanie. Żeby jeszcze podali konkretny termin sprzedaży. A tak czekaj sobie pan niewiadomo jak długo.
Zresztą u tamrona to samo z 70-200/2.8
 

kafciok  Dołączył: 24 Lut 2007
Fafniak napisał/a:
kafciok, slicznosciowa ptaszyna

Fafniak, merci :) Jeszcze dużo nauki przede mną, ale ta też jest fajna :)
 
nazgul  Dołączył: 15 Paź 2007
mac_27 napisał/a:
nazgul napisał/a:
Mam niejasne przeczucie że niebawem wyjdzie druga wersja tego szkła - z HSM dla Pentaxa. Jak w 70-200/2,8...



taa... niebawem za 2 lata.
czekałem na 70-200/2.8 która miała być niby latem no i kupiłem 100-300/4 bo już mnie wkurzyło to czekanie. Żeby jeszcze podali konkretny termin sprzedaży. A tak czekaj sobie pan niewiadomo jak długo.


Chrzanić czekanie, szukam używanej na eBayu. W UK jest jedna na 575 funtów - obserwuję.

http://cgi.ebay.pl/Sigma-...1QQcmdZViewItem
 
pawica2  Dołączył: 08 Sie 2007
Pierwsze zmaganie z Sigmą mam juz za sobą. Jestem bardzo zadowolony z zakupu, szkło warte ceny.
Praktycznie nie ma problemu z ostrzeniem, robi to szybko i celnie.
Kolory są naprawde żywe i oddają rzeczywiste odcienie.
Jak załozy się osłone przeciwsłoneczną to wygląda naprawdę efektywnie:-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach