triger  Dołączył: 23.02.2009
Dziś zaczyna się 14 edycja Fotofestiwalu. Lista wystaw:
http://www.SPAM.c...ystkich-wystaw/
W dniu otwarcia wstęp za darmo przypominam ;-)

Dzisiaj późnym popołudniem się wybiorę na OFF piotrkowską, a jutro od rana na tymienieckiego do art inkubatora.

deepee  Dołączył: 28.06.2011
Jak by ktoś wybierał się na wystawy w Art Inkubatorze, nie wolno przegapić pomieszczenia z portretami "Twojego Stylu". Jest ono niestety trochę schowane i nikt się tam nie kręcił, jak byłem. A szkoda, bo to jedna z lepszych wystaw na imprezie.
Sam zacząłem tym razem od stoiska bookoff. Znowu nakupiłem za dużo :-) .

Gunner  Dołączył: 16.04.2010
"20 czerwca w sobotę odbędzie się FOTODAY w Grupowej Oczyszczalni Ścieków przy ul. Sanitariuszek 66.

Istnieje możliwość przejazdu na miejsce samochodem wieloosobowym z UMŁ. Uprzejmie proszę przedstawicieli mediów o poinformowanie mnie na adres a.magin@uml.lodz.pl kto jest zainteresowany takim przejazdem (do czwartku do godziny 15.00).

Samochód wyruszy z parkingu na pl. Komuny Paryskiej o godzinie 10.00.

Osoby, które wolą same dojechać na miejsce zapraszamy pod wejście główne GOŚ 20 czerwca o o godzinie 10.30."

W Atlasie Sztuki jeszcze do połowy września jest wystawa "Moments before the flood".
Wielkie formaty, cisza, no i za darmo :-) . Fotografia dla każdego, więc jak rodzina czy znajomi znudzą się łażeniem po Piotrkowskiej, można zaryzykować odwiedziny pod nr 114.
Zresztą oceńcie sami (są też zdjęcia z Polski):
http://www.carldekeyzer.c...efore-the-flood

W Manufakturze od jakiegoś czasu wystawiają zdjęcia laureatów Grand Press Photo. Można obejrzeć m. in. reportaż z Łodzi (o ul. Włókienniczej). Komfort oglądania dużo gorszy, bo umieścili to w środku galerii handlowej.

Już jutro wernisaż wystawy "Mamy czas" w Hotel andel's:
http://andelsart.com/mamy-czas/
Wybierałem się, ale raczej nie zdążę. :-/ Ktoś rusza?

Po kilku latach fotografowania Łodzi zebrało mi się trochę obrazków pokazujących mniej lub bardziej urokliwe zakamarki miasta. Skutkiem jest witryna zawierajaca podstrony poświęcone poszczególnym osiedlom.
Zapraszam: https://osiedlalodzi.wordpress.com/

PS: każda fotografia ma podaną lokalizację, dzięki czemu w wielu przypadkach zainteresowany może sprawdzić, czy wszystko nadal jest w takim porządku wzgl. nieporządku, jak udokumentowano ;-) .

Czy ktoś z szanownych Pentaxian wybiera się na targi?

rychu  Dołączył: 08.10.2006
Eee, co sobota jestem na targach :-D

blade74  Dołączył: 25.02.2009
Będę w czwartek ok. 11.

0bleblak  Dołączyła: 15.06.2011
Jak się wyrobię, to w czwartek. O której ? Tego nie wie nikt ;-)

rafb  Dołączył: 01.06.2015
Ja się wybieram w piątek albo w sobotę. W czwartek raczej nie dam rady.

ja bede albo w piatek albo w sobote bo zglosilem sie do publicznego przegladu portfolio...... :shock: :evilsmile:

Gunner napisał/a:
ja bede albo w piatek albo w sobote bo zglosilem sie do publicznego przegladu portfolio...... :shock: :evilsmile:

Albo, albo 8-) Daj znać dokładniej, zawsze można sobie odpuścić czwartek i przyjść na przegląd ;-)

0bleblak, dopiero dzisiaj dostałem info o terminie - piątek 17.00 sala D

zapraszam, może być ciekawie (i/lub śmiesznie :evilsmile: )

Gunner napisał/a:

Postaram się być; co prawda planowałam w czwartek, ale na sam przegląd piątkowy może uda mi się zajrzeć.
Ze 2-3 lata temu było trochę śmiesznie. Ktoś wyszedł z sali, jak na tapetę wzięli jego zdjęcia. Wszyscy byli zaskoczeni, a najbardziej ŁTF- chyba autor nie wytrzymał napięcia :mrgreen: A o tych właśnie fotografiach ŁTF dość pochlebnie się wypowiedziało.
Trzymam więc kciuki; może będzie pozytywnie, może nie będzie, ale przynajmniej rzeczowo i z kulturą :)

blade74  Dołączył: 25.02.2009
Na fb na stronie targów /Targi Film Video Foto/ jest informacja, że
"Pełna klatka Pentaxa do zobaczenia wyłącznie w czwartek na naszym stoisku nr 85 /Foto-Plus/ na Targi Film Video Foto. Przygotowaliśmy również specjalną ofertę cenową.
Szczegóły: bit.ly/FP-Lodz2016 ".
Pentax K-1 (wyłącznie 7.04), Pentax 645 Z z obiektywami.
Jeśli to prawda to byłoby super dotknąć FF :).
PS. Rozmawiałem właśnie z Panem z Foto-Plusa i będą jutro prowadzone zapisy na K1 w cenie ok. 8600zł body i 9200zł na body z gripem.

Gunner napisał/a:

I było ciekawie ;) Siedziałam w najpierwszym zasiedzianym rzędzie, koło niejakiej Dominiki (jej zdjęcia były prezentowane).
A które zdjęcia Gunner były twoje ? Facetów było tylko dwóch zdaje się. Jeden wcześniej, drugi na koniec. Przeglądałam twojego bloga i po zdjęciach wnioskuję, że byłeś tym wcześniejszym.

tak, bylem 2 w kolejce, ten ktorego kolory wyparowaly... :evilsmile:

spodziewalem sie czegos innego po tym przegladzie, po 1 dalem ciala ze zdjeciami, niestety wymagali 3000 na dluzszym boku a ja glownie trzymam do 2000 na dysku (od tego przegladu trzymam samej jpegi w full rozdzialce... taka nauczka :D ) i mialem przez to troche ogaraniczony wybor no ale to zadna wymowka, najbardziej szkoda mi tego ich zafajdanego projektora ktory zniszczyl totalnie odbior tych zdjec tym ktorzy nie widzieli ekranu laptopa... i ciekawe bylo to ze w sumie zjechali wszystkie zdjecia ktore byly drukowane w gazetach z najwiekszymi nkladami, objechali nawet te z okladek :roll: no ale wychodzi na to ze wszystko zalezy kto na nie paczy, w sumie nie czepiam sie oceny bo lubie sluchac najrozniejszych opinii o moich zdjeciach, zawsze mozna zrobic cos lepiej a tam pokazalem w sumie moze ze 3 sztuki z ktorych bylem zadowolony, chyba najbardziej dobijalo mnie to flegmatyczne prowadzenie tego panelu, jakies takie niemrawe bez polotu... jesli moje zdjecia bylyby pokazywane pod koniec to pewnie nie dotrwalbym do tego momentu ale ze zobaczylismy z kolezanka ze jestem 2 na liscie to wysiedzielismy :evilsmile:

ogolnie targi calkiem fajne, dla mnie lepsze niz poprzednie, ale nadal duzo slabsze niz te z przed 4/5/6 lat

fajne wyklady, troche ciekawego sprzetu, w tym FF pentaka :mrgreen:

Gunner napisał/a:
najbardziej szkoda mi tego ich zafajdanego projektora ktory zniszczyl totalnie odbior tych zdjec tym ktorzy nie widzieli ekranu laptopa...

No właśnie, z tym projektorem to jakaś tragedia była :-(

Gunner napisał/a:
i ciekawe bylo to ze w sumie zjechali wszystkie zdjecia ktore byly drukowane w gazetach z najwiekszymi nkladami, objechali nawet te z okladek :roll: no ale wychodzi na to ze wszystko zalezy kto na nie paczy, w sumie nie czepiam sie oceny bo lubie sluchac najrozniejszych opinii o moich zdjeciach, zawsze mozna zrobic cos lepiej a tam pokazalem w sumie moze ze 3 sztuki z ktorych bylem zadowolony, chyba najbardziej dobijalo mnie to flegmatyczne prowadzenie tego panelu, jakies takie niemrawe bez polotu...

Żałuję, że nie widziałam ich w oryginalnym kolorze; podejrzewam, że nawet, kiedy mówili o kompozycji, to nieświadomie i tak już przez pryzmat zniekształconych i rozjechanych barw. Ale tak czy inaczej ja im bym rację przyznała, bo niektóre cięcia np. też mi nie leżały. Niełatwo komponować takie obrazy. Druk w gazecie nie jest dla mnie wyznacznikiem w tej kwestii. Różne są gazety. Ale ogólnie, dobrze odebrałam twoje prace. Ja jakoś nie miałam na razie odwagi, żeby pokazać coś swojego ;-)
Oj tak, było nieco flegmatycznie ;-) Ale chyba trochę rozpraszały odgłosy zza ściany, a poza tym nie do końca chyba było o czym mówić, bo niewiele było tych dobrych prac; coś tam mówili, bo wypadało coś powiedzieć. Aczkolwiek sami przecież te prace wybierali.

Gunner napisał/a:
ogolnie targi calkiem fajne, dla mnie lepsze niz poprzednie, ale nadal duzo slabsze niz te z przed 4/5/6 lat

fajne wyklady, troche ciekawego sprzetu, w tym FF pentaka :mrgreen:

Oj, dużo słabsze. Byłam w czwartek z nadzieją, że się w coś obkupię, ale nie było niczego, co sobie wcześniej zaplanowałam. Widziałam też, że jest parę fajnych wykładów, ale brak czasu niestety nie pozwolił mi na skorzystanie. No i na macanie K1 się nie załapałam, bo w czwartek sobie odpuściłam, myśląc, że zrobię to w piątek, a w piątek, cóż.... lipton :mrgreen:
Wystawy całkiem fajne były, o !

Się wyrwałem dzisiaj na krótko na Foto-Festiwal. Czasu starczyło, żeby obejrzeć po łebkach wystawy w Art Inkubatorze. Nie polecę niczego szczególnego, bo też nie było nic, co by mi się bardzo spodobało. No może warto przyjść na "Via PanAm", również ze względu na ciekawy sposób zaaranżowania wystawy.
Była też "Polska ulicznie" z pracami naszych forumowiczów. :-)

Skocz do: