maslot  Dołączył: 11 Cze 2008
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Szkoda że nie zacytowałeś fragmentu:
Optyczne napisał/a:
Na koniec dodamy jeszcze słowo na temat szumów matrycy przy włączonym podglądzie obrazu na żywo. Przy okazji omawiania tej funkcji wspomnieliśmy, że w instrukcji obsługi producent odradza korzystanie z wysokich czułości w trakcie używania Live view. Postanowiliśmy sprawdzić jak bardzo wykonywanie zdjęć z podglądem na żywo może pogorszyć ich jakość. Zanim wykonaliśmy zdjęcia tablicy szarości na której mierzymy szumy, przez około 5 minut aktywny był tryb Live view. Następnie wykonaliśmy zdjęcia dla każdej czułości i zmierzyliśmy programem Imatest wielkość szumu. Wynik nas zaskoczył, choć nie do końca pozytywnie. Mierzone na plikach JPEG wartości szumu praktycznie nie różniły się od uzyskanych przy wyłączonej funkcji Live view. Natomiast w przypadku RAW-ów nie zauważyliśmy zmian do czułości 400 ISO. Powyżej jednak, szumy wzrosły o około 60-70%, ale tylko dla składowych G, B i Y. Składowa czerwona szumu tylko nieznacznie wzrosła. Przypominamy, że taki wzrost zanotowaliśmy po 5 minutach włączonej funkcji podglądu obrazu na żywo. Dłuższa praca w tym trybie na pewno spowoduje dalsze pogorszenie jakości zdjęć. Należy więc uważać i poznać możliwości naszego E-510 jeśli zdecydujemy się na używanie tej funkcji w aparacie.

A więc nie do końca LV się odbija na szumach - tylko na wyższych iso i tylko na niektórych składowych. Myślę że dla nowych matryc (tu opis dotyczy O-510 sprzed roku) będzie to zmarginalizowane.

PS. nic tu nie piszą że szumi bo prąd płynie przez cały czas.
 

cyrylo  Dołączył: 20 Cze 2008
witam. jako użytkownik E-1 i trzech Pentaxów muszę zabrać głos :)
niektórzy z nas myślą, że konstruowanie aparatów to przenoszenie świata idei Platona na Ziemię. wiadomo przecież, że jeśli coś miniaturyzujemy, to coś się traci a coś zyskuje. sparawa dotyczy tego, czy coś nowego znajdzie nabywców i czy ktoś zechce tym robić zdjęcia. do pewnych rzeczy te aparaciki nie będą się nadawały a do innych będą cudowne. nie rozumiem narzekania i martwienia się o to co mogą kupić inni...

do tych maluchów będą sie nadawały szeroki i bardzo szerokie kąty; tele raczej odpada. w szerokim kącie super-dokladne ustawianie ostrości nie gra dla mnie duzej roli, a małe wymiary i owszem. również widzę siebie z takim malym uE-800 w gorach. jako świeżo upieczone malżeństwo w lipcu pojechaliśmy z żoną w Tatry i pierwsze co zrobiłem w domu, to odpiąłem gripa od E-1. ale za to wziąłęm OM-10 i KM :)

na jakość obrazu nie ma sensu narzekać, bo z mojego starego E-1 na ISO 400 robię śluby, a na odbitki 15x21 nikt nie narzeka i żadnej różnicy nie widzę w stosunku do innych marek. od czasu mojego dziadka minęło już 5 lat. ten niby kompakt z wymienną szklarnią będzie dawał szumy na 1600 takie jak u mnie na 400. nie zaklinam się że go kupię. ostatnio częściej sięgam po Fuji Realę, ale dajcie żyć innym. są tu ludzie, których nie kręcą naleśniki? albo zoom 20-40mm gdyby miał 5 cm grubości kto by narzekał, że to jednak za duże i nie pasuje do jego koncepcji??? warto mieć coś małego nawet jeśli to nie naleśnik.

wszystkim życzę udanych zdjęć. pisałem dużo bo w międzyczasie kopiowałem płyty :)
pozdrawiam

 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
cyrylo napisał/a:
są tu ludzie, których nie kręcą naleśniki. albo zoom 20-40mm gdyby miał 5 cm grubości??? kto by narzekał, że to jednak za duże i nie pasuje do jego koncepcji?


O ile tylko Olek faktycznie wypuści te naleśniki, to system micro 4/3 ma szanse odnieść powodzenie. Ale to jest moim zdaniem podstawowy, bezwzględny warunek.

Zminiaturyzowane korpusy pracujące ze szklarnią, jaką teraz oferuje Olympus (oprócz 25mm) są zupełnie bez sensu: zysk z mniejszych gabarytów - żaden, a strata jakościowa & funkcjonalności - jak najbardziej.
 

cyrylo  Dołączył: 20 Cze 2008
z obiektywami 14-42, 35 i nawet 40-150 ma to jak najbardziej sens.

strata funkcjonalności będzie - nie przeczę. ale jaką stratę jakościową masz na myśli? matryce będziesz miał tę samą - co ma być gorzej??? obiektyw, matryca i soft decydują o jakości - co tam ma nie zagrać? strat funkcjonalności będzie kilka, zalet przybędzie też z kilka...
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Canin napisał/a:
i tylko na niektórych składowych.
a dokładnie to na 3 z 4 składowych :)
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
I nagle się okaże, że Leica M7 jest tańsza :D
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Jak M7 byłaby tańsza... To och!
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
To pewnie pół świata by sobie zakupiło ;p a tak to mieć będziemy u4/3 , ew. jest jeszcze ten epson dalmierzowy hyhyhy :evilsmile:
 

max shreck  Dołączył: 23 Wrz 2007
A tak z ciekawości, czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w robieniu zdjęć zestawem OLEK 410 lub 420 plus naleśnik 25 mm. Od pewnego czasu myślę o zakupie używanego OLKA i nowego naleśnika aby mieć takie maleństwo na bardziej ekstremalne wyjazdy. Pozdr. K.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
max shreck pytaj Dadę przez PW on z tego co pamiętam ma zestaw Olke e400 i 25/2.8
 

max shreck  Dołączył: 23 Wrz 2007
THX Żabo!
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
No i mamy pierwszy aparat w standardzie u4/3

Panasonic Lumix G1
http://www.dpreview.com/n...onic_DMC_G1.asp
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Canin, trochę się spóźniłeś. :mrgreen:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Maciej napisał/a:
trochę
to mało powiedziane :-D
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
A było tu o nim? Pewnie nie zauważyłem.
Tak patrze w te materiały, Samsung też coś myśli o takim standardzie, pewnie inni też dołączą - ja myślę że tak będą wyglądać w najbliższym czasie wszystkie hybrydy.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Canin napisał/a:
A było tu o nim? Pewnie nie zauważyłem.


Tu nie, ale w sąsiednim wątku - tak :mrgreen:
 
Chavez  Dołączył: 22 Wrz 2008
Witam :)
Szczegóły dotyczące nowego aparatu m4/3 od Olympusa:
http://optyczne.pl/1283-n...ry_Trzecie.html
Zdjęcia prototypu:
http://www.dpreview.com/n...four_thirds.asp

Jak dla mnie wygląda super. Lepiej niż ta "hybryda" Panasonica. 'Prawie jak' dalmierz ;) (bez dalmierza).
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
i bez wizjera EFV :-|

czyli kompakt z wymienną optyką
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Wygląda ładnie. (coś jak hajmatiki) Lepiej niż Panas. :evil:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach