Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Masz rację - trzeba tępić zboczenia. Jakbym miał takiego pod ręką, to bym z aikida przywalił w czoło.
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Jakbym miał takiego pod ręką, to bym z aikida przywalił w czoło.

 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
No i niechcący rozpętałem burzę ;-)
Tworząc nowy wątek, pomyślałem, że może przedyskutujemy jak powinna wyglądać współpraca z manualnymi obiektywami i możnaby zasugerować odpowiednim osobom w Pentaksie (tak jak to zrobiła Ewa w sprawie dystrybucji w Polsce) sposób na rozwiązanie problemu.
Podejrzewam, że niewiele to da, bo w końcu chodzi o to żeby zarabiać pieniądze na nowych obiektywach, ale może za parę lat, Pentax gratis dorzuci taką współpracę ze starymi obiektywami, dla tych którzy lubią kręcić własnoręcznie pierścieniem przysłon i ustawiać ostrość obiektywów serii K czy M. Zakładam, że coraz nowsze pokolenia nie będą chciały kupować obiektywów bez AF, więc wilk będzie syty i owca cała. My będziemy podpinać do korpusu manuala, a Pentax zarobi na nowym sprzęcie.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
gebi, - ty juz nic nie mow bo Michu, aikida takie wycwiczyl ktorego na obrazku powyzej mozesz oblookac.... :shock: :mrgreen:
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Fafniak napisał/a:
gebi, - ty juz nic nie mow bo Michu, aikida takie wycwiczyl ktorego na obrazku powyzej mozesz oblookac.... :shock: :mrgreen:

No właśnie, a ja niedawno sobie nowe bryle sprawiłem (mógłby być za to jakiś obiektyw ;-) ) to i szkoda byłoby ich :-)
 

deeper  Dołączył: 02 Paź 2006
tref napisał/a:
a ja miałem "szczęście zobaczyć"
bez dłuższego komentarza - obrażać kogoś jest łatwo

Ejjj no po pierwsze nikt nikogo nie obrazal...

tref napisał/a:

sam sobie zaprzeczasz, coś co ma duże możliwości zawsze jest wykorzystywane.

No tak, koparka tez ma duze mozliwosci, ale jakos wszedzie nie jest wykorzystywana,
rzecz w tym, ze assembler jak napisales najlepiej sie nadaje do pisania sterownikow,
sam sie jakis czas tym zajmowalem, ale za duzo dlubania w tym,
zdecydowanie wiecej zabawy daja jezyki wyzszego poziomu.
Do tego programy napisane w tych jezykach latwo sprzedac,
albo latwo zlapac zlecenie na program, z tym tez skonczylem,
obecnie pisze 4fun dla siebie, komercyjnie tylko pisze aplikacje webowe,
to mi sprawia najwiecej frajdy, zaraz po fotografii :D
<browar> :lol:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
gebi napisał/a:
No właśnie, a ja niedawno sobie nowe bryle sprawiłem (mógłby być za to jakiś obiektyw ) to i szkoda byłoby ich
- hihi pamietam jak poszedlem do SALONU optycznego i z kobitka sobie pogadalem - chcialem zamowic szkla rodenstock-a pokryte warstwa polaryzaccyjna ciepla i oprawki "z pamiecia ksztaltu".....wyskoczylem jak opazony gdy podala mi cene :lol: :mrgreen: :-P
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Gebi nie sądzę. Perspektywa być może to kusząca, ale sam sobie po części odpwiedziałeś w pierwszym poście. Biznes. Niesądzę, by komukolwiek w Pentaksie zależało na promowaniu starych szkieł. W końcu producenci zarabiają najwięcej na akcesoriach, więc w ich interesie jest nakłanianie potencjalnych kupców, do inwestowania w szkła serii DA a nie K.
Trudno jest mi wypowiedzieć się na temat pomysłów z Dpeview. Nowe korpusy nie mają popychacza przysłony - nie wiem, jak powiązanie spustu z PGO wpłynęłoby na pracę ze szkłami ze stykami - być może musiałbyś to wł/wył. za każdym razem, gdy wymieniasz szkło. Prawdę powiedziawszy, chyba sensowniejsze jak dla mnie jest na chwilę obecną po prostu wciskanie przycisku AE-L przy foceniu manualami.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach