jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Sadorg, dzięki. Do Gliwic sobie jakoś dojadę.
 

mbuksa  Dołączył: 09 Kwi 2008
Ja bede dzis po poludniu, tak wiec wypatrujcie kadwusetki :-)

znalazlem jeszcze cos takiego sprzed roku,

http://www.telewizja.gliwice.pl/artykul.php?id=360
 
Mrówka  Dołączyła: 28 Lip 2008
jorge.martinez napisał/a:
Jak tam dojechać komunikacją zbiorową z Katowic lub Bytomia?

Przyjechać do Gliwic pociągiem/autobusem.
A potem wsiąść w 669 i on zawozi zacne pupcie aż do 'zamku' w Chudowie ; )

O, ktoś już to napisał.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Ja bym tam uderzyl, ale raczej jutro lub w niedziele. [?]
 
Mrówka  Dołączyła: 28 Lip 2008
Tam w ogóle co chwilę są jakieś pokazy, ja bym Wam zaproponowała szczególnie ten co będzie 24 - o Samurajach, bo byłam w tamtym roku i fajne to wyszło.

Poza tym lepiej tak:
http://www.zamekchudow.pl...w_chudowie.html
 
In-victus  Dołączył: 24 Cze 2008
Gdyby ktoś znał jakiś dojazd z Katowic lub Sosnowca to proszę o sygnał.

Pomijając Gliwice :-D

 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Marek, to wyzej gdzies pisze.

Ja moge jechac jutro lub pojutrze, takze jakby co to gg.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
No, a w sobotę proszę wypatrywać faceta z MZ-5n z towarzyszką z K10D...
 
marek-raven  Dołączył: 29 Cze 2008
Byłem dzisiaj przez przypadek, fajny pokaz walki robiony przez drużynę z Serbii. Wypatrzyłem 3 Pentax-y.
Jutro i w niedzielę też będę tak ok. 16. Może się gdzieś obiecamy?

Pozdrawiam wszystkich.
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
O, o, o - plenerek! :mrgreen:

Cytat
kafciok i macioh cos jacys nieobecni....

Bez przerwy jestem w rozjazdach, i nie mam zbytnio czasu tutaj zaglądać :-(

W ogóle, jaki wysyp ludzi z regionu - jestem pod wrażeniem :-)

perl, przepraszam że się nie odezwałem na pw, ale miałem urwanie głowy :-/ Postaram się napisać to i owo we wtorek albo w poniedziałkową noc.

milo, gdzie konkretnie będziesz?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
A tak wracając do śląsko-zaglębiowskich klimatów industrialnych... czy nie orientuje się ktoś, czy da się wejść na teren byłej kopalni Rozbark w Bytomiu? Kilka razy tamtędy przechodziłem (moja dziewczyna mieszka niedaleko) i zainteresował mnie widok i potencjalny widok wewnątrz...
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Da sie, ale od strony torow. I trzeba uwazac na ochraniaczy. Jest kilku. Maja tez jakies psy (owczarki) w boksie, za kratami oczywiscie ;]

Ale ogolnie lazilem tam bez przeszkod, tylko trzeba uwazac zeby nie wyjsc od strony ich budki :)

Pozniej trzeba sie udac w strone Szombierek tak jakby (idac wzdluz torow) - tam sa 2 opuszczone budynki pokopalniane, jakies laboratorium (jeszcze szklo laboratoryjne lezy) i jakies tam inne pie.rdoly...w 2 budynku od tylu takie garaze dziwne... :)
 

afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
Rozbark aktualnie nie przedstawia sie najciekawiej. Dwa, trzy lata temu, zaraz po zamknięciu można było jeszcze "zaszaleć".
 

TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
Pewno musztarda po obiedzie, milo chyba już w domu, ale miałem dłuższą awarię ze zdrowiem. Może na zaś byłbyś zainteresowany lub inni forumowicze: Nikiszem (parę fotek). Na południu zamek w Pszczynie, na zachodzie zamek w Mosznej, na północy Świerklaniec. W wakacje można się przejechać wąskotorówką z Bytomia via Tarnowskie Góry do Nakła.
Niestety czego sowiecka swołocz nie ukradła to zniszczyła, dlatego pałaców ostało się parę, a potem prawie pół wieku rabunkowej gospodarki.
Osiedla z familokami i hałdy jeszcze się znajdą, budynki poprzemysłowe znikają szybciej niż się wydaje - hutę w Gliwicach zrównano z ziemią w kilka dni.
Z pięknego Bytomia ostało się niewiele, wyburzone całe kwartały domów, nawet rynek sprzedali...

Parę linków o przemysłowej części Bytomia:
umierające kopalnie .
wysadzamy
nakrótsza linia tramwajowa w europie
była wieża wodna w treści link do filmiku

Przy okazji, by oprócz oglądania usłyszeć godanie , poczytajcie sobie na głos wierszyki (pliki PDF). Wierszyki złożono fontem Silesiana, zamówionym przez wojewodę śląskiego
 

afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
nie Rynek Bytom sprzedał, tylko plac Tadzia Kościuszki, ale stety/niestety miasto cholernie potrzebuje tej inwestycji.
 

TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
afuszejk napisał/a:
nie Rynek Bytom sprzedał, tylko plac Tadzia Kościuszki,

Słusznie, rynek jest 100m dalej. Ot skutek lenistwa: nie chciało mi się szukać źródeł.

afuszejk napisał/a:
ale stety/niestety miasto cholernie potrzebuje tej inwestycji.

Brakło rajcom na pensje?

Osobiście wolałem gdy zamiast placu stał kwartał ślicznych domów, ze sklepikami na parterze, barem mlecznym z pysznymi naleśnikami...
Zobaczymy co będzie, może pójdą dalej niż developerzy straszydła tuż obok przy ul. Kwietniewskiego.
 
studentmibm  Dołączył: 29 Mar 2008
dokladnie tak jak matteusz pisał tez jestem chetny :)

[ Dodano: 2008-09-03, 00:05 ]
ups to juz chyba za pozno, dopiero teraz spojrzalem na daty :D
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
studentmibm, dobre chęci są zawsze w porę :-D
 

afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
TLu, Spółka która kupiła plac Kościuszki odkupiła również kwartał przy Kwietniewskiego i od niego zaczely sie ponowne prace. Takze tego koszmaru miasto powinno wkrotce sie pozbyc. Zobaczymy.
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
jorge.martinez napisał/a:
dobre chęci są zawsze w porę :-D

Szczególnie że jest szansa na spotkanie dzięki akcjom z koszulkami :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach