Asahi
[Usunięty]
gonia65 napisał/a:
ale bachor powiedział, że od d80 wzwyż chce, a najlepiej d300
gratujuje madrej corki. ;-) Pentagram, zartowal, tu zawsze radzimy niezdecydowanym nikona 40, lub 60 (nowsza wersja), ale z forumowiczow nikt by tego do reki nie wzial, chyba, ze po pijaku. :mrgreen:
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
No, ja do końca nie jestem przekonany, że córa będzie zadowolona z K200D, skoro marzy o Nikonie od D80 wzwyż...
K10D już nie sposób dostać, wszystko wyprzedane - a byłaby najlepszym rozwiązaniem.

Chociaż K200D na pewno nie będzie zła - ale koniecznie podeślij potem córkę na Forum, to się należycie zaopiekujemy.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Samp, popieram!!
 

gonia65  Dołączyła: 06 Sie 2008
Nikon d40-60 odpada, bo jak rzekła córka nie ma śrubokręta!

Ewentualnie olek z 2 obiektywami, ale ....

Planowałam 2000, ale jeszcze może bym cosik wyskrobała, jak by było co dobrego ;-) :-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
wcale nie żartowałem, D60 z dwoma obiektywami, w tym dłuższy ze stabilizacją, za 2k zyli to wcale nie taki zły pomysł. Dla kogoś kto rozwija swoje umiejętności i nie zarabia na tym, korpusy typu d300, d700, d3 są niepotrzebnym wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Oczywiście zaznaczam, że to moje zdanie i macie prawo się z nim nie zgadzać.
 

Viator  Dołączył: 08 Maj 2008
Jeśli to pierwszy kontakt z lustrzanką to ja bym zrobił opcję minimalistyczną - znaczy k200 + kit, karta, akumulatorki i ładowarka. Nie szalałbym - bo po jakimś czasie się wyklaruje czego potrzeba więcej, i wtedy będzie się trzeba zastanowić. Ja tak zrobiłem i dalej nie wiem czego chcę (znaczy wiem czego chcę, ale z czegoś muszę zrezygnować :), bo nie wszsytko na raz). Co do torby to ja kupiłem Lowepro Apex 140 AW - mała, ale już wejdzie kit z osłoną p.słoneczną i jakiś dodatkowy, mały obiektyw. Lampa też może wejść (_zamiast_ obiektywu)- ale tego już nie sprawdzałem. Ma pokrowiec deszczoszczelny w komplecie, i bardzo fajnie jest zrobiona.

[Edit]
Ło matko ile odpowiedzi - jak zacząłem pisać były 3... po powrocie z przerwania i dokończeniu jestem już na 2 stronie, i to na końcu...

 
nazgul  Dołączył: 15 Paź 2007
Samp napisał/a:

Jak chcesz jeszcze dodać coś do kompletu aparat + obiektyw - to IMO najlepszymi (bo niezbędnymi) dodatkami będą w pierwszej kolejności:
1. dobra karta pamięci (np. 4GB SanDisk Ultra/Extreme w komplecie z czytnikiem)
2. dobre akumulatory (najlepiej 2 komplety, żeby móc zmieniać) i ładowarka do nich.

A jeśli jeszcze coś, to drugi (dłuższy) obiektyw, jeden z tych:
Pentax SMC-DA 50-200 f/4-5.6 lub Pentax SMC-DA 55-300 f/4-5.8


Grip KONIECZNIE. Wydatek niewielki a wygoda PRZEOKRUTNA :D No i nauczy się dziewczyna prawidłowo odwracać aparat do kadrów pionowych - moje z uporem maniaka obracały spustem w dół...
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
gonia65, jedno wiem - córka dobrze zna się na rzeczy, wie co mówi - patrząc z perspektywy dziecięcia, wolałbym jednak, by skonsultowano ze mną taki zakup.

Spróbuj wysondować, czy K200D będzie OK - IMO, jak córka poczyta - to powinna dać się przekonać. Kartą przetargową uczyń jakość obrazu, dużo lepsze wykonanie i wbudowaną stabilizację (optyka będzie tańsza). K200D powinno być bardzo OK, ale jeśli córka uprze się jednak na wymarzonego D80 - to powiem uczciwie, że zastanowiłbym się nad tym.

W Olka jednak bym nie szedł. A Sony Alfa 700 jest za droga. Dużego pola manewru więc nie ma.

[ Dodano: 2008-08-06, 15:13 ]
nazgul, grip to totalna bzdura na sam początek. A obracanie spustem w dół wcale nie jest takie złe - robisz sobie z klatki piersiowej solidne oparcie dla łokcia. Taki układ pokazuje nawet Pentax w instrukcji do ME Supera. Ale to offtop totalny. Baterie, karty pamięci, nawet lampy i statyw są ważniejsze - bez gripa można się spokojnie obejść (zwłaszcza, że mówimy o dłoniach 18-latki).

 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
nazgul napisał/a:
moje z uporem maniaka obracały spustem w dół...


A to jest jakaś szkoła mówiąca, w którą stronę obracać należy? Bo mi się wydawało, że należy tak, jak komu wygodniej. :shock:
 

gonia65  Dołączyła: 06 Sie 2008
Pentax ma jednak tanie obiektywy i wybór duży, a nikony drogie. Dlatego jestem w rozterce. Pentax k200 czy nikon d80.

A córkę wm pokażę, bo mam czym się pochwalić
http://nasza-klasa.pl/profile/1813865/gallery

Statyw jest, akumulatory i ładowarka też. Teraz tylko wybrać! :-P

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Samp napisał/a:
bez gripa można się spokojnie obejść (zwłaszcza, że mówimy o dłoniach 18-latki).
oczywiście zależy jakie dłonie ma ta 18latka

moja 24latka ma dłonie jak 16latka (albo mniejsze), więc jej właściwie sam grip by wystarczył (bez aparatu) - oczywiście przesadzam, ale o ile mi spadają z body w k10 dwa ostatnie palce (grip konieczny i już ;-) ) o tyle mojemu maleństwu zostaje sporo zapasu na jeszcze kilka palców ;-) a jak wzięła ostatnio do ręki kadyszkę z podpiętym gripem, to już to przekomicznie śmiesznie wyglądało, i nie mogła sobie poradzić ze złapaniem aparatu w orientacji "portretowe" (bez gripa jej lepiej wychodzi :-)
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
gonia65 napisał/a:
A córkę wm pokażę, bo mam czym się pochwalić
http://nasza-klasa.pl/profile/1813865/gallery


Pakuj ją w Pentax'a! Nie ma co gdybać... :lol:
 

gonia65  Dołączyła: 06 Sie 2008
Grip zawsze można dokupić, ale raczej dłonie ma małe, chociaż aparat wolała by duży w ręku trzymać! :-D
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Samp napisał/a:
gonia65 napisał/a:
A córkę wm pokażę, bo mam czym się pochwalić
http://nasza-klasa.pl/profile/1813865/gallery


Pakuj ją w Pentax'a! Nie ma co gdybać... :lol:


i na forum, ale już!! ;-)
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Córka na pewno nie potrzebuje napisu "Nikon", żeby się za nią oglądali - może bez kompleksów korzystać z Pentaxa.

[ Dodano: 2008-08-06, 15:22 ]
I Pentax zyska w oczach Polaków! To sprawa narodowa!
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
gonia65 napisał/a:
Pentax k200 czy nikon d80.


Jeśli córka marzy o D300 lub D3, to może faktycznie lepiej zacząć od D40 albo D60 i 2 obiektywów kitowych. Ten brak śróbokręta wcale nie musi być taki dotkliwy. W końcu z obiektywami od Zenitha też będzie musiała ręcznie nastawiać ostrość. Druga sprawa to to, że tych stałoogniskowych obiektywów na pewno nie kupisz w pierwszej kolejności, bo poza 50mm są dość drogie (przekroczysz budżet), a 50mm we wszystkim, co nie jest tzw. FullFrame, to trochę taki ni pies, ni wydra. Będziesz potrzebowała, czy to do Pentaxa, czy Nikona podstawowy obiektyw, czyli kit18-55 lub 18-70 do Nikona i być może coś dłuższego (np. 55-200 VR, jak wcześniej sugerowałem).
Nie jestem przekonany, czy Pentax, to nie będzie strzał kulą w płot. Czyli ty wydasz kasę, a córka nadal będzie niezadowolona. Tak jak mówił Samp - lepiej skonsultować.
 

gonia65  Dołączyła: 06 Sie 2008
A k10 zamiast k200. Czym właściwie się różnią oprócz numeru. Sorry za pytanie!!! Ale ktoś tu coś wspomniał o k10, że lepsze od k200.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
pawelek-79 napisał/a:
a 50mm we wszystkim, co nie jest tzw. FullFrame, to trochę taki ni pies, ni wydra.


Ludzie, co za teorie o gripach i obiektywach w tym wątku!
50mm to 50mm i tyle. Skądinąd, bardzo fajna ogniskowa.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Samp, a na Pentaxa właśnie tym bardziej będą spoglądali - bo Nikon to taki powszechny na ulicach, to nikt nie zwraca uwagi

Pentax jednak bardziej niszowy, więc będzie odciągał uwagę od właścielki ;-)

nie wiem co lepsze :-D
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
gonia65 napisał/a:
A córkę wm pokażę, bo mam czym się pochwalić
http://nasza-klasa.pl/profile/1813865/gallery


:shock: :oops: :shock:

kurde, przepiekna dziewczyna... koniecznie ja w Pentaxa i na forum! :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach