wieja  Dołączył: 10 Wrz 2007
Najprościej - w labie zamawiamy z białą ramką. Można też po prostu na pliku dodać białą ramkę, tylko labowi zdarza się obcięcie milimetra lub dwóch - wtedy widać na ramkach różnicę. Jak są nadawane przez lab jest ok.

Co do kompozycji to jeden format to bardzo nie naszalejesz, a uzupełnianie dużych zdjęć małymi (9x13) daje czasem świetne efekty. Ale to tez zależy od fot, pewnie masz takie wybrane co szkoda małych dawać :-B
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
wieja napisał/a:
Najprościej - w labie zamawiamy z białą ramką.
niestety na to już za późno, po za tym za większe odbitki (bo rozumiem, że zamawia się większe ale z białymi brzegami) zapłacił bym 2x tyle.

wieja napisał/a:
Co do kompozycji to jeden format to bardzo nie naszalejesz
wystarczy mi żeby na zdjęciu kompozycja była ok.

wieja napisał/a:
Ale to tez zależy od fot, pewnie masz takie wybrane co szkoda małych dawać :-B
no właśnie tak jest, wybrałem zdjęcia z dwóch lat, myślę że uzupełnię te odbitki jeszcze kilkoma które odrzuciłem tym razem, ale najpierw muszę uporządkować i umieścić w albumie te 203 :->
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
wieja napisał/a:
ak są nadawane przez lab jest ok.

Jak mniemam lab przeskalowuje zdjęcie i dodaje ramkę na około?
 

wieja  Dołączył: 10 Wrz 2007
Eldred, nie, do każdego rozmiaru możesz sobie zamówić ramkę.
Np. ma być odbitka 15x20 cm więc fota ma mieć 1807x2492 px i tak kadruje/resize - lab jakby maskownicą na tym robi ramkę czyli obcina około 4mm po brzegach.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
No w każdym razie jest już za późno więc muszę znaleźć jakiś inny sposób na białe ramki, czy wystarczy nakleić na album odpowiedniej wielkości białe kartki (takie od drukarki), a potem na nie odbitki? czy może jest jakiś inny, lepszy sposób?
 

wieja  Dołączył: 10 Wrz 2007
No ja bym już nie kombinował bo jak tego równo nie podkleisz na całej powierzchni to może wyglądać gorzej niż solo zdjęcie.
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
Eldred, Chyba pójdę w Twoje ślady i zrobię dokładnie to samo :-) .
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
Eldred, obawiam się, że papier od drukarki będzie zbyt cienki. Kombinowałbym z białym kartonem - nakleić na niego zdjęcie na przylepcach i takie kombo na kartę w albumie (też przylepcami). Powinno być git.

Jeszcze lepiej byłoby zrobić sobie passepartout - rameczkę z białego kartonu, do której doklejamy zdjęcie od spodu i całość w album. Ew. zdjęcie w album i na to ramkę. Spoooro pracy, ale może ładnie wyjść.
 

wieja  Dołączył: 10 Wrz 2007
rjan, nie boisz się że Eldreda krew zaleje po 40 stronach? To strasznie czasochłonne.

Eldred, zrób sobie co tam zamyślisz testowo na jakimś papierze grubym czarnym - zamiast na karcie albumu - zasymuluj zginanie się kartki i zobacz efekty, prześpij się z dwa dni z tą myślą i pokaż jeszcze komuś drugiemu co myśli - żebyś sobie nie spaprał albumu.
Lepiej - IMHO - mieć surowy album niż odpustowe barachło. Oczywiście możliwe że Ci to wyjdzie świetnie - ja jednak jestem sceptyczny co do takich rękodzieł.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Chyba sobie dam spokój z białą ramką, bo rzeczywiście może się to zbytnio rozklejać przy przeglądaniu jak będzie za dużo ponaklejane. Po za tym ten album ma stron więc i tak bardzo zgrubieje po wpakowaniu do niego 203 zdjęć :->
A w sumie mam też parę zdjęć odbitek które wcześniej robiłem to też je tam umieszczę.
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
wieja napisał/a:
rjan, nie boisz się że Eldreda krew zaleje po 40 stronach? To strasznie czasochłonne.

Porządnie projekty i przez rok można robić. Nikt nikogo nie zmusza do jednorazowej sesji nad albumem ;-)

BTW. co będzie, gdy album zacznie się rozklejać? Mój brat dostał ślubne zdjęcia w albumie jednego z polskich producentów. Po 3 latach karty z niego wypadają...
 

wieja  Dołączył: 10 Wrz 2007
rjan, to ja bym tak nie mógł rok się zajmować jednym albumem - bałbym się nie spójności. Mi jednak się na tyle wszystko zmienia że rok to szmat czasu.

P.S.
Nas naszła ochota sprawdzić fotoksiążke, jak to wychodzi w porównaniu do albumu tradycyjnego.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
wieja napisał/a:
Nas naszła ochota sprawdzić fotoksiążke, jak to wychodzi w porównaniu do albumu tradycyjnego.

Ja mam dużą ochotę wypróbować to co proponuje fotonet. Fajny mają program do projektowania fotoksiążki. Tylko własnie, co z jakością. Bo to może przybrać rożne cechy...
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
wieja napisał/a:
rjan, to ja bym tak nie mógł rok się zajmować jednym albumem - bałbym się nie spójności.

wieja, po pierwsze: " ;-) ", po drugie - projekt można zrobić szybko, tutaj chodzi o jego wykonanie :-)

Co do fotoksiążki, decydowałbym się tylko na taką, która wykonywana jest na papierze foto tak, jak odbitki. Widziałem wiele drukowanych po prostu jak ilustracje w książkach i niestety jakość jest sporo niższa... Jak znajdziesz coś dobrego, to daj znać :-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Kup sobie jakiś z http://www.albumyfoto.pl/
z kremowymi kartami albo czarnymi albo zamów jakąś fotoksiążkę
tanio nie jest ale efekt powinien być dobry...
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Nie wiem:-) temat to album tradycyjny a taki można sobie pod tym adresem kupić...
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
wieja napisał/a:
Nas naszła ochota sprawdzić fotoksiążke, jak to wychodzi w porównaniu do albumu tradycyjnego.
Robiłem foto-ksiązkę w fotogifcie i wygląda całkiem solidnie. Papier kredowy podobno 200g. W wersji bindowanej dają nawet 250g. Wydaje mi się, że takie cudo lepiej pasuje do fotek z cyfry niż wydruki wklejone do tradycyjnego albumu.
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
denvi napisał/a:
Wydaje mi się, że takie cudo lepiej pasuje do fotek z cyfry niż wydruki wklejone do tradycyjnego albumu.


:shock:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W FJ można zamówić fotoksiążkę na papierze fotograficznym.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
rjan napisał/a:
:shock:
Nie to żebym albumów nie lubił... tradycyjny album pięknie wygląda z tradycyjnymi odbitkami, nawet passs...trututu nie jest potrzebne.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach