tref  Dołączył: 05.09.2006
  Fajne miejsca Cytuj
Chciałem zaproponować "poczęcie" nowej świeckiej tradycji, mianowicie umieszczanie opisów miejsc, w ktorych byliście / chcielibyście być (znaczy znacie) i które warte są utrwalenia (z różnych względów, w to nie wnikam). Ja chcąc fotografować wsiadam w samochód i jadę w ciemno tam, gdzie mi się palec na mapie zatrzyma, jednak fajnie byłoby wiedzieć, gdzie można na pewno trafić coś, co ktoś już "odkrył". Jak się zapatrujecie?

[ Dodano: 2006-11-23, 18:16 ]
Proszę, niech będzie to kwint esencja->mapa świata z punktami wartymi odwiedzenia. Proszę nie komentować czy pokazane miejsce jest faktycznie warte uwagi czy nie. W razie takiej potrzeby załóżmy równoległy wątek.

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20.04.2006
Super pomysł, ale warto by było, żeby opisy były poparte zdjęciami...
Pozwalam sobie przykleić ten temat, żeby zawsze był na górze.

Mertz  Dołączył: 24.04.2006
Pomysł niezły. Ja realizuję go jeżdżąc zawodowo po Polsce (niesamowity kraj, serio-serio!). Ech, przydałby się tylko do ideału samochód z gazem...

Co mogę polecić na poczatek? - "branżowo" - fort II twierdzy Osowiec. Szukajcie na mapie miejscowości Goniądz (powyżej Łomży :), potem trochę na prawo Osowiec-Twierdza. Obie miejscowości leżą trochę na uboczu uczęszczanych szlaków, może to i lepiej? Ludzi mniej...
Wiekszość twierdzy jest wciąż zajeta przez wojsko, ale akurat fort II jest (prawie-)ogolnodostepny. Prawie - bo z racji że jest wysadzony ogrodzono główne (i jedyne - fosa) dojście, ale przyjezdni ciągle je uszkadzają ;) POLECAM! :)

Spinner  Dołączył: 22.03.2006
Opuszczona fabryka broni (chemiczna - czasy II WS) w lasach kolo Nowogrodu Bobrzanskiego... czesc jest ogrodzona i do dzis uzywana przez WP, zreszta mocno dosc strzezone...

Nie wszyscy to lubia ale ciekawe dosc, idzies srodkiem lasu i jak kopniesz butem to spod igliwia na drodze nagle beton wylazi... Albo wsrod drzew nagle wylania sieomszaly budynek 2-3 pietrowy... a przed chwila nic nie widziales...;-)

Kilka "sampelkow": APX 25, manual, K24/2,8 i K28/3,5

Pzdr
Spinner

Spinner, machnij mi na priv'a - jak wstawiasz te miniatury?

plwk  Dołączył: 21.04.2006
We Włocławku często odwiedzane (nie tylko przez miejscowych) są ruiny fabryki celulozy. Raz mi się zdarzyło tam zawitać - wchodzi się przez dziurę w płocie co przy moich siwych włosach nie za bardzo przystoi.

dan  Dołączył: 11.08.2006
W okolicach Warszawy, jako alternatywe dla zatłoczonych w weekendy Łazienek i Wilanowa, polecam zespół pałacowo-parkowy w Otwocku Wielkim.

Ciche, spokoje miejsce, dobre do plenerowych portretów. Jesienią b. atrakcyjne. Zdjęć niestety nie posiadam :-/

...sie coś kopei kolorystyka. Ale ogólnie działa panie Spinner :)

Spinner  Dołączył: 22.03.2006
Kolorystyka "sie kopie" tylko na miniaturkach...;-)

Pzdr
Spinner

djack  Dołączył: 22.04.2006
Coś co wprawdzie nie jest w Polsce, tylko w Czechach, ale za to dosłownie parę kroków od granicy tzn. pas czeskich umocnień z lat 30tych ciągnący się wzdłuz całej granicy. Mnóstwo bunkrów od Gór Bystrzyckich aż po Karkonosze. Tylko trzeba uważać, żeby się nie wpakować na teren wojskowy (mi się udało ;-) )

tm  Dołączył: 14.08.2006
Skoro już mowa o Czechach polecam Czeską Szwajcarię - okolice przełomu Łaby przy granicy z Niemcami, a zwłaszcza sklany most ( był w Opowieściach z Narnii). ( zdjęcie poniżej, zamieściłbym więcej, ale nie chcę zapychać serwera)

Ładnie wyglądają też skalne grzybki z piaskowca w Piekle Niekłańskim w stronę Końskich od Kielce ( w woj. świętokrzyskim).

Canin  Dołączył: 19.04.2006
Och - mnóstwo jest pięknych miejsc, jeżdżę sporo po Polsce to mam okazję poooglądać.
Ale na dziś widoczek na San z ruin zamku Kmitów

Więcej zdjęć stamtąd http://www.canin.mm.pl/?p=491

Wiktor  Dołączył: 25.05.2006
W okolicach Warszawy, jako alternatywe dla zatłoczonych w weekendy Łazienek i Wilanowa, polecam zespół pałacowo-parkowy w Otwocku Wielkim.

Ciche, spokoje miejsce, dobre do plenerowych portretów. Jesienią b. atrakcyjne. Zdjęć niestety nie posiadam

Polecam Otwock Wielki ,mam zdjęcia ok.18mega i nie bardzo wiem jak je umieścić na forum.Chętnie skorzystałbym z porady jak wsadowo zmienić rozmiar w IrfanView.
Pozdr.
Wiktor

[ Dodano: 2006-10-06, 23:33 ]
Zacytowałem DANA oczywiście.
Wiktor

Po pierwsze, nis posdziewałem się, że mój pomysł wyląduje na "szczycie", hehe.
Po drugie, widzę, że Panowie mają militarne zapędy [ja już mam dość]
Po trzecie - ładne miejsce to ... Olsztyn. Polecam park ciągnący się od dw. zachodniego wzdłuż starówki (w fajnym "wąwozie") dochodzi do zamku i amfiteatru, potem można pójść dalej (park zmienia się wtedy w bardziej ucywilizowany)... cały czas wzdłuż rzeczki, jest nawet mały "wodospad" tzn. spiętrzenie pod wiaduktem, ale wygląda ciekawie. Zdjęć w tym momencie nie wstawię-nie mam pod ręką :(

szpajchel  Dołączył: 20.04.2006
To ja coś dorzucę - dwa miejsca na fotoprzyrodniczy plener
A o Reszlu, opowie Wam tref :-P

JSW  Dołączył: 20.07.2006
Dobry pomysl - fajne miejsca. Korsyka. Bardzo polecam.

Wojtek.A  Dołączył: 31.08.2006
Niestety nie znam tak specyficznych miejsc, jak wymieniane do tej pory, polecę dość popularne pasmo trzech koron, i to niekoniecznie same szczyty, ale trasę pomiędzy sokolicą a trzema koronami. Szlak niestety jest bardzo popularny, więc polecam wybranie się w jakimś nietypowym terminie.

Drugie miejsce to słowacki park krajobrazowy - słowacki raj, najlepiej z kadyszką, przy wspinaniu się obok wodospadu uszczelnienia się przydadzą :-) A przy okazji można zrobić zdjęcia mniejszości (nie takiej znowu małej) romów na słowacji, całe osiedla, bardzo barwne, ja się bałem wyciągać aparat.

dpodlejski  Dołączył: 23.04.2006
Spitsbergen Cytuj
Spitsbergen - Znajomy był tam przez rok z hakiem, wrócił już jakiś czas temu, ale niedawno obrobił fotki i wystawił je na WWW, konkretnie tutaj. Polecam.

żeby było tu choć jedno zdjęcie ze Spitsbergenu:

autor: onyks; tytuł: stado

Patrycja Dołączył: 15.11.2006
Norwegia - wyspa Runde Cytuj
Wyspa Runde to piekne klify, na ktorych w sezonie gniazduja miliony ptakow, ,m.in. maskonury, gluptaki, fulmary, mewy, kormorany... Przykladowe zdjecie ostrygojada mam nadzieje ze sie zalaczy ponizej ;-)
Inne fotki sa tutaj: http://www.pciosek.pl/gal...unde/runde.html
Pozdrawiam,
Patrycja

www.pciosek.pl

[ Dodano: 2006-12-30, 13:58 ]
Znow Norwegia, tym razem zdecydowanie dalej na polnoc. Za kregiem polarnym znajduja sie Lofoty - przepiekne wyspy, wygladajace tak, jakby gory wyrosly prosto z morza.
Wiecej zdjec: http://www.pciosek.pl/gal...oty/lofoty.html
Pozdrawiam,
Patrycja
www.pciosek.pl

[ Dodano: 2006-12-30, 14:06 ]
Tundra w Laponii, kanion rzeki Abisko
(http://www.pciosek.pl/gal...dra/tundra.html
Pozdrawiam,
Patrycja
www.pciosek.pl

[ Dodano: 2006-12-30, 14:13 ]
Wyspy Vestmana, czyli wulkany wynurzajace sie z zimnych wod polnocnego Atlantyku - jeden z wulknow (ktorego stozek jes starszy ode mnie zaledwie kilka lat ;-) na zdjeciu.
Wiecej o Wyspach:
http://www.pciosek.pl/gal...a/vestmana.html
Pozdrawiam,
Patrycja
www.pciosek.pl

[ Dodano: 2006-12-30, 14:22 ]
Gory lodowe odrywajace sie z Vatnajökull - najwiekszego europejskiego lodowca (Islandia) i dryfujace spokojnie w blekitnej wodzie laguny lodowcowej... ech, znow tam pojechac... :-)
Jedno zdjecie ponizej, kilka nastepnych tutaj: http://www.pciosek.pl/gal...okulsarlon.html
Pozdrawiam,
Patrycja
www.pciosek.pl

Skocz do: