pkalista  Dołączył: 13 Wrz 2008
dwie baterie w K20D
Witam,
mam K20d z gripem w którym jest zainstalowana druga bateria. Niestety, jak jedna się wyczerpie muszę w menu zmienić baterię domyślną, bo nie przełącza się automatycznie. Czy ktoś zna przyczynę?
Pozdrawiam
 

griffin  Dołączył: 19 Cze 2008
jest w menu opcja w jaki sposob ma aparat rozpoznawac baterie.
Zmien na auto i po sprawie.
 
pkalista  Dołączył: 13 Wrz 2008
Ale przecież pozostałe ustawienia wskazują tylko, która powinna być pierwsza w użyciu, więc też powinien przechodzić na drugą?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Powinien, ale czasami "gubi się". U mnie czasami pokazuje puste akku, wyłączam aparat, włączam i niestety nie przełącza się. Musze wymusić w menu akku pełne.
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
pytanie: ile zdjęć jesteście w stanie zrobić na 2 akumulatorach? Ja w tej chwili chodzę wyposażony (na śluby/wesela) w 3 aku - tak na wszelki wypadek. Trzeci jeszcze nigdy nie był potrzebny, ale...Wiadomo... Jest po to, by nigdy nie musiał być potrzebny :)
Zastanawiam się nad zakupem gripa, bo po ostatniej imprezie ostro bolał mnie nadgarstek :) Statyw mam, lampę mam, obiektywy mam (wymieniam długiego tamrona na sigmę, bo mniej podobno aberruje), więc pozostaje kupić albo grip albo odłożyć na drugą k10 do kompletu...
 
LL  Dołączył: 07 Sty 2008
Grendel napisał/a:
pytanie: ile zdjęć jesteście w stanie zrobić na 2 akumulatorach?

hmm ciekawe pytanie >> mój dotychczasowy rekord w k10 to 1300 zdjęć w ciagu 4 h na jednej bateri >>a aparat pokazywał że moze jeszcze ona pocianać >>choć tego już nie sprawdzałem>

Ale jak wiadomo ilość.... zależy od rodzaju wykonywanych zdjęć i warunków jakimi się dysponuje , więc troche trudno oceniać co naprawdę mozna wycisnąć z bateri.
Choć przypuszczam ze ok 500-600 zdjeć powinno być standardem przy normalnej pracy.
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
zastanawiam się nad gripem - tym zamiennikiem... nie ma co prawda rolek, ale grip to grip (lepsze rozłożenie ciężaru w dłoni) a przy okazji miejsce na dodatkową baterię... Zaczynam się zastanawiać...
 

Matey3000  Dołączył: 14 Paź 2007
Grendel napisał/a:
ale grip to grip (lepsze rozłożenie ciężaru w dłoni)

tak, tak, ale wiekszego ciezaru i to sporo.
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
LL napisał/a:


Ale jak wiadomo ilość.... zależy od rodzaju wykonywanych zdjęć i warunków jakimi się dysponuje , więc troche trudno oceniać co naprawdę mozna wycisnąć z bateri.
Choć przypuszczam ze ok 500-600 zdjeć powinno być standardem przy normalnej pracy.


ostatnio, kiedy praktycznie 95% było z flashem, przy włączonym AF, to było zaledwie 400-450 zdjęć. Kiedy byłem na wakacjach i tylko fociłem w dzień, zdjęć było ponad 600...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach