janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Jak rozebrać Prakticę MTL?
Chciałem się dostać w sposób nie destrukcyjny do matówki w MTL-ce, żeby ją przerobić pod kadwusetkę i utknąłem w martwym punkcie. Coś trzyma górną pokrywę w okolicy pryzmatu a nie widać żadnych śrubek. Ktoś wie, gdzie znajdę schemat lub opis demontażu Prakitiki?
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Zobacz czy nie ma śrubek pod blaszką w sankach na lampę. Na tym zdjęciu te dwie tulejki w okolicy wizjera wyglądają na mocowanie śrubek:
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Dzięki, to jest chyba właściwy trop. :-B Jak wrócę do domu to tam zajrzę.

[ Dodano: 2008-08-07, 21:52 ]
Sanki do lampy odkręcone, dźwignia naciągu migawki też. Tylko jak zdjąć pokrętło czułości i czasów naświetlania :?:

[ Dodano: 2008-08-07, 22:43 ]
Z pokrętłem już sobie poradziłem, ale pojawiły sie nowe trudności. Pryzmatu się nie da wymontować w prosty sposób jak myślałem, więc od tej strony będzie trudno dostać sie do matówki. W takim razie jak ja wymontować? Chyba jednak stracę cierpliwość i zastosuję wariant destrukcyjny. :evilsmile:

[ Dodano: 2008-08-08, 09:49 ]
Matówka już wyjęta. Nie obyło się bez rozwiązań siłowych, pryzmat jest przyklejony i trzeba go było podważyć śrubokrętem. Oprawa matówki również jest wklejana. Ale teraz to już pozostało zeszlifować naddatek i dopasować matówkę do kadwusetki. :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach